Provozuje:
Juris Real Estate

Z domu Porscheho zůstanou jen původní prvky.

Z rodného domu automobilového konstruktéra Ferdinanda Porscheho v Liberci-Vratislavicích zůstanou po rekonstrukci zachované jen skutečně původní prvky. Těch se ale podle Vítězslava Kodyma ze Škody Auto mnoho nedochovalo.

Z domu Porscheho zůstanou jen původní prvky.

autor. JURIS REAL

Z rodného domu automobilového konstruktéra Ferdinanda Porscheho v Liberci-Vratislavicích zůstanou po rekonstrukci zachované jen skutečně původní prvky. Těch se ale podle Vítězslava Kodyma ze Škody Auto mnoho nedochovalo.

Automobilka dům vlastní od roku 2011, rekonstrukce začala v září. Po zásahu stavebních strojů zůstala z rodiště německého konstruktéra de facto jen část obvodových zdí.

"Stavební společnost odstranila všechny nepůvodní části - bohužel jich bylo opravdu mnoho," uvedl Kodym z oddělení komunikace Škody Auto. "Budova byla v průběhu 20. století několikrát zásadně přestavěna, a to včetně změny půdorysu či výšky objektu, změn umístění se dočkaly třeba prakticky všechny stavební otvory," uvedl Kodym. To podle něj potvrdila důsledná rešerše na místě formou sond následně porovnaná se všemi dostupnými plány domu a podklady z 19. století. Obavy některých příznivců geniálního konstruktéra, že dům nebude vypadat jako v době mládí Porscheho, odmítá. "Věřím, že po dokončení reaktivace domu veřejnost ocení návrat jeho podoby do té z roku 1875, kdy se zde Ferdinand Porsche narodil," dodal.

Rekonstrukce domu, který není památkově chráněný, by měla být hotová v létě příštího roku.

"Budově chceme vrátit podobu z konce 19. století, včetně všech historických prvků. Po dokončení v budově vznikne decentní expozice přístupná veřejnosti, připomínající tradici inženýrského umění v českých zemích," sdělil Kodym.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Experti z ČVUT zkoumají stav pražského Hlávkova mostu.

Odborníci z Kloknerova ústavu ČVUT osadili na pražský Hlávkův most čidla zaznamenávající jeho pohyb, odebírají vzorky betonu a provádějí akustická měření. Více»

ČNB by do konce letošního roku mohla ještě dvakrát zvýšit své úrokové sazby.

V rozhovoru pro agenturu Reuters to sdělil guvernér České národní banky (ČNB) Jiří Rusnok. Bankovní rada ČNB počátkem srpna zvýšila základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 1,25 procenta. Více»

Zemědělcům chybí kvůli letošnímu suchu krmivo pro dobytek.

Sena je nedostatek, první seč byla o pětinu nižší a pak tráva skoro přestala růst. Zemědělci výpadek sena nahrazují slámou, ale i té je málo. Cena sena se letos zvýšila až čtyřnásobně. Více»

Z domova důchodců se stanou byty pro hipstery.

Desítky milionů korun investuje miliardář Václav Skala do oprav někdejšího domu pro seniory na Praze 5. Více»

Dopravní podnik postaví vozovnu a zavede wifinu v metru.

Dokončit přípravu první fáze stavby metra D, rozšířit síť tramvajových tratí o tři či opravit pět stanic metra. I takové priority si do roku 2020 vytkl pražský dopravní podnik, největší městská firma. Více»

Všechny články a aktuality »»