Provozuje:
Juris Real Estate

Započala stavba dřevěných konstrukcí repliky kostela v Gutech.

Obvodové stěny by měly být z připravených kmenů hotovy za několik týdnů, posléze se tesaři pustí do šindelové střechy. ČTK to sdělil vedoucí stavebního odboru ostravsko-opavského biskupství Václav Kotásek.

Započala stavba dřevěných konstrukcí repliky kostela v Gutech.

autor. JURIS REAL, ČTK

Obvodové stěny by měly být z připravených kmenů hotovy za několik týdnů, posléze se tesaři pustí do šindelové střechy. ČTK to sdělil vedoucí stavebního odboru ostravsko-opavského biskupství Václav Kotásek.

Jako první začali na místě úmyslně založeného požáru pracovat koncem května kameníci. Pokládali nové či opravovali původní kamenné základy. Jejich práci částečně zpozdilo deštivé počasí, proto i stavba dřevěných konstrukcí začala tuto středu s menším zpožděním.

"Na konečný termín dokončení celé stavby to ale nebude mít vliv," řekl Kotásek.

Nyní se z Hošťálkové, kde stavba provizorně vznikla v areálu tesařské firmy, postupně převáží jednotlivé části obvodové dřevěné konstrukce.

"Dělá se roubení stěn. To, co se přiveze, se postupně na místě montuje. Tyto práce potrvají několik týdnů. Stavba poměrně rychle poroste. Pak začnou náročnější práce. Např. položení šindelové krytiny," doplnil Kotásek.

Kostel ze 16. století shořel v noci na 2. srpna 2017. Hrubá stavba nového kostela vyjde na 20 milionů korun, dalších šest až sedm milionů bude stát vybavení a technické zajištění. Kostel bude hotov do května příštího roku, první bohoslužba by se tam měla konat 23. května. Na tento termín je naplánované vysvěcení kostela.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Muzeum Kampa bylo v sobotu částečně otevřeno.

Muzeum Kampa, které se v Praze po červencovém požáru znovu otevřelo veřejnosti, v sobotu přivítalo 235 návštěvníků. Lidé si mohou prohlédnout výstavu Alfonse Muchy a Pasty Onera a stálou expozici Františka Kupky a Otto Gutfreunda. Více»

O letošní Českou cenu za architekturu se utká 27 staveb.

Mezi kandidáty se nachází např. vesnická zastávka, rodinné a bytové domy, vinařství, radnice, útulny i rozhledny. Více»

Kůrovcem je silně zasaženo či ohroženo až 47 procent katastrů.

Kůrovcem je mimořádně silně zasaženo či bezprostředně ohroženo 47 procent katastrálních území v České republice. Více»

Fio banka opětovně snižuje úrokové sazby hypotečních úvěrů.

Letos už počtvrté. Více»

Trumpová plánuje rekonstrukci Růžové zahrady Bílého domu.

První dáma Spojených států Melania Trumpová se chystá na rozsáhlou úpravu Růžové zahrady Bílého domu, chce ji více přiblížit podobě z 60. let minulého století, kdy byl prezidentem John Kennedy. Trumpová to oznámila v prohlášení. Více»

Všechny články a aktuality »»