Provozuje:
Juris Real Estate

Žádný zákon nezakazuje půjčit i hluboce předluženým lidem.

Za šest let požádalo o osobní bankrot 90 tisíc spoluobčanů.

Žádný zákon nezakazuje půjčit i hluboce předluženým lidem.

autor. JURIS REAL

Za šest let požádalo o osobní bankrot 90 tisíc spoluobčanů.

Dluhy již potopily desítky obyvatel České republiky. Lidé se z nich sami nedokáží dostat, a tak žádají justiční orgány, aby jim z moci úřední (ex officio) pomohly.

To je sice tak trochu na úkor věřitelů, jenže k bezvýchodnosti ze zoufalé situace často přispívají právě nebankovní instituce tím, že stále dokola půjčují peníze i lidem, kteří je očividně nemají z čeho vrátit.

Jedná se tak o začarovaný kruh.

Tisícům dlužníků rok co rok soudy v jejich prosbě o pomoc vyhoví a povolí jim tzv. osobní bankrot, další tisíce přitom zamítnou.

Jenže mnozí z těch, kteří dostali šanci během pětiletého očistce se z finanční nouze dostat, do dluhů padají znovu. A znovu najdou subjekty, které jim ochotně půjčí. Žádný zákon totož nezakazuje půjčit i hluboce předluženým lidem.

Od roku 2008, tj. tedy za šest let, co je osobní bankrot uzákoněn, o něj požádalo 90 tisíc lidí (včetně odhadu za celý letošní rok). Soudy ho za tuto dobu povolily dvěma třetinám z nich, tedy zhruba 60 tisícům žadatelů.

Ve zkratce řečeno tito dlužníci byli nebo jsou pět let na dvojnásobku životního minima a vše nad to splácí věřitelům.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Na zateplování bytových domů je připravena další miliarda.

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) navýšilo evropské dotace z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) na zateplování bytových domů o jednu miliardu korun na 5,5 miliardy. Žádosti mohou zájemci podávat do 29. listopadu. Více»

Mozaiky v istanbulském chrámu Hagia Sofia budou během modliteb zakryty.

Mozaiky a fresky v istanbulském chrámu Boží Moudrosti (Hagia Sofia) budou během muslimských modliteb zakryty závěsy či laserem, řekl novinářům v pondělí mluvčí turecké vládní strany Ömer Çelik. Více»

Žně jsou letos pomalejší.

Počátek žní je letos pomalejší než loni, uvedlo ministerstvo zemědělství. Sklizeno je 1,46 procenta ploch základních obilovin, loni to touto dobou bylo zhruba 13 procent. Více»

Zakladatel Zary investuje miliardy do realit.

Španělský miliardář Amancio Ortega, zakladatel řetězce s oděvní módou Zara s pobočkami i v České republice, soustředí své investice v nemovitostech na obou březích Atlantiku. Více»

Díky kotlíkovým dotacím se vyměnilo 63 533 kotlů po celé České republice.

Nejvíce peněz z kotlíkových dotací, tedy 2,4 miliardy, resort poslal na zlepšení ovzduší do Moravskoslezského kraje (nejméně pak do Prahy). Občané si tam zatím pořídili zhruba 14 000 nových topných zařízení. Více»

Všechny články a aktuality »»