Provozuje:
Juris Real Estate

Z domu Porscheho zůstanou jen původní prvky.

Z rodného domu automobilového konstruktéra Ferdinanda Porscheho v Liberci-Vratislavicích zůstanou po rekonstrukci zachované jen skutečně původní prvky. Těch se ale podle Vítězslava Kodyma ze Škody Auto mnoho nedochovalo.

Z domu Porscheho zůstanou jen původní prvky.

autor. JURIS REAL

Z rodného domu automobilového konstruktéra Ferdinanda Porscheho v Liberci-Vratislavicích zůstanou po rekonstrukci zachované jen skutečně původní prvky. Těch se ale podle Vítězslava Kodyma ze Škody Auto mnoho nedochovalo.

Automobilka dům vlastní od roku 2011, rekonstrukce začala v září. Po zásahu stavebních strojů zůstala z rodiště německého konstruktéra de facto jen část obvodových zdí.

"Stavební společnost odstranila všechny nepůvodní části - bohužel jich bylo opravdu mnoho," uvedl Kodym z oddělení komunikace Škody Auto. "Budova byla v průběhu 20. století několikrát zásadně přestavěna, a to včetně změny půdorysu či výšky objektu, změn umístění se dočkaly třeba prakticky všechny stavební otvory," uvedl Kodym. To podle něj potvrdila důsledná rešerše na místě formou sond následně porovnaná se všemi dostupnými plány domu a podklady z 19. století. Obavy některých příznivců geniálního konstruktéra, že dům nebude vypadat jako v době mládí Porscheho, odmítá. "Věřím, že po dokončení reaktivace domu veřejnost ocení návrat jeho podoby do té z roku 1875, kdy se zde Ferdinand Porsche narodil," dodal.

Rekonstrukce domu, který není památkově chráněný, by měla být hotová v létě příštího roku.

"Budově chceme vrátit podobu z konce 19. století, včetně všech historických prvků. Po dokončení v budově vznikne decentní expozice přístupná veřejnosti, připomínající tradici inženýrského umění v českých zemích," sdělil Kodym.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Lidovci hodlají zakázat prodej o všech svátcích.

Zákaz prodeje, který pro obchody nad 200 metrů čtverečních platí v ČR zatím jen pro vybrané svátky, chtějí lidovci rozšířit na všechny sváteční dny v roce. Příslušnou novelu zákona již vypracoval místopředseda jejich poslaneckého klubu Jiří Mihola. Více»

Staroměstskou tržnici zrekonstruují.

Metropole za 336 milionů korun opraví památkově chráněnou Staroměstskou tržnici. Radní schválili vypsání veřejné zakázky, kterou musí ještě posvětit zastupitelstvo. Více»

Uhlobaroni jdou prý po bytech.

Válka miliardářů Marka Čmejly, Jiřího Diviše a Radovana Vítka vstoupila do další fáze (pozn. jak sdělila dne 16. 3. 2018 E15). Ve hře se nyní nachází 12, 5 tisíce bytů v severních Čechách či v Moravskoslezském kraji a v Praze. Více»

Již popáté v řadě je Singapur nejdražším městem pro život.

Na druhé příčce je Curych a Paříž. Uvedla to britská analytická společnosti Economist Intelligence Unit (EIU), která hodnotila 160 míst ve 133 zemích. Více»

Naše metropole patří k nejrychleji zdražujícím místům na světě.

Nejdražším městem na světě je podle čerstvě sestaveného žebříčku týdeníku The Economist Singapur, následovaný Paříží a Curychem. Více»

Všechny články a aktuality »»