Provozuje:
Juris Real Estate

Začíná Expo 2015.

Láká na dvě Noemovy archy i český smažák.

Začíná Expo 2015.

autor. JURIS REAL

Láká na dvě Noemovy archy i český smažák.

V severoitalském Miláně se dopoledne otevřely brány světové výstavy Expo 2015, jejíž moto zní Potraviny pro planetu, energie pro život. Do Milána se vrátila podruhé, poprvé se tu konala před téměř 110 lety. Letos se akce, která potrvá do konce října, účastní 145 zemí, včetně České republiky. Český pavilon vybrala italská média mezi pětici těch, které doporučují k návštěvě.

Lidé si v něm mohou projít dvanáct metrů čtverečních živého lesa nebo si dát pivo a smažák.

Organizátoři odhadují, že během půl roku trvání přijede do Milána na dvacet milionů návštěvníků, prodáno už bylo deset milionů vstupenek.

Českým pavilonem o ploše 550 metrů čtverečních by podle odhadu mohlo denně projít až 5 200 lidí. Do zkušebního provozu byl uveden mezi prvními na začátku dubna. Český den se v něm bude konat 15. května.

K tématu Expa, jímž je hledání dostatku kvalitních zdrojů potravin a vody, chce přispět představením úspěchů ve vědě a technice využívaných při péči o životní prostředí.

Staví při tom na kombinaci přírody, včetně tradice zemědělské a potravinářské výroby, a vědních specifických oborech, v nichž je jedničkou, jako biochemie a nanotechnologie.

Pavilon navrhla dvojice architektů Ondřej Chybík a Michal Krištof. Sestaven je z recyklovatelných modulů, které bude po demontáži opět možné použít. Posloužit by mohly třeba jako kancelářská budova nebo mateřská školka.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Poskytovatelé Airbnb budou mít povinnost s úřady sdílet informace.

Poskytovatelé služby ubytování v soukromí, jako je např. Airbnb, budou povinni sdílet s českými úřady informace o uzavřených smlouvách. Více»

EK ČR varuje veřejnost před neustále se opakujícími podvodnými aktivitami.

Na základě neustále se opakujících a obměňujících podvodných aktivit přistupuje Exekutorská komora České republiky k vydání tohoto všeobecného varování pro širokou veřejnost. Více»

Dejte si pozor na falešné exekuční nálepky!

Bohužel i v době vyhlášeného nouzového stavu je Exekutorská komora ČR nucena veřejnost informovat o dalších podvodných aktivitách. Více»

Majitelé bytů, kteří je chtějí pronajímat v AirBnb, musí dodržet správní postup.

Celý článek si můžete přečíst na: https://advokatnidenik.cz/2020/04/04/majitele-bytu-kteri-je-chteji-kratkodobe-pronajimat-musi-dodrzet-spravni-postup/. Více»

ČSOB nově umožní odklad splátek jistiny u hypoték a úvěrů až na rok!

Klienti skupiny ČSOB mohou od 31. března požádat o odklad splátek hypoték a úvěrů ze stavebního spoření. Vybrat si mohou ze dvou způsobů: buď odklad splátek jistiny těchto úvěrů na dobu 6 až 12 měsíců, nebo tříměsíční odklad celé výše splátek. Více»

Všechny články a aktuality »»