Provozuje:
Juris Real Estate

Výpisy z Registru fyzických osob odesílá SOLUS již častěji přes SMS než poštou.

Svou platební morálku a historii kontroluje v negativním registru SOLUS stále více občanů. Počet elektronických výpisů zaslaných prostřednictvím SMS již od roku 2012 překračuje počet výpisů zaslaných v tradiční papírové formě.

Výpisy z Registru fyzických osob odesílá SOLUS již častěji přes SMS než poštou.

autor. JURIS REAL

Svou platební morálku a historii kontroluje v negativním registru SOLUS stále více občanů. Počet elektronických výpisů zaslaných prostřednictvím SMS již od roku 2012 překračuje počet výpisů zaslaných v tradiční papírové formě.

Také proto spustilo sdružení SOLUS nový web www.SMSVypis.cz.

Internetové stránky www.SMSVypis.cz přinášejí přehledně a jednoduše popsaný návod, jak mohou občané zkontrolovat, zda nemají záznam v negativním registru sdružení SOLUS. Informaci získají prostřednictvím SMS zprávy do jedné minuty kdykoli potřebují.„Sdružení SOLUS vyhotovilo pro občany za jedenáct měsíců letošního roku 21 230 výpisů z negativního Registru fyzických osob, z toho 67 procent bylo odesláno elektronicky prostřednictvím SMS zprávy,“ uvedl Jan Stopka, tajemník sdružení SOLUS.

Službu SMS výpis představilo sdružení SOLUS poprvé v únoru 2010. Během necelých pěti let fungování služby poskytlo sdružení SOLUS téměř 43 tisíc SMS výpisů. Na začátku letošního roku pak spustilo aplikaci SMS výpis pro chytré telefony se systémem Android OS. Během několika měsíců ji stáhlo do svého telefonu více než 3 700 uživatelů. „Hlavní výhodou SMS Výpisu je cena, která je přibližně o polovinu nižší než v případě papírového výpisu. Při opakovaném objednání SMS Výpisu prostřednictvím aplikace pro Android se cena SMS výpisu dostává až na pouhých 30 Kč. Důležité je pro občany také pohodlí a rychlost, se kterou požadovanou informaci zjistí. Stačí jednou požádat o přidělení unikátního kódu SIN a poté již mohou žádat o výpis z negativního Registru fyzických osob SOLUS kdykoli a opakovaně podle potřeby. Informaci komu, kolik a zda vůbec dluží, dostanou v průměru do 40 vteřin,“ dodal Jan Stopka. Pro získání unikátního kódu SIN stačí spotřebiteli vyplnit na internetových stránkách online formulář. Nejpozději druhý pracovní den je ze sdružení SOLUS odeslán na zvolenou adresu na dobírku a do vlastních rukou dopis, který obsahuje SIN a návod k použití služby. SMS výpis může pomoci spotřebitelům v řadě běžných životních situací. Výhodou je pro registrované uživatele možnost žádat o výpis ze svého mobilního telefonu opakovaně: například po změně adresy, když si chce spotřebitel ověřit, že nezůstala neuhrazena žádná složenka na staré adrese, nebo před žádostí o novou půjčku či službu u člena sdružení SOLUS.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Ztráta bydlení 1 000 lidí stojí rozpočet 250 milionů Kč ročně.

Zjistila podrobná analýza. Více»

Německá hnědouhelná elektrárna Schkopau bude nově patřit EPH.

Společnost EP Power Europe (EPPE) z Energetického a průmyslového holdingu (EPH) podnikatele Daniela Křetínského se stane jediným vlastníkem německé hnědouhelné elektrárny Schkopau. Více»

Samsung zavřel svou továrnu na mobilní telefony v Jižní Koreji.

U jednoho ze zaměstnanců se totiž potvrdila nákaza novým typem koronaviru, kvůli čemuž firma zbytku pracovníků nařídila karanténu. Více»

Černým odběratelem elektřiny se může člověk stát i neúmyslně.

Jestliže nemáte v pořádku smlouvu o dodávkách energií, můžete se stát neúmyslně černým odběratelem. Více»

Činže v kolínských bytech se zvýší.

Platby za nájem se v městských bytech v Kolíně zvýší. Vedení města schválilo růst ceny za bydlení o výši inflace, tedy necelá tři procenta. Více»

Všechny články a aktuality »»