Provozuje:
Juris Real Estate

Výběrové řízení na Werichovu vilu vyhrála Meda Mládková.

Odborná (bytová) komise Rady MČ Prahy 1 porovnala nabídky tří zájemců a vybrala vítěze, který dostane na příštích dvacet let Werichovu vilu v pražském parku Kampa do pronájmu. Zvítězila Nadace Jana a Medy Mládkových.

Výběrové řízení na Werichovu vilu vyhrála Meda Mládková.

autor. JURIS REAL

Odborná (bytová) komise Rady MČ Prahy 1 porovnala nabídky tří zájemců a vybrala vítěze, který dostane na příštích dvacet let Werichovu vilu v pražském parku Kampa do pronájmu. Zvítězila Nadace Jana a Medy Mládkových.

Výběrová komise zvažovala mnoho kritérií, podle kterých jednoznačně nejlépe vyhodnotila projekt Museum Kampa, Nadace Jana a Medy Mládkových. Návrhy Nadace Charty 77 a o.s. Post Bellum neprošly. Nadace Mládkových tu plánuje zřídit muzeum Voskovce a Wericha, i se vzpomínkou na básníka Vladimíra Holana. Do nájmu by měla dostat vilu na Kampě na necelých 20 let. Ještě to však musí posvětit zastupitelstvo Prahy 1.

"Neumím si představit, že by zastupitelstvo nerespektovalo doporučení odborné komise, takže spíše půjde o formální schválení. K tomu by mělo dojít na zastupitelstvu 11. března. Než však dostane nadace vilu do užívání a než budou zahájeny nějaké interiérové úpravy, musí proběhnout plánovaná rekonstrukce," upozorňuje starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký (TOP 09).
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Experti z ČVUT zkoumají stav pražského Hlávkova mostu.

Odborníci z Kloknerova ústavu ČVUT osadili na pražský Hlávkův most čidla zaznamenávající jeho pohyb, odebírají vzorky betonu a provádějí akustická měření. Více»

ČNB by do konce letošního roku mohla ještě dvakrát zvýšit své úrokové sazby.

V rozhovoru pro agenturu Reuters to sdělil guvernér České národní banky (ČNB) Jiří Rusnok. Bankovní rada ČNB počátkem srpna zvýšila základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 1,25 procenta. Více»

Zemědělcům chybí kvůli letošnímu suchu krmivo pro dobytek.

Sena je nedostatek, první seč byla o pětinu nižší a pak tráva skoro přestala růst. Zemědělci výpadek sena nahrazují slámou, ale i té je málo. Cena sena se letos zvýšila až čtyřnásobně. Více»

Z domova důchodců se stanou byty pro hipstery.

Desítky milionů korun investuje miliardář Václav Skala do oprav někdejšího domu pro seniory na Praze 5. Více»

Dopravní podnik postaví vozovnu a zavede wifinu v metru.

Dokončit přípravu první fáze stavby metra D, rozšířit síť tramvajových tratí o tři či opravit pět stanic metra. I takové priority si do roku 2020 vytkl pražský dopravní podnik, největší městská firma. Více»

Všechny články a aktuality »»