Provozuje:
realitní kanceláo JURIS REAL

Aktuality a Články

1 prosinec 2022

MČ Praha 10 řeší, co dál s opravou radnice.

Úředníci se i tak budou stěhovat. Více»

14 listopad 2022

Kancelář prezidenta nesouhlasí s přístupem PČR ke kontrolám na Hradě.

Kancelář prezidenta nesouhlasí s přístupem policie k zachování bezpečnostních kontrol na Pražském hradě. V prohlášení, které zveřejnila i na webu, Hrad oznámil, že ztratil důvěru ve způsob, jakým policie na Hradě bezpečnostní opatření nastavila. Více»

8 listopad 2022

Referendum o stadionu v Milovicích je neplatné.

Referendum o plánované zástavbě tzv. Hakenova stadionu je neplatné. Hlasování se zúčastnilo sedm procent oprávněných voličů, k platnosti rozhodnutí v místním referendu bylo nutných alespoň 35 procent voličů. Více»

2 listopad 2022

Stavba P a R parkoviště na Opatově bude stát takřka 660 milionů.

Stavba P+R parkovacího domu pro skoro 500 aut u stanice metra C Opatov vyjde hlavní město na 659, 9 milionu korun. Více»

15 říjen 2022
6 říjen 2022

Knihovnou roku se stala Místní veřejná knihovna v Praze Dolních Chabrech.

Knihovnou roku 2022 se stala Místní veřejná knihovna v Praze-Dolních Chabrech. V letošním ročníku soutěže zvítězila v kategorii základní knihovna. Více»

4 říjen 2022

Ministr kultury ocení v Praze nejlepší knihovny.

Ministr kultury Martin Baxa (ODS) dnes v pražském Klementinu v Zrcadlové kapli v areálu Národní knihovny předá ceny nejlepším českým knihovníkům. Ocenění knihovnám a knihovníkům udílí ministr kultury od roku 2003. Více»

21 září 2022

V Čelákovicích se buduje přístav pro osobní lodní dopravu.

V Čelákovicích odstartovaly stavební práce na dvou přístavištích, do konce roku by mělo být hotové parkoviště pro osobní lodní dopravu, do příští plavební sezony pak přístaviště pro malá pravidla. Více»

18 září 2022

Kolínská nemocnice otevřela nové pracoviště.

Kolínská nemocnice slavnostně otevřela pracoviště nukleární magnetické rezonance, součástí jsou dva nové přístroje umístěné ve vybudovaných prostorách v centru areálu. Více»

15 září 2022

Metropole příští rok splatí pětimiliardový dluhopis Evropské investiční bance.

Pražský magistrát v příštím roce splatí pětimiliardový dluhopis Evropské investiční bance (EIB) a sníží své zadlužení z nynějších 12 na šest miliard korun. Více»

15 září 2022

Středočeská záchranná služba má další výjezdovou základnu.

Nově budou záchranáři vyrážet do terénu i z Benátek nad Jizerou. Více»

14 září 2022

Středočeský kraj a obce budou hledat další využití vojenského území.

Středočeský kraj uzavřel memorandum s obcemi, do jejichž správních území spadají nemovitosti v bývalém vojenském výcvikovém prostoru Milovice-Mladá, které jsou současně ve vlastnictví kraje. Více»

1 září 2022

Ve Voticích skončila oprava čističky.

Její kapacita se takřka zdvojnásobí. Více»

1 září 2022

MČ Praha 8 postaví halu pro házenou i badminton.

Sportovní halu, která poskytne zázemí pro házenkáře a badminton, chce Praha 8 postavit v areálu ZŠ Burešova v Ďáblicích. Více»

22 srpen 2022

V Nymburku dokončí obnovu zahrady u školky.

Nymburská radnice brzy zahájí poslední část obnovy zahrady u Mateřské školy Větrník, která má již za sebou od roku 2020 tři etapy úprav. Více»

21 srpen 2022

Soud potvrdil metropoli pokutu 740.000 Kč za pravidla parkování hybridních aut.

Krajský soud v Brně potvrdil platnost pokuty 740.000 korun Praze za to, jak nastavila pravidla parkování aut s hybridním pohonem. Více»

18 srpen 2022

V Drahelicích hodlají postavit centrálu IZS.

Plán na vytvoření společného zázemí pro složky Integrovaného záchranného systému v Nymburce získává konkrétní obrysy. Více»

14 srpen 2022

Národní divadlo zdraží od září vstupné.

Letos zaplatí za energie meziročně třikrát víc. Více»

2 srpen 2022

Pražské letiště rozdělí obcím 18 milionů.

Letiště Praha plánuje, že rozdělí 18 mil. korun na veřejně prospěšné projekty v okolních obcích, které jsou ovlivněny leteckým provozem na letišti. Více»

29 červenec 2022

Místo vily dostala v Lysé nad Labem mateřská škola dvě nové třídy.

V Lysé nad Labem byla dokončena rekonstrukce historické vily, ve které vznikly dvě nové třídy Mateřské školy Dráček, která s ní sousedí. Obě budovy stavbaři propojili spojovacím krčkem. Více»

14 červenec 2022

Do konce října budou v metropoli představena díla Alfonse Muchy.

Výstava s názvem "Mucha, rodinná sbírka" představí od pátku do konce října ve Valdštejnské jízdárně v Praze ucelenou přehlídku díla Alfonse Muchy. Více»

21 červen 2022

Parkovací dům nahradí místa, která zaniknou při stavbě trati.

Metropole vypíše tendr s odhadovanou hodnotou 240 milionů korun na stavbu parkovacího domu pro místní obyvatele v ulici Vlastina na sídlišti Dědina. Více»

17 červen 2022

Vlastníci parkovacích karet v Praze si budou moci koupit kredit pro návštěvy.

Držitelé parkovacích oprávnění v metropoli budou moci koupit tzv. hodinový parkovací kredit, jehož prostřednictvím zajistí parkování pro návštěvy či řemeslníky, kteří k nim přijedou. Více»

15 červen 2022

Hlavní město má vstoupit do Tepla pro Prahu.

Pražští zastupitelé ve čtvrtek mají potvrdit vstup hlavního města do společnosti Teplo pro Prahu. Více»

15 červen 2022

Magistrát vypíše tendr na stavbu PaR parkoviště s cca 500 místy na Opatově.

Pražský magistrát ve čtvrtek vypíše tendr se zhruba 500 parkovacími místy na Opatově. Více»

13 červen 2022

Metropole kvůli stížnosti prověří možnost předělání kalendária orloje.

Pražský magistrát kvůli stížnosti člena Klubu Za starou Prahu Milana Patky prověří možnost předělání kalendária Staroměstského orloje, které neodpovídá podobě vytvořené Josefem Mánesem v roce 1866 při tehdejší obnově památky. Více»

12 červen 2022

Paneláky u Olšanského náměstí na Praze 3 se obnoví.

Celkem 266 milionů korun plánuje radnice Prahy 3 zainvestovat do revitalizace tří panelových domů u frekventovaného Olšanského náměstí. Více»

11 červen 2022
11 červen 2022

Českobrodské muzeum dnes otevírá obnovenou expozici Bitva u Lipan.

V sobotu se návštěvníkům Podlipanského muzea v Českém Brodě po třech letech otevře expozice Bitva u Lipan a ohlasy husitské tradice ve středních Čechách. Expozice byla od listopadu 2019 uzavřená kvůli skončení životnosti audiovizuálních prvků. Více»

10 červen 2022

Otevřením ukrajinského stánku začal včera na Výstavišti veletrh Svět knihy.

Vystavuje a prodává v něm své knihy 19 ukrajinských nakladatelů. Více»

10 červen 2022

Nymburská nemocnice, která oslavila kulaté výročí, plánuje nový pavilon.

Nemocnice, jejímž vlastníkem je město Nymburk, vynaložila od roku 2019 do modernizace a oprav desítky milionů korun. Více»

9 červen 2022

Po 70 letech v Hloubětíně vyroste nová vozovna.

Dopravní podnik uzavřel smlouvu se sdružením firem, které za 1, 35 miliardy korun postaví novou vozovnu v Hloubětíně v Praze 14. Více»

8 červen 2022

Metropole hodlá poskytnou až čtyřmiliardové ručení Pražské plynárenské.

Praha plánuje ručit svojí společnosti Pražská plynárenská (PPAS) za bankovní půjčky ve výši až čtyř miliard korun. Rozhodli o tom radní hlavního města, ještě o tom budou hlasovat zastupitelé. Více»

3 červen 2022

Škodovka staví v Mladé Boleslavi nové hlavní sídlo.

Automobilka Škoda Auto staví v Mladé Boleslavi nové hlavní sídlo společnosti. Komplex budov, které ponesou název Laurin & Klement Kampus, bude postaven naproti dosavadnímu objektu managementu společnosti. Více»

25 květen 2022

V Mnichově Hradišti má vzniknout nový multifunkční areál.

V Mnichově Hradišti u Jizery by mohl do několika let na ploše pěti hektarů vzniknout areál s tenisovou halou, fotbalovým hřištěm a zázemím, hřištěm pro minigolf, inline okruhy a podobně. Více»

12 květen 2022

Cyklisté v metropoli se letos dočkají podjezdu Mánesova mostu a úprav stezky A2.

Nejdůležitějšími stavbami pro cyklisty budou letos v Praze podjezd Mánesova mostu na Klárově či úpravy a rozšíření cyklostezky A2. Více»

12 květen 2022

Výstava o Čáslavské v NM do 30. září přiblíží život slavné gymnastky.

Výstava s názvem Věra Čáslavská přiblíží v nové budově Národního muzea od 6. května do 30. září život i sportovní kariéru slavné sportovní gymnastky. Více»

30 duben 2022

Kralupy nad Vltavou včera otevřely terminál a parkovací dům.

Včera oficiálně otevřený kralupský autobusový terminál a parkovací dům bude sloužit místním a přespolním při dojíždění do města či třeba do Prahy. Více»

29 duben 2022

Metropole půjčí Pražské plynárenské 2 miliardy Kč na nákup plynu na další zimu.

Pražský magistrát půjčí své firmě Pražská plynárenská (PPAS) dvě miliardy korun na nákup plynu na další zimu. Úvěr včera schválili pražští zastupitelé. Více»

28 duben 2022

Rozhodnutí hl. m. a vedení podle opozice destabilizovaly Pražskou plynárenskou.

Pražské opoziční ODS a ANO požadují po vedení města a dozorčí radě Pražské plynárenské (PPAS) vyvodit odpovědnost za situaci ve firmě. Dle opozice způsobila špatná rozhodnutí hlavního města a managementu destabilizaci firmy. Více»

28 duben 2022

Zastupitelé projednají dvoumiliardovou půjčku Pražské plynárenské.

Pražští zastupitelé na svém dnešním jednání projednají dvoumiliardovou půjčku Pražské plynárenské na nákup plynu do zásobníku na příští zimu. Více»

27 duben 2022

Ve Veletržním paláci dnes rozdají ceny České hudební akademie Anděl.

V pražském Veletržním paláci dnes rozdají ceny Anděl, o jejichž držitelích rozhodují členové České hudební akademie. Na předávání cen v přímém přenosu České televize živě vystoupí Ewa Farna, Mirai nebo David Koller. Více»

24 duben 2022

Přejmenovaná ulice Ukrajinských hrdinů v Bubenči má nové tabule.

Část Korunovační ulice u ruské ambasády v Praze 6, kterou pražský magistrát přejmenoval na Ukrajinských hrdinů, je osazena uličními tabulemi s novým názvem. Více»

21 duben 2022

Stavba mostu v Nymburku omezí dopravu.

Včera začala stavba mostu přes Lidušku na rohu ulic Karla Čapka a Brigádnická. Kvůli stavebním pracím budou obě ulice až do konce října neprůjezdné. Více»

20 duben 2022

Radní Prahy schválili až dvoumiliardovou půjčku Pražské plynárenské.

Vedení Prahy chce půjčit městské firmě Pražská plynárenská až dvě miliardy korun na nákup plynu na další zimu. Úvěr včera schválili radní, definitivně o něm rozhodnou zastupitelé na svém jednání koncem dubna. Více»

19 duben 2022

Radní projednají žádost Pražské plynárenské o pomoc 2 mld. Kč.

Pražští radní dnes projednají mj. žádost Pražské plynárenské o pomoc ve výši dvou miliard korun. Podle radního Jana Chabra (TOP 09) jde o pomoc s vyrovnáním peněžních toků, tzv. cash flow. Více»

9 duben 2022

Dnes začíná pravidelný provoz tramvají z Barrandova do Holyně.

Na nové tramvajové trati z pražského Barrandova do Holyně dnes začíná pravidelný provoz. Na zhruba kilometrovém úseku jsou dvě zastávky - Náměstí Olgy Scheinpflugové a Holyně. Více»

4 duben 2022

V Podolí funguje bistro s ukrajinskou kuchyní.

V pražském Podolí funguje v rámci nedávno otevřeného Centra duševního klidu Sauny Vltava bistro s domácí ukrajinskou kuchyní. Více»

29 březen 2022

Novým ředitelem FN Královské Vinohrady se stane od dubna Jan Votava.

Novým ředitelem pražské Fakultní nemocnice Královské Vinohrady bude k pátku 1. dubna jmenován dosavadní náměstek pro léčebnou péči Jan Votava, který byl řízením nemocnice pověřený. Více»

27 březen 2022

Problematika ruské školy v Bubenči je prý provázána s mezinárodními smlouvami.

Problematika ruské školy v pražském Bubenči je provázána s několika mezinárodními smlouvami, je potřeba dodržovat ústavní pořádek České republiky. Více»

27 březen 2022

Cestující pražské MHD mohou po zimě zase využívat přívozy přes Vltavu.

Cestující MHD mohou po zimní přestávce opět využívat v Praze všechny přívozy přes Vltavu. V provozu bude šest přívozů, což je oproti minulosti o jeden méně, neboť přívozy P4 a P5 jsou sloučeny. Více»

25 březen 2022

Metropole pojmenuje část ulice Korunovační na Ukrajinských hrdinů.

Praha změní název části Korunovační ulice u ruského velvyslanectví na Ukrajinských hrdinů. Více»

25 březen 2022

Most s pracovním názvem Dvorecký by mohl nést jméno Albrightové.

Plánovaný pražský most přes Vltavu s pracovním názvem Dvorecký by mohl mít jméno po zesnulé bývalé ministryni zahraničí Spojených států Madeleine Albrightové. Návrh na pojmenování dostane magistrátní místopisná komise a bude projednán s Prahou 4 a 5. Více»

24 březen 2022

DPP začne s rekonstrukcí tramvajové trati mezi Ohradou a Palmovkou.

Pražský dopravní podnik začne od pondělí 28. března s opravou tramvajové trati včetně estakády z Ohrady na Palmovku. Po dobu rekonstrukce, která by měla trvat do května 2023, bude v lokalitě zavedena náhradní autobusová doprava. Více»

22 březen 2022

Kraj investuje miliardu do zelených úspor.

Středočeský kraj chystá úpravy 105 budov za 960 milionů korun s cílem uspořit energie. Investice částečně pokryjí i uspořené náklady na energie. Více»

19 březen 2022

Lanovka na Petřín od pondělí do 8. dubna nepojede.

Lanovou dráhu na pražský Petřín čeká pravidelná jarní údržba, kvůli které bude od pondělí 21. března do pátku 8. dubna mimo provoz. Více»

19 březen 2022

Pražský hrad zahájí 1. 4. turistickou sezonu.

Pražský hrad zahájí v pátek 1. dubna letní turistickou sezonu. Kromě návštěvnických objektů zpřístupní veřejnosti po zimní přestávce také Královskou zahradu, Horní Jelení příkop a Jižní zahrady. Více»

11 březen 2022

Občané mohou říct, jak by měla v budoucnu vypadat Olšanská.

Olšanskou ulici na Žižkově čeká proměna. Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy zadal zpracování koncepční studie. Více»

11 březen 2022

Basilejské nám. bude mít novou podobu.

V polovině března má začít přeměna Basilejského náměstí na Žižkově. Více»

5 březen 2022

Ve Mstěticích spolupracují na parkovacím domě.

Radní Středočeského kraje schválili smlouvu o spolupráci s obcí Zeleneč na projektu parkovacího domu P+R. Více»

24 únor 2022

Zámek v Křinci plánuje na novou sezonu divadelní představení.

Raně barokní zámek v Křinci na Nymbursku loni navštívilo zhruba 800 lidí. Je to méně než polovina v porovnání s posledním předcovidovým rokem. V květnu zahájí svoji dvanáctou sezonu. Více»

24 únor 2022

Seznam.cz vybuduje datové centrum za 200 milionů.

Zástupci společnosti Seznam.cz v úterý v Benátkách nad Jizerou poklepáním na základní kámen slavnostně zahájili stavbu svého nového datového centra, které nese název Nagoja. Více»

23 únor 2022

Tři desítky občanů se sešly na protestu před Kunsthalle Praha.

Asi tři desítky lidí se včera večer sešly před budovou nové pražské galerie Kunsthalle Praha. Více»

19 únor 2022

Kunsthalle otevírá.

Včera byly představeny nové výstavní prostory Kunsthalle Praha, které se slavnostně otevřou pro veřejnost v úterý dne 22. února v bývalé trafostanici na Klárově. Více»

11 únor 2022

Muchova Slovanská epopej bude umístěna v paláci Savarin v metropoli.

Slovanská epopej Alfonse Muchy bude umístěna v paláci Savarin blízko Václavského náměstí v Praze. Dohodu dnes podepsali zástupci hlavního města, Nadace Mucha a společnosti Crestyl. Více»

8 únor 2022

Vznikne další pobočka Městské knihovny v Praze.

Nová pobočka Městské knihovny Praha na Petřinách by se měla začít stavět na jaře. Stavba by měla stát celkem zhruba 226 milionů korun. Více»

6 únor 2022

Návštěvu chaty Bohumila Hrabala v Kersku si nenechalo ujít skoro 1 000 lidí.

O včerejší mimořádné otevření chaty spisovatele Bohumila Hrabala v Kersku na Nymbursku byl velký zájem, na prohlídku dorazilo skoro 1 000 lidí. Více»

3 únor 2022

Metropole zdraží pronájmy pro natáčení filmů na veřejných prostranstvích.

Pražský magistrát od příštího roku zvýší nájemné, které účtuje filmařům za natáčení na veřejných prostranstvích. Na dvojnásobek se nájemné zvedne na Staroměstském a Václavském náměstí a na Karlově mostě. Více»

2 únor 2022

Metropole bude moci umístit Muchovu epopej do Savarinu na 25 let s 5. opcí.

Hlavní město bude moci umístit Slovanskou epopej Alfonse Muchy do paláce Savarin na Václavském náměstí na 25 let s pětiletou opcí. Více»

28 leden 2022

V benešovské nemocnici začne na jaře výstavba centrálního příjmu.

V benešovské nemocnici začne na jaře stavba centrálního příjmu, jenž tam dosud chybí. Více»

28 leden 2022

Parkovací dům v Brandýse nad Labem pojme 300 aut a 80 kol.

Brandýs nad Labem otevře od začátku února u vlakového nádraží nový parkovací dům pro 316 aut a 76 kol. Má usnadnit situaci hlavně řidičům, kteří dále cestují vlakem. Více»

19 leden 2022

Co se stane s kulturním domem Eden?

Kulturní dům Eden je už roky zavřený a jeho nejbližší okolí je v mizerném stavu. Městská část Praha 10 se jako vlastník objektu rozhodla, že se situace musí změnit, a tak na celou lokalitu vypsala urbanisticko-architektonickou soutěž. Více»

11 leden 2022

Začala stavba trolejbusové trati z Palmovky do Čakovic.

Pražský dopravní podnik (DPP) včera zahájil stavbu trolejbusové trati z Palmovky přes Prosek a Letňany do Čakovic. Po nové trati bude jezdit trolejbusová linka číslo 58, která nahradí autobusovou linku 140. Více»

10 leden 2022

Na 3 500 občanů včera prošlo Prahou při demonstraci proti povinné vakcinaci.

Kolem 3 500 lidí podle policie odpoledne prošlo Prahou z pražského Václavského na Hradčanské náměstí při demonstraci proti povinnému očkování proti covidu-19. Více»

7 leden 2022

V Mladé Boleslavi vznikne nový parkovací dům pro sídliště.

Výstavbu nového parkovacího domu u městského stadionu zahájí již brzy v Mladě Boleslavi. Více»

6 leden 2022

Kutná Hora by mohla odkoupit kino Modrý kříž.

Kutná Hora by mohla získat do svého vlastnictví kino Modrý kříž v Havířské ulici, majitelky se totiž rozhodly budovu odprodat. Více»

5 leden 2022

Kluk s dívkou půjdou před soud kvůli posprejování Karlova mostu.

Chlapec s dívkou, kteří se loni v létě přiznali k rozsáhlému posprejování Karlova mostu, půjdou před soud. Více»

4 leden 2022

Metropoli čeká letos výstavba metra nebo rekonstrukce paláce.

Vedení hlavního města plánuje v letošním roce zahájení stavby nové trasy linky metra D z Pankráce do Písnice. Více»

4 leden 2022

V Kralupech nad Vltavou se otevře parkovací dům.

V Kralupech nad Vltavou na Mělnicku končí výstavba parkovacího domu za více než 100 milionů korun. V provozu by měl být na přelomu ledna a února. Více»

1 leden 2022

Národní muzeum otevře Dětské muzeum, výstavu k výročí Heydricha nebo o ekologii.

Národní muzeum plánuje v příštím roce otevřít v Nové budově Dětské muzeum pro své nejmenší návštěvníky a společně s ním nové vzdělávací programy pro děti a školy. Více»

30 prosinec 2021

Většině Pražanů se zdraží svoz odpadu.

Členové zastupitelstva schválili vyhlášku. Více»

28 prosinec 2021

Stavba pavilonu v botanické zahradě Prahy má být hotová do konce příštího roku.

Stavba nového pavilonu v jižní části botanické zahrady v pražské Troji by měla být hotová do konce roku 2022. Dvě budovy, v nichž budou multifunkční sál, obchod se suvenýry a zázemí pro návštěvníky a zaměstnance, postaví firma OHLA ŽS. Více»

23 prosinec 2021

V části metropole bude dál platit omezení elektrických vozítek segway.

V části Prahy bude nadále platit omezení elektrických vozítek segway. Ústavní soud zamítl stížnost Asociace Segway ČR, která bojovala proti omezení. Soud nezjistil porušení základních práv stěžovatele. Více»

23 prosinec 2021
22 prosinec 2021

Metropole od roku 2023 zruší stanoviště fiakrů.

Koně podle expertů v hlavním městě trpí. Více»

21 prosinec 2021

Dohodli se na pronájmu stadionu Viktorky Žižkov.

Radnice Prahy 3 se dohodla s fotbalovým klubem Viktoria Žižkov na podmínkách nájemní smlouvy stadionu v Seifertově ulici. Více»

21 prosinec 2021

Po architektovi Janu Kotěrovi byla v metropoli pojmenována tramvaj.

Architekta Jana Kotěru, od jehož narození v sobotu uplynulo 150 let, ode dneška připomíná historická tramvaj, jež po něm byla pojmenována. Více»

20 prosinec 2021

ÚS vyhlásí, jak rozhodl o regulaci vozítek segway v Praze.

Ústavní soud dnes vyhlásí, jak rozhodl o stížnosti Asociace Segway ČR. Ve správním soudnictví neúspěšně bojovala proti omezení elektrických vozítek segway v části hlavního města. Více»

17 prosinec 2021

Technická správa komunikací má nové kontaktní místo.

Do nového kontaktního centra Technické správy komunikací se přesunula agenda pracovišť v Řásnovce. Více»

17 prosinec 2021

Změna správy v areálu Holešovické tržnice

Areál Pražské tržnice v Holešovicích přechází s platností od července 2022 do správy městské společnosti Výstaviště Praha. Více»

16 prosinec 2021

Starosta MČ Prahy 7 Čižinský hodlá příští rok kandidovat na primátora.

Bývalý poslanec, starosta Prahy 7 a pražský zastupitel Jan Čižinský (Praha Sobě) chce v příštím roce na podzim v komunálních volbách opět vést jako lídr Prahu Sobě (PS) a ucházet se o post primátora hlavního města. Více»

14 prosinec 2021

Platby Pražanů za vodu vzrostou o 6 procent na 107,72 Kč za m3.

Platby Pražanů za vodu v příštím roce meziročně vzrostou o šest procent na 107,72 Kč za metr krychlový. Vyšší meziroční nárůst bude u stočného. Toto zjištění vyplývá z dokumentu, který schválili pražští radní. Více»

14 prosinec 2021

Radní schválili nové ceny za odpad.

Většina obyvatel Prahy si má připlatit. Více»

10 prosinec 2021

Cestující v PID čekají od neděle změny.

Ty se týkají především příměstské dopravy. Více»

9 prosinec 2021

Nedaleko Anděla pod městským okruhem funguje nové cyklodepo.

Nedaleko pražské křižovatky Anděl v Plzeňské ulici pod městským okruhem bylo dnes zprovozněno nové cyklodepo pro překládku zboží a jeho další rozvoz po centru města na elektrokolech. Více»

5 prosinec 2021

V Libuši existuje nová služebna pro strážníky.

Strážníci v Libuši disponují novou služebnou. V Budově se nachází operační středisko, školící místnost i zázemí pro odpočinek vč. kuchyňky. Více»

4 prosinec 2021

Multifunkční aplikaci DoKapsy můžete nově využít i pro parkování v metropoli.

Multifunkční aplikaci DoKapsy od ČSOB je nyní možné využít i pro parkování v Praze. V aplikaci naleznete dostupné parkovací zóny a po uložení SPZ auta a platební karty zaplatíte parkování. Více»

30 listopad 2021

Nový vlastník Aera již ve Vodochodech neplánuje mezinárodní letiště.

Nový majitel výrobce letecké techniky Aero Vodochody nepočítá s vybudováním mezinárodního civilního letiště pro osobní ani nákladní přepravu. Více»

27 listopad 2021

Galerie Harfa trhovcům nabízí místo.

Obchodní centrum Galerie Harfa poskytne zdarma několik plně vybavených prodejních jednotek vybraným obchodníkům, kteří přišli o možnost prodávat na tradičních vánočních trzích. Více»

27 listopad 2021

Středočeský Nymburk otevřel lávku.

Novou lávku přes Labe pro chodce a cyklisty otevřel Nymburk včera odpoledne. Více»

26 listopad 2021

Zrušit vánoční trhy ze dne na den je dle primátora nehorázné.

Vládní rozhodnutí zrušit kvůli pandemii nemoci covid-19 vánoční trhy je podle pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) nehorázné a vláda musí trhovcům nabídnou adekvátní kompenzace. Více»

26 listopad 2021

Ve Vršovicích vznikne nová mateřská školka.

Desátá městská část buduje novou mateřskou školku, do které bude moci chodit až 168 dětí. Více»

24 listopad 2021

Metropole zrušila kulturní program na vánočních trzích na Staroměstském náměstí.

Praha zrušila kulturní program na vánočních trzích na Staroměstském náměstí. Důvodem je epidemická situace. Nebude se konat ani slavnostní rozsvěcení vánočního stromu. Více»

23 listopad 2021
20 listopad 2021

Vánoční trhy na Míráku startují.

Tradiční vánoční trh dnes začíná na náměstí Míru. Více»

20 listopad 2021

O vánočních trzích v metropoli má být jasno ve středu.

Společnost Taiko, která organizuje vánoční trhy v metropoli, na nich zatím počítá s doprovodným programem. Je nicméně pravděpodobné, že to ještě s ohledem na epidemickou situaci přehodnotí. Více»

19 listopad 2021

Michel. hvězdu obhájily podniky Field a La Degustation Boheme Bourgeoise.

Pražské restaurace Field a La Degustation Boheme Bourgeoise obhájily jednu hvězdu v gastronomickém průvodci Michelin. Nové hvězdy Praha nemá. Více»

18 listopad 2021

Na Černém Mostě se otevírá nové parkoviště P a R.

První prosincový den se na Černém Mostě otevře nový parkovací dům, který bude fungovat v režimu P+R. Více»

24 říjen 2021

Pražská plynárenská už brzy zdraží.

Pražská plynárenská od 1. listopadu zdraží u části svých klientů plyn průměrně o 24, 6 procenta. Více»

24 říjen 2021

MČ Praha 3 má zájem o převod budovy.

Starosta Prahy 3 Jiří Ptáček (TOP 09) navrhuje ministryni financí Aleně Schillerové (za ANO) bezúplatný převod budovy Ústavu pro studium totalitních režimů (USTR) na Žižkově na MČ, která by se zavázala k demolici objektu. Více»

20 říjen 2021

Letiště v Ruzyni odbavilo přes půl milionu cestujících.

Letiště Václava Havla Praha odbavilo v září skoro 654 tis. cestujících. V meziroční komparaci je to asi o 63 procent více. Zároveň je to však asi o dvě třetiny méně než v předkrizovém období. Více»

20 říjen 2021

Pro Kbely se připravuje nová mateřinka.

Nová MŠ v Praze 19 by se měla dětem otevřít v roce 2023. Školku od jara staví firma Skanska Reality. Více»

20 říjen 2021

Do dvou let bude v Radotíně lávka.

Novou lávku přes Berounku v Radotíně vyprojektuje a postaví společnost Raeder & Falge s.r.o. Ta vyhrála tendr s nabízenou cenou zhruba 47 milionů korun. Více»

20 říjen 2021

Vznikne nové zázemí na Pražačce.

MČ Praha 3 plánuje nahradit stávající zázemí sportovního areálu Pražačka novým. Radní zmíněné městské části schválili vypsání zakázky. Více»

19 říjen 2021

Na Albertově se má dostavět univerzitní kampus.

Na Albertově včera zástupci Univerzity Karlovy, slavnostně poklepali na základní kámen nového kampusu školy. Více»

17 říjen 2021

Národní technické muzeum otevřelo výstavu sportovních aut z meziválečných let.

NTM otevře ve středu výstavu 24 sportovních aut z meziválečných let. Návštěvníci si budou moct prohlédnout také sedm desítek cen a trofejí z automobilových závodů. Více»

16 říjen 2021

Pražský magistrát bude mít od 1. listopadu méně zaměstnanců.

V letošním roce jde o snížení o sedm procent, konkrétně o zhruba 88 tzv. systematizovaných míst na přibližně 2 248. Na odstupném zaplatí hlavní město asi 12,5 milionu korun. Více»

14 říjen 2021

Vánoční trhy v metropoli jsou zpátky.

Největší vánoční trhy v České republice na Staroměstském a Václavském náměstí se letos budou konat. Organizátorům tuto skutečnost už potvrdili zástupci hlavního města. Více»

13 říjen 2021

Stát s krajem dnes podepíše memorandum o Hrabalově chatě v Kersku.

Zástupci státu a Středočeského kraje dnes podepíší memorandum o zpřístupnění chaty spisovatele Bohumila Hrabala v Kersku na Nymbursku veřejnosti. Chata se v létě objevila v nabídce realitní kanceláře. Více»

7 říjen 2021

Stát neprodá dům u Úřadu vlády.

Bývalý Dům kultury těla s bazénem, první veřejnou saunou v hlavním městě, tělocvičnou a reprezentativním secesním sálem na pražském Klárově přímo proti Strakově akademii se stane nejspíš součástí sídla vlády. Více»

24 září 2021

Na železnici nově funguje stanice Zahradní město a podchod v centru.

Cestující po pražské železnici mohou ode dneška využívat novou stanici Praha-Zahradní Město, která je součástí nového přestupního terminálu. Na pražském hlavním nádraží se pak nově prodlouženým podchodem dostanou z centra města až na Žižkov. Více»

23 září 2021

V Průmyslovém paláci na Výstavišti začíná čtyřdenní knižní veletrh Svět knihy.

Podrobněji představí literaturu Francie, která je čestným hostem akce. Zaměří se také na tvůrce z Polska a představí i běloruské spisovatele, mnohdy žijící v exilu. Více»

17 září 2021

Na Černém Mostě se vylepší terminál.

Metropole plánuje na jaře nechat na autobusový terminál na Černém Mostě instalovat digitální panely s informacemi pro cestující. Více»

17 září 2021

Letošní Primátorky budou tentokrát bez Dukly.

První ročník po omezení startu veslařů takzvaných resortních sportovních center včetně Dukly čeká o tomto víkendu Primátorky. Více»

8 září 2021

Hlavní město odkoupí od dopravního podniku ubytovny.

Magistrát odkoupí od dopravního podniku za 115, 7 milionu korun soubor pěti budov mezi ulicemi Skloněná, U Kloubových domů a Pod Balkánem na Praze 9. Více»

4 září 2021

Dostavba vyhořelého křídla Průmyslového paláce v Praze vyjde na 2,64 mld. Kč.

Vyhořelé křídlo pražského Průmyslového paláce dostaví pro město konsorcium Společnost pro Průmyslový palác vedené Metrostavem. Finanční náklady dostavby činí zhruba 2,64 miliardy korun. Více»

3 září 2021

Začala rekonstrukce stanice metra A Jiřího z Poděbrad.

Ve stanici metra Jiřího z Poděbrad odstartovala rekonstrukce, při které vzniknou výtahy pro vozíčkáře a kočárky. Dopravní podnik vymění eskalátory a opraveny budou průsaky a další části stanice. Více»

2 září 2021

V Jinonicích se plánuje nová záchranná stanice pro živočichy.

Magistrát hl. m. hodlá vypsat veřejnou zakázku s odhadovanou hodnotou 206 milionů korun na stavbu areálu záchranné stanice pro volně žijící živočichy v Jinonicích. Více»

1 září 2021

Nejvyšší správní soud zatím nerozhodl o plochách na Pražském hradě.

Nejvyšší správní soud prozatím nezodpověděl spornou otázku, zda jsou plochy na Pražském hradě veřejným prostranstvím. Více»

24 srpen 2021

Opraví zeď na Kampě.

Chátrající nábřežní zeď na Kampě pro radnici Prahy 1 za 51, 9 milionu korun bez DPH opraví firma Subterra. Více»

18 srpen 2021

Cena za odpad se zvýší.

Z důvodu novely odpadového zákona musí Praha do konce roku schválit vyhlášku, která stanoví ceny za svoz odpadu. Úpravy budou pro některé Pražany znamenat zdražení, jiným se však ceny mohou snížit. Více»

17 srpen 2021

Do metropole se po 6 letech vrací turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu.

Od čtvrtka do neděle se v Praze uskuteční dvouhvězdičkový turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu. Do české metropole se akce vrací po šesti letech, poprvé se však odehraje v areálu Ládví. Více»

13 srpen 2021

Klienti Domova Mladá Milovice Vás zvou na hudební festival.

Děti z Domova Mladá v Milovicích nad Labem si Vás dovolují pozvat na hudební festival "Žijeme tu spolu". Festival se koná zítra od 13:00 hod. na Hakenově stadionu v Milovicích, kam se v pohodě dostanete za 45 min. z Masarykova nádraží v Praze. Více»

12 srpen 2021

Národní divadlo si dnes s požárníky připomene 140. výročí požáru.

Národní divadlo si spolu s pražskými hasiči dnes připomene 140 let od požáru své historické budovy. Divadlo vyhořelo 12. srpna 1881 jen dva měsíce od svého otevření. Více»

11 srpen 2021

Sesuv půdy omezí na tři dny vlakovou dopravu mezi Prahou a Kladnem.

Nedělní sesuv půdy na železnici v Praze omezí od pondělí na tři dny provoz vlaků mezi Prahou a Kladnem. Více»

11 srpen 2021

V Řeporyjích má stát nová sokolovna.

Řeporyje plánují budovu využít i jako kulturní centrum. Více»

28 červenec 2021

Na Šeberově vznikne nová škola.

Metropole vypsala veřejnou zakázku s předpokládanou hodnotou 349 milionů korun bez DPH na stavbu základní školy. Více»

28 červenec 2021

Metropole od srpna zdraží stání na většině PaR parkovišť.

Praha od srpna zvedne cenu stání na většině záchytných P+R parkovišť, kterých provozuje 20. Na čtyřech budou lidé za denní stání platit 100 korun a na devíti 50 korun. Zbylých sedm, která nejsou hlídaná, budou nově na 12 hodin zdarma. Více»

25 červenec 2021

Pro návštěvníky se u lahovických sádek v metropoli otevřel Titan park.

Pro návštěvníky a sportovce se na louce u lahovických sádek v Praze včera dopoledne otevřel nový Titan park. Na několika hektarech nabízí lidem nedaleko Vltavy překážky typu Spartan race a ve stanu si zde mohou koupit občerstvení. Více»

19 červenec 2021

Metropole v neděli zažila průvod tramvají.

Připravil jej dopravní podnik jako připomínku 130 let od zahájení provozu první elektrické tramvajové trati v českých zemích. Na cestu Prahou vyrazilo 13 muzejních i současných vozů. Svézt se jimi mohlo na 400 dopravních nadšenců. Více»

19 červenec 2021

Neznámý vandal opět posprejoval část historického Karlova mostu v Praze.

Nápis u sochy svatého Jana Křtitele je velký zhruba 30 centimetrů, řekla ČTK mluvčí pražské policie. Více»

18 červenec 2021

Kontroly v klubech odhalily prohřešky u hostů i provozovatelů.

Hygienici a policisté zkontrolovali v noci na včerejšek dodržování protiepidemických opatření v desítce pražských barů a klubů. Více»

14 červenec 2021

Lávka z Holešovic do Karlína vyjde na 298 mil. Kč.

Vybudování lávky z pražských Holešovic do Karlína vyjde na 298 milionů korun bez DPH. Výstavba by měla začít letos na podzim a potrvá 14 měsíců. Více»

13 červenec 2021

Na koleje v neděli v metropoli vyjedou historické tramvaje.

Na koleje na trati mezi Královkou a Letenským náměstí v Praze vyjede v neděli 13 historických i současných tramvají. V čele průvodu pojede nejstarší provozuschopná elektrická tramvaj v Evropě. Více»

13 červenec 2021

Na Černém Mostě vznikne samoobslužná pobočka knihovny.

Městská knihovna v Praze plánuje v lednu příštího roku otevřít svou první pobočku, kde si čtenáři budou knihy moci půjčovat a posléze je vracet prostřednictvím samoobslužných zařízení bez knihovníka. Více»

10 červenec 2021

Koalice Spolu kritizuje plán na onkocentrum.

Chybí podle ní konsenzus expertů. Více»

9 červenec 2021

Neznámý vandal posprejoval část Karlova mostu.

Modré nápisy v angličtině jsou na pravé straně zábradlí i podstavci sochy směrem k Pražskému hradu asi od poloviny mostu, zjistila dnes v poledne zpravodajka ČTK na místě. Více»

6 červenec 2021

Nový Kampus Albertov UK by mohl stát 7,8 mld. Kč a fungovat od roku 2026.

Dvě nová vědecká a výuková centra, která mají vzniknout v univerzitním Kampusu Albertov v Praze, by se mohla otevřít vědcům a studentům v roce 2026. Více»

4 červenec 2021

Na trase metra C včera začala výluka mezi stanicemi Pražského povstání a Muzeum.

Důvodem je výměna 440 starých dřevěných pražců za nové betonové ve stanici I.P.Pavlova. Výluka skončí v neděli 11. července. Více»

29 červen 2021

Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes navštíví vinohradskou nemocnici.

Tématem návštěvy bude prevence rakoviny a onkologického centra. . Více»

29 červen 2021

JUDr. Dagmar Burešová bude mít v metropoli svou ulici.

Česká advokátka a politička Dagmar Burešová (1929 – 2018) bude mít v Praze 3 svou ulici. Více»

21 červen 2021

Viktorka se vrací na Žižkov, před novou sezonou ale změnila vlastníka.

Fotbalisté Viktorie Žižkov budou nadále působit v druhé lize. Tradiční pražský klub po změnách ve vlastnické struktuře a dohodě s radnicí obdržel licenci, která je nezbytná pro účast v druhé nejvyšší soutěži. Více»

19 červen 2021

Poděbrady plánují stavbu vlastního bazénu.

Výstavbu vlastního krytého plaveckého bazénu chystá město Poděbrady na Nymbursku. Více»

16 červen 2021

Občané Prahy si v parkovném budou moci přidat hodiny pro parkování řemeslníků.

Pražané si v parkovném budou moci přidat 120 hodin pro parkování řemeslníků, kteří k nim jedou. Za hodinu zaplatí desetikorunu. Více»

11 červen 2021

Eurowings otevřou na konci října v metropoli svou další základnu.

Německá letecká společnost Lufthansa dnes oznámila, že její nízkonákladová divize Eurowings otevře v Praze na konci října svou další, v Evropě desátou základnu. Více»

9 červen 2021

Žáci si v Nymburku zasportují na novém hřišti.

Radnice dokončila výstavbu nového multifunkčního hřiště u Základní školy Tyršova. Ta vlastní venkovní sportoviště dlouhodobě postrádala a musela využívat sousední nevyhovující prostranství "Na hasičárně". Více»

5 červen 2021

Justice odsoudila obviněné z manipulace při pronájmu reklamních ploch.

Obvodní soud pro Prahu 1 uznal vinnými firmu JCDecaux, jejího technického ředitele Tomáše Tenzera a bývalého místostarostu Prahy 1 Michala Valentu (ODS) v kauze pronájmu reklamních ploch v metru. Více»

26 květen 2021

Nymburské radnici se přibližuje vidina nového plaveckého bazénu.

V současnosti pracuje pardubická společnost CODE na jeho projektové dokumentaci. "Vše směřuje k tomu, abychom v roce 2022 mohli začít stavět," konstatoval starosta Tomáš Mach (Nymburk s klidem). Více»

23 květen 2021

Národní knihovna v Praze se po kyberútoku otevře v pondělí čtenářům.

Národní knihovna předpokládá, že v pondělí otevře své služby veřejnosti v režimu, který měla před kybernetickým útokem. Knihovnu postihl v noci z pondělí na úterý a od té doby byla uzavřená pro čtenáře. Více»

23 květen 2021

Na Praze 2 bude stát nová dobíjecí stanice.

Další veřejnou dobíjecí stanici pro elektromobily najdou zájemci na Ostrčilově náměstí v Praze 2. Více»

23 květen 2021

Rybářský domeček bude zapůjčen skautům.

Památkově chráněný letohrádek na pražské Kampě, přezdívaný rybářský domeček, bude nejméně do konce března roku 2023 využívat Skautský institut. Více»

22 květen 2021

Pražáci si od včerejška mohou spotřebiče spravit v Opravárně.

Na Bohdalci v Praze se včera návštěvníkům a klientům otevřela kamenná provozovna Opravárna, kam lidé mohou přinést své pokažené spotřebiče. Ty následně opraví technici na místě nebo majitelé poškozené elektroniky a dalších spotřebičů svépomocí. Více»

21 květen 2021

Národní knihovna je po útoku softwarových pirátů ochromena čtvrtý den.

Čtvrtý den po hackerském útoku Národní knihovna stále ještě nemůže poskytovat žádné služby fyzicky v sídle instituce. Po dnešním jednání krizového štábu zatím není zřejmé, kdy by se mohla knihovna veřejnosti otevřít. Více»

20 květen 2021

Dnes byl předán zrekonstruovaný dům Knéblák v Lysé nad Labem.

Vzniklo zde osm bytů určených k přechodnému sociálnímu bydlení místních obyvatel, především rodičů samoživitelů. Více»

14 květen 2021

Z turistických cílů v ČR loni nejvíce lákala lanová dráha na Petřín.

Svezlo se s ní přes milion lidí, což bylo ale o 55 procent méně než před pandemií koronaviru v roce 2019. Více»

12 květen 2021

IKEM začne stavět nové pavilony.

Finanční náklady přesáhnou jednu miliardu Kč. Více»

7 květen 2021

Stavba lávky z Holešovic do Karlína má platné stavební povolení.

Stavba lávky HolKa propojující Holešovice a Karlín začne na konci letošního léta. Praha nyní získala platné stavební povolení. Vybudována bude do konce roku 2022. ČTK to včera sdělil náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě). Více»

7 květen 2021

Na Pražském hradě byly obnoveny plošné kontroly turistů.

ČTK to dnes sdělil mluvčí policejního prezidia Ondřej Moravčík. Více»

3 květen 2021
19 duben 2021

V metropoli zdraží od srpna jednotlivé jízdné i sms jízdenky MHD, roční zůstane.

V pražské integrované dopravě (PID) zdraží od 1. srpna jízdenka na 30 minut z 24 na 30 Kč a 90minutová z 32 na 40 korun. Zdraží taktéž sms jízdenky, a to o v případě 30minutové z 24 na 31 Kč a 90 minutové z 32 na 42 Kč. Více»

19 duben 2021

Demonstranti se shromáždili v areálu Hradu.

Odpůrci uzavření Pražského hradu se setkali přímo v jeho areálu, aby protestovali proti uzamčení památky pro návštěvníky. Více»

17 duben 2021

Management hlavního města projedná návrh na zdražení jednorázových jízdenek MHD.

V pražské integrované dopravě (PID) by mohla zdražit současná jízdenka na 30 minut z 24 na 30 Kč a 90minutová z 32 na 40 korun. Zdražení navrhl Středočeský kraj a v pondělí jej projednají pražští radní. Více»

11 duben 2021

Festival Pražské jaro plánuje v upraveném programu nabídnout 23 koncertů.

Pořadatelé festivalu Pražské jaro chtějí v upraveném programu nabídnout mezi 12. květnem a 3. červnem 23 koncertů, které se odehrají s diváky v sálech, pakliže to platná epidemiologická opatření umožní. Více»

10 duben 2021

Sportovci ve Slaném budou mít novou halu.

Nové sportovní haly se dočkají sportovci ve Slaném na Kladensku. Stavba by měla začít letos na podzim a trvat bude zhruba rok. Radnice podala žádost o stavební povolení a taktéž o státní dotaci. Více»

10 duben 2021

Klementinum se otevře bez studoven.

Národní knihovna otevře v úterý 13. dubna pro čtenáře Klementinum v běžné otevírací době. Bude nutné dodržovat rozestupy a platit bude omezený počet návštěvníků tak, aby na jednu osobu připadalo 15 m2. Více»

1 duben 2021

Žlutou polikliniku v Českém Brodě čeká rekonstrukce.

Členové zastupitelstva Českého Brodu odsouhlasili opravy přízemí tzv. žluté polikliniky v tamní nemocnici. Více»

31 březen 2021

Od pátku se otevřou některé zahrady Pražského hradu.

Od pátku 2. dubna se veřejnosti otevřou některé zahrady Pražského hradu, konkrétně Královská zahrada, Jižní zahrady po Plečnikovu vyhlídku a Horní Jelení příkop, kde se opravovala kanalizace. Více»

31 březen 2021

Pražský hrad ruší plošné vstupní bezpečnostní kontroly.

Policisté budou nově návštěvníky kontrolovat namátkově. Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček ČTK sdělil, že plošné kontroly budou zrušeny i poté, co se veřejnosti otevřou kvůli pandemii uzavřená nádvoří a hradní objekty. Více»

28 březen 2021

PČR zablokovala lodě s protestujícími z hnutí Otevřeme Česko.

Policie zablokovala dnešní protest hnutí Otevřeme Česko - Chcípl Pes, kterým chtělo uskupení podpořit učitele a rodiče, upozornit na údajné zneužívání nouzového stavu vládou a nespravedlivá koronavirová opatření. Více»

27 březen 2021

V metropoli se budou čistit ulice.

Motoristé budou muset přeparkovat. Více»

21 březen 2021

PČR zasahovala ve třech otevřených restauracích v metropoli.

Pražští policisté v noci z pátku na sobotu zasahovali ve dvou otevřených restauracích a jednom baru. Našli v nich 67 lidí, kteří jsou podezřelí z přestupku. Více»

12 březen 2021

Stavba lávky v Nymburce postoupila i přes nepřízeň počasí.

Stavební práce na výstavbě nové lávky přes Labe, která má už na podzim propojit centrum města a Zálabí, pokračují podle plánu. Více»

11 březen 2021

Na letišti Točná hořel hangár.

Historická letadla oheň nezasáhl. Více»

10 březen 2021

Barokní kostel bude převeden symfonikům.

Pražští radní v pondělí navrhli členům zastupitelstva, aby převedli barokní kostel sv. Šimona a Judy na Starém Městě do vlastnictví spravovaného Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy FOK. Více»

9 březen 2021

Omáčkovna v Rakovníku se dočká rekonstrukce.

Rakovnická radnice uzavřela tendr na kompletní rekonstrukci objektu Omáčkovny v Martinovského ulici za čtyři miliony korun. Více»

6 březen 2021

Fotbalisté Glasgow Rangers mohou přicestovat do Čech a hrát na Slavii.

Fotbalisté Slavie budou moci příští čtvrtek odehrát úvodní osmifinále Evropské ligy proti Glasgow Rangers doma v Edenu. Více»

6 únor 2021

Nové parkoviště na Černém Mostě má být postaveno už v listopadu.

Na stavbě P + R Černý Most III u stejnojmenné stanice metra se totiž práce nezastavily ani při nízkých teplotách. Parkovací dům pojme 888 aut. Více»

3 únor 2021

Novým generálním ředitelem Národní knihovny se stane Tomáš Foltýn.

Funkce se ujme v květnu. ČTK to sdělila mluvčí ministerstva kultury Michaela Lagronová. Foltýn dosud v knihovně zastával funkci ředitele Odboru správy fondů. Více»

30 leden 2021

Před úřadem vlády včera demonstrovalo proti opatřením asi 50 lidí.

Před úřad vlády v Praze dorazilo včera odpoledne kolem 50 příznivců iniciativy Chcípl PES, která sdružuje podnikatele nesouhlasící s protiepidemickými opatřeními vlády. Mimo jiné požadovali demisi kabinetu. Více»

29 leden 2021

Na Karlově mostě zaparkovaly tři auta na protest proti vládě ČR.

Na pražském Karlově mostě jsou od noci zaparkovaná tři vozidla - dva osobní automobily a jedna dodávka. Více»

29 leden 2021

Iniciativa Chcípl PES plánuje demonstraci v metropoli.

Iniciativa Chcípl PES, která sdružuje podnikatele nesouhlasící s protiepidemickými opatřeními vlády, připravuje dnes v Praze demonstraci. Více»

12 leden 2021

Desítky občanů si včera připomněly 30 let od zahájení provozu Rock Café.

Desítky lidí si včera u otevřeného speciálního narozeninového okénka na Národní třídě v Praze připomněly 30 let od zahájení provozu klubu Rock Café. Více»

8 leden 2021

Lanovka na Petřín bude mít nové vozy a novou trať.

Pražská lanovka na Petřín bude mít nové vozy a zcela vyměněna bude trať. Na podobu vozů chystá město designovou soutěž. Více»

1 leden 2021

Politici z Prahy 6 žádají od prezidenta republiky otevření areálu Hradu.

S požadavkem na otevření areálu Hradu se na prezidenta Miloše Zemana obrátili místopředseda Senátu a zastupitel Prahy 6 Jiří Růžička a místostarosta šesté městké části Jan Lacina (STAN). Více»

1 leden 2021

Zájemci mohou zjistit aktuální polohu tramvají v metropoli.

Na webu pražského Dopravního podniku (DPP), Pražské integrované dopravy (PID) a idos.cz a v aplikaci Lítačka jsou pro veřejnost nově k dispozici informace o skutečném čase odjezdu tramvajových spojů z jednotlivých zastávek v Praze. Více»

30 prosinec 2020
25 prosinec 2020

MČ Praha 5 odkoupí usedlost Cibulka za 105 milionů Kč.

Radnice Prahy 5 koupí usedlost Cibulka v Košířích za 105 milionů korun, což je cena daná znaleckým posudkem. O záměru rozhodli zastupitelé, podle místostarosty Lukáše Herolda (ODS) budou o samotné kupní smlouvě znovu hlasovat v dubnu. Více»

23 prosinec 2020

Metropole získala do vlastnictví nový kostel.

Odsvěcený kostel svatého Šimona a Judy na Starém Městě, který slouží jako koncertní síň pro Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK, již patří hlavní městu. Více»

12 prosinec 2020

Zítra začnou vlaky jezdit po nové trati přes zastávku Eden.

Od neděle budou moci cestující na pražské železnici využívat novou zastávku Praha-Eden. Ta je součástí nové čtyřkolejné trati z Vršovic do Hostivaře. Více»

6 prosinec 2020

Letenský zámeček má novou fasádu.

Praha 7 dokončila obnovu fasády tradiční památky v srdci Letenských sadů. Náklady vyšly na 5,3 milionu korun bez DPH a budou pokryty z dotace hlavního města. Více»

4 prosinec 2020

V sobotu se otevřou trhy na náplavce.

Díky uvolnění vládních opatření proti šíření koronaviru se v sobotu po více než měsíční pauze budou opět konat farmářské trhy na pražské náplavce. ČTK to řekl předseda pořádajícího spolku Archetyp a Asociace farmářských tržišť ČR Jiří Sedláček. Více»

28 listopad 2020

Magistrát nechal rozsvítit vánoční strom na Staroměstském náměstí.

Původně se měly ozdoby na smrku natrvalo rozzářit až o víkendu, při páteční zkoušce se však vedení města rozhodlo je už nezhasínat. Tradiční velká akce se kvůli koronaviru nekonala. Více»

24 listopad 2020

Rozsvěcení vánočního stromu v centru metropole bude letos online.

Pražský magistrát letos kvůli opatřením proti šíření koronaviru neuspořádá slavnostní rozsvěcení vánočního stromu na Staroměstském náměstí. Více»

24 listopad 2020

V metropoli už stojí vánoční strom.

S trhy se letos nepočítá. Více»

22 listopad 2020

Kardinál Dominik Duka posvětil nový kostel v Praze na Barrandově.

V metropoli mají ode dneška věřící i další zejména místní obyvatelé k dispozici nový kostel. Více»

22 listopad 2020

V Kamenném Přívozu pokáceli vánoční strom pro Prahu.

V Kamenném Přívozu nedaleko Prahy dnes dopoledne pokáceli vánoční strom, který bude umístěný na Staroměstském náměstí v Praze. Více»

29 říjen 2020

Farmářské trhy na pražské náplavce v sobotu nebudou.

Podle pořadatelů není možné dodržet všechna vládou nařízená opatření. Problematický je hlavně maximální počet osob na plochu trhu, napsali na facebooku. Více»

28 říjen 2020

V metropoli bohužel hoří dřevěný kostel sv. Michala ze 17. století

V pražské zahradě Kinských hoří dřevěný kostel svatého Michala. Požár zasáhl spodní část stavby i věž, vyplývá z informací zveřejněných hasiči na twitteru. Více»

28 říjen 2020

Velké vánoční trhy v metropoli letos kvůli koronaviru nebudou.

Oslavy Vánoc v Praze budou letos z důvodu pandemie v omezené podobě, budou chybět tradiční velké trhy a doprovodné akce. ČTK to řekl radní Jan Chabr (TOP 09). Více»

24 říjen 2020

V metropoli se po třech letech znovu otevřela nová trojská lávka.

V hlavní městě byla otevřena lávka mezi Císařským ostrovem a Trojou, která nahradila konstrukci zhroucenou v prosinci 2017. Informoval o tom mluvčí magistrátu Vít Hofman. Lávka vyšla na 150 milionů korun a postavila ji firma SMP CZ. Více»

24 říjen 2020

Městská knihovna nabízí online členství a nové elektronické knihy.

V nabídce Městské knihovny v Praze (MKP) bude pravděpodobně od příštího týdne k dispozici asi 3 000 e-knih. Nově knihovna nabízí i online členství, které je zdarma. Více»

23 říjen 2020

Po třech letech od zřícení trojské lávky se dnes otevře její náhrada.

Skoro po třech letech od zřícení trojské lávky v Praze bude dnes uvedena do provozu její náhrada. Nová lávka se veřejnosti otevře zřejmě v pozdějších odpoledních hodinách. Více»

9 říjen 2020

Na Hanspaulce se bude parkovat za peníze.

Zóny placeného stání začnou na celém území Hanspaulky v Praze 6 platit v pondělí 2. listopadu, na Ořechovce budou od pondělí 23. listopadu. Více»

24 září 2020

Pražská divadla mění program či přesouvají inscenace.

Divadla kvůli onemocněním covidem-19 mění programy, některá dočasně nehrají. Jiná kvůli menšímu zájmu diváků nabízejí slevy či možnost vidět dlouho vyprodané inscenace. Více»

22 září 2020

Nemocnice Na Bulovce otevře ve čtvrtek očkovací centrum.

Vyjma běžných pacientů se bude specializovat na rizikové skupiny pacientů a těhotné. Novinářům tyto informace sdělila primářka Kliniky infekčních, tropických a parazitárních nemocí Hana Roháčová. Více»

22 září 2020

Na Praze 10 vznikne pro děti nová mateřská školka.

Radnice Prahy 10 plánuje zbourat vyklizenou budovu mateřské školky ve vršovické Bajkalské ulici a na jejím místě postavit novou školku se třemi pavilony. Více»

22 září 2020

JCDecaux zahájila s Českou republikou arbitráž kvůli pronájmu reklamních ploch.

Mezinárodní skupina JCDecaux zahájila 16. září s ČR arbitrážní spor ohledně ukončení pronájmu reklamních ploch ze strany pražského dopravního podniku. Více»

22 září 2020

Zátěžové zkoušky dnes prověří novou Trojskou lávku.

Novou lávku propojující Troju s Císařským ostrovem dnes čekají zatěžovací zkoušky, které prověří její konstrukci. Více»

18 září 2020
18 září 2020

Na pražských SŠ a VŠ se bude kvůli koronaviru učit na dálku.

Na středních a vysokých školách v metropoli bude příští týden zavedena distanční výuka. Více»

18 září 2020

Všeobecná fakultní nemocnice chystá investice za osm miliard korun.

VFN plánuje investice za osm miliard korun, chystají se rekonstrukce stávajících budov i nové objekty. Více»

16 září 2020

Ministerstvo vyhlásilo konkurz na nového ředitele Národní knihovny.

Ministerstvo kultury vyhlásilo otevřené výběrové řízení na místo generálního ředitele Národní knihovny. Uchazeči o tuto pozici mohou podat přihlášku do 13. listopadu. Více»

15 září 2020

Obvodní soud pro Prahu 7 začne řešit trestní odpovědnost za pád trojské lávky.

Obvodní soud pro Prahu 7 dnes začne řešit, zda někdo nese trestní odpovědnost za pád trojské lávky. Více»

11 září 2020

Dnes začíná v Letňanech světový veletrh Sběratel!

Mezinárodní veletrh Sběratel, který je největší sběratelskou akcí ve střední a východní Evropě, se v Praze koná pravidelně od roku 1998. Více»

10 září 2020

Radnice Prahy 10 řeší parkování.

Radnice desáté městské části zvažuje výstavbu dvou parkovacích domů. Více»

10 září 2020

Dejvické muzeum nabídne výstavu romských kumštířů.

V metropoli vzniká nové Centrum Romů a Sintů. V prvorepublikové vile v Dejvicích ho buduje Muzeum romské kultury. Plánuje v něm výstavy romských umělců, koncerty, přednášky či filmová promítání. Více»

8 září 2020

Energetický a průmyslový holding prodává Pražskou teplárenskou skupině Veolia.

EPH podnikatele Daniela Křetínského prodává Pražskou teplárenskou francouzské skupině Veolia. Cena nebyla uveřejněna. Transakci musí ještě schválit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Více»

6 září 2020

Metropole má vytipováno sedm míst, kde by mohla být vystavena Muchova epopej.

Pražský magistrát má vytipováno sedm míst, kde by mohla být umístěna Slovanská epopej Alfonse Muchy. Institut plánování a rozvoje (IPR) vybral tři, které považuje za nejperspektivnější. Více»

3 září 2020

Zákazů světelné reklamy přibude.

Hlavní město projednává rozšíření nařízení, které zakazuje plakáty, plachty a další reklamní nosiče v Pražské památkové rezervaci, na velkou část metropole. Více»

Všechny články a aktuality »»

   

Poslední Aktuality a články

Skanska startuje výstavbu bytového domu Alfred.

Investice přesáhne miliardu korun. Více»

Kongresové centrum Praha bude vyrábět elektřinu.

Střecha Kongresového centra v Praze se v současné době zaplňuje solárními panely, které osazuje česká společnost Greenbuddies. Více»

ČS může odkoupit úvěrové portfolium Sberbank CZ.

Povolil to ÚOHS. Více»

Ekospol dokončil stavbu projektu Ekobyty U Obory.

Byty se prodaly dlouho před dokončením. Více»

ŘSD hodlá zahájit stavbu D1 u Přerova letos před Vánocemi.

Ředitelství silnic a dálnic chce zahájit stavbu posledního úseku dálnice D1 u Přerova ještě před vánočními svátky. Na twitteru to oznámil ředitel ŘSD Radek Mátl. Více»

Všechny články a aktuality »»

 

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019