Provozuje:
Juris Real Estate

Zájem cizinců o londýnské reality nepolevuje.

Londýn je podle Asociace investorů do zahraničních nemovitostí AFIRE nejoblíbenějším cílem zahraničních investorů do realit.

Zájem cizinců o londýnské reality nepolevuje.

autor. JURIS REAL

Londýn je podle Asociace investorů do zahraničních nemovitostí AFIRE nejoblíbenějším cílem zahraničních investorů do realit.

Předběhl tak druhý New York a třetí San Francisco. Ceny zde i nadále výrazně rostou.

Ceny nemovitostí v Londýně vzrostly loni podle Národního statistického ústavu o více než 12% oproti 8,5% růstu jinde v Británii.

Ceny se dnes pohybují až o 2/3 výše než na začátku světové finanční krize v letech 2007 a 2008. Více než polovinu nemovitostí v centru Londýna přitom kupují cizinci.

Nebývalá poptávka je důsledkem především bezpečnosti investice v britské metropoli, relativně nízkými daněmi při koupi a držení nemovitostí a popularitou Londýna jakožto jediné globální metropole Evropy.

Zahraniční investoři preferují centrum a prestižní čtvrti na jihozápadě Londýna a často nově stavěné komplexy ve výškových domech, které nabízí jedinečná panoramata.

V některých nových mrakodrapech koupili cizinci až 75% všech bytů.

Cizinci pak do Londýna často přicházejí ve vlnách - Italové během daňové amnestie za vlády Berlusconiho v roce 2010, Francouzi po zvolení Hollanda prezidentem a následném zvýšení daní, kupující z Blízkého východu během arabského jara a nová vlna zájemců z bývalého Sovětského svazu je očekávána po současných událostech na Ukrajině a v Rusku.

Bohatí Číňané jsou dalším důležitým segmentem.

Podle firmy Domus Global stoupá i zájem Čechů.

Poptávky přicházejí od investorů, ale také od rodičů, kteří kupují byty v Londýně pro své děti, které zde studují na jedné z mnoha prestižních škol nebo získávají první pracovní zkušenosti.

Nákup je ale vzhledem k velké poptávce poměrně náročný.

Podle některých zdrojů připadá na jednu nemovitost v centrálním Londýně až 8 zájemců. Často se proto stává, že na byt je několik nabídek již první den po té, co přišel na realitní trh.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Metropoli čeká řešení daní u nemovitostí.

Jestliže Sněmovna nepřistoupí na zrušení daně z nabytí nemovitostí, jak navrhl Senát, bude opoziční TOP 09 usilovat o vznik podobné novely v pražském zastupitelstvu. Více»

Vesnicí roku 2019 České republiky se stala Lipová na Děčínsku v Ústeckém kraji.

Na druhém místě skončila Ratiboř ze Vsetínska ve Zlínském kraji, třetí příčku obsadily Libovice z Kladenska ve Středočeském kraji. Více»

Hradecký soud dnes rozhodne v kauze hřebčína Kladruby.

Krajský soud v Hradci Králové dnes vynese rozsudek v kauze údajně zmanipulovaných zakázek na opravy Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem na Pardubicku. Obžalobě čelí pět firem a 17 lidí, osmnáctý obviněný zemřel před podáním obžaloby. Více»

Boj s kůrovcem má být snadnější.

Poslanecká sněmovna schválila nová pravidla. Více»

Úroda jablek v ČR po mrazech a suchu klesne asi o 30 pct.

Letošní úroda jablek v sadech českých pěstitelů by podle posledního odhadu k 1. září měla meziročně klesnout o 30 procent na 101.988 tun. Mělo by se tak jednat o jednu z nejnižších sklizní jablek v novodobé historii České republiky. Více»

Všechny články a aktuality »»