Provozuje:
Juris Real Estate

Z domu Porscheho zůstanou jen původní prvky.

Z rodného domu automobilového konstruktéra Ferdinanda Porscheho v Liberci-Vratislavicích zůstanou po rekonstrukci zachované jen skutečně původní prvky. Těch se ale podle Vítězslava Kodyma ze Škody Auto mnoho nedochovalo.

Z domu Porscheho zůstanou jen původní prvky.

autor. JURIS REAL

Z rodného domu automobilového konstruktéra Ferdinanda Porscheho v Liberci-Vratislavicích zůstanou po rekonstrukci zachované jen skutečně původní prvky. Těch se ale podle Vítězslava Kodyma ze Škody Auto mnoho nedochovalo.

Automobilka dům vlastní od roku 2011, rekonstrukce začala v září. Po zásahu stavebních strojů zůstala z rodiště německého konstruktéra de facto jen část obvodových zdí.

"Stavební společnost odstranila všechny nepůvodní části - bohužel jich bylo opravdu mnoho," uvedl Kodym z oddělení komunikace Škody Auto. "Budova byla v průběhu 20. století několikrát zásadně přestavěna, a to včetně změny půdorysu či výšky objektu, změn umístění se dočkaly třeba prakticky všechny stavební otvory," uvedl Kodym. To podle něj potvrdila důsledná rešerše na místě formou sond následně porovnaná se všemi dostupnými plány domu a podklady z 19. století. Obavy některých příznivců geniálního konstruktéra, že dům nebude vypadat jako v době mládí Porscheho, odmítá. "Věřím, že po dokončení reaktivace domu veřejnost ocení návrat jeho podoby do té z roku 1875, kdy se zde Ferdinand Porsche narodil," dodal.

Rekonstrukce domu, který není památkově chráněný, by měla být hotová v létě příštího roku.

"Budově chceme vrátit podobu z konce 19. století, včetně všech historických prvků. Po dokončení v budově vznikne decentní expozice přístupná veřejnosti, připomínající tradici inženýrského umění v českých zemích," sdělil Kodym.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Metropole se hodlá podnikem k metru D zabývat znovu od počátku.

Nové vedení Prahy se nebrání spolupráci s privátním sektorem při rozvoji okolí stanic plánované linky metra D, na projekt předchozí rady o spolupráci se společností Penta nicméně navazovat nehodlá. Více»

Stát vydává podle Nejvyššího kontrolního úřadu na bydlení miliardy.

Jejich využití ale přitom nesleduje. Více»

Nejdelším tunelem v tuzemsku již jezdí vlaky s pasažéry oběma tubusy.

Vlaky s cestujícími začaly jezdit i severním tubusem nejdelšího tunelu v České republice u Ejpovic u Plzně. Více»

Lichtenštejnové zaslali českému státu předžalobní upomínky.

Právní zástupci Nadace knížete z Lichtenštejna začali rozesílat českým státním institucím a státním podnikům předžalobní výzvy požadující vydání imobilií, které stát podle knížecí rodiny ilegálně zabavil na základě Benešových dekretů po roce 1945. Více»

Díky sporu o výkup pozemku nemůže zatím ŘSD dostavět D3 u Ševětína.

Ředitelství silnic a dálnic nemůže dokončit úsek dálnice D3 Ševětín - Borek. Vlastník jednoho pozemku se poslední den lhůty odvolal proti rozhodnutí o vyvlastnění. Více»

Všechny články a aktuality »»