Provozuje:
Juris Real Estate

Výběrové řízení na Werichovu vilu vyhrála Meda Mládková.

Odborná (bytová) komise Rady MČ Prahy 1 porovnala nabídky tří zájemců a vybrala vítěze, který dostane na příštích dvacet let Werichovu vilu v pražském parku Kampa do pronájmu. Zvítězila Nadace Jana a Medy Mládkových.

Výběrové řízení na Werichovu vilu vyhrála Meda Mládková.

autor. JURIS REAL

Odborná (bytová) komise Rady MČ Prahy 1 porovnala nabídky tří zájemců a vybrala vítěze, který dostane na příštích dvacet let Werichovu vilu v pražském parku Kampa do pronájmu. Zvítězila Nadace Jana a Medy Mládkových.

Výběrová komise zvažovala mnoho kritérií, podle kterých jednoznačně nejlépe vyhodnotila projekt Museum Kampa, Nadace Jana a Medy Mládkových. Návrhy Nadace Charty 77 a o.s. Post Bellum neprošly. Nadace Mládkových tu plánuje zřídit muzeum Voskovce a Wericha, i se vzpomínkou na básníka Vladimíra Holana. Do nájmu by měla dostat vilu na Kampě na necelých 20 let. Ještě to však musí posvětit zastupitelstvo Prahy 1.

"Neumím si představit, že by zastupitelstvo nerespektovalo doporučení odborné komise, takže spíše půjde o formální schválení. K tomu by mělo dojít na zastupitelstvu 11. března. Než však dostane nadace vilu do užívání a než budou zahájeny nějaké interiérové úpravy, musí proběhnout plánovaná rekonstrukce," upozorňuje starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký (TOP 09).
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Ceny realit rostly, nejvíce zdražily byty, nejméně pak pozemky.

Tržní ceny bytů, rodinných domů a pozemků v tuzemsku v prvním čtvrtletí meziročně dále rostly. Nejvíce zdražily byty, nejméně pozemky. Více»

Vraťte stromy na zemědělskou půdu, doporučuje zemědělcům expert.

Intenzivní průmyslové zemědělství neprospívá krajině, je třeba jej změnit, uvádí odborník z Fakulty tropického zemědělství České zemědělské univerzity (ČZU) v Praze Radim Kotrba. Více»

Výletníci mohou poprvé zamířit do Brd na komentované výlety.

Destinační agentura Brdy připravila na léto seriál 15 jednodenních komentovaných výletů do Brd s průvodcem, absolvovat je lze na kole i pěšky. Mají zvýšit zájem turistů o nejatraktivnější střední Brdy, které tvoří více než polovinu plochy CHKO Brdy. Více»

Obavy z použití kompostu nabourává zajímavý pokus statku v Humpolci.

Na Vysočině se nachází 63 velkokapacitních kompostáren a 113 menších zařízení, které ročně zpracují méně než 150 tun biologického odpadu, jak vyplývá z informací krajského úřadu. Více»

Dávky na bydlení se zřejmě sníží.

Hrozí, že přibude bezdomovců. Více»

Všechny články a aktuality »»