Provozuje:
Juris Real Estate

Z domu Porscheho zůstanou jen původní prvky.

Z rodného domu automobilového konstruktéra Ferdinanda Porscheho v Liberci-Vratislavicích zůstanou po rekonstrukci zachované jen skutečně původní prvky. Těch se ale podle Vítězslava Kodyma ze Škody Auto mnoho nedochovalo.

Z domu Porscheho zůstanou jen původní prvky.

autor. JURIS REAL

Z rodného domu automobilového konstruktéra Ferdinanda Porscheho v Liberci-Vratislavicích zůstanou po rekonstrukci zachované jen skutečně původní prvky. Těch se ale podle Vítězslava Kodyma ze Škody Auto mnoho nedochovalo.

Automobilka dům vlastní od roku 2011, rekonstrukce začala v září. Po zásahu stavebních strojů zůstala z rodiště německého konstruktéra de facto jen část obvodových zdí.

"Stavební společnost odstranila všechny nepůvodní části - bohužel jich bylo opravdu mnoho," uvedl Kodym z oddělení komunikace Škody Auto. "Budova byla v průběhu 20. století několikrát zásadně přestavěna, a to včetně změny půdorysu či výšky objektu, změn umístění se dočkaly třeba prakticky všechny stavební otvory," uvedl Kodym. To podle něj potvrdila důsledná rešerše na místě formou sond následně porovnaná se všemi dostupnými plány domu a podklady z 19. století. Obavy některých příznivců geniálního konstruktéra, že dům nebude vypadat jako v době mládí Porscheho, odmítá. "Věřím, že po dokončení reaktivace domu veřejnost ocení návrat jeho podoby do té z roku 1875, kdy se zde Ferdinand Porsche narodil," dodal.

Rekonstrukce domu, který není památkově chráněný, by měla být hotová v létě příštího roku.

"Budově chceme vrátit podobu z konce 19. století, včetně všech historických prvků. Po dokončení v budově vznikne decentní expozice přístupná veřejnosti, připomínající tradici inženýrského umění v českých zemích," sdělil Kodym.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Ceny realit rostly, nejvíce zdražily byty, nejméně pak pozemky.

Tržní ceny bytů, rodinných domů a pozemků v tuzemsku v prvním čtvrtletí meziročně dále rostly. Nejvíce zdražily byty, nejméně pozemky. Více»

Vraťte stromy na zemědělskou půdu, doporučuje zemědělcům expert.

Intenzivní průmyslové zemědělství neprospívá krajině, je třeba jej změnit, uvádí odborník z Fakulty tropického zemědělství České zemědělské univerzity (ČZU) v Praze Radim Kotrba. Více»

Výletníci mohou poprvé zamířit do Brd na komentované výlety.

Destinační agentura Brdy připravila na léto seriál 15 jednodenních komentovaných výletů do Brd s průvodcem, absolvovat je lze na kole i pěšky. Mají zvýšit zájem turistů o nejatraktivnější střední Brdy, které tvoří více než polovinu plochy CHKO Brdy. Více»

Obavy z použití kompostu nabourává zajímavý pokus statku v Humpolci.

Na Vysočině se nachází 63 velkokapacitních kompostáren a 113 menších zařízení, které ročně zpracují méně než 150 tun biologického odpadu, jak vyplývá z informací krajského úřadu. Více»

Dávky na bydlení se zřejmě sníží.

Hrozí, že přibude bezdomovců. Více»

Všechny články a aktuality »»