Provozuje:
Juris Real Estate

Výběrové řízení na Werichovu vilu vyhrála Meda Mládková.

Odborná (bytová) komise Rady MČ Prahy 1 porovnala nabídky tří zájemců a vybrala vítěze, který dostane na příštích dvacet let Werichovu vilu v pražském parku Kampa do pronájmu. Zvítězila Nadace Jana a Medy Mládkových.

Výběrové řízení na Werichovu vilu vyhrála Meda Mládková.

autor. JURIS REAL

Odborná (bytová) komise Rady MČ Prahy 1 porovnala nabídky tří zájemců a vybrala vítěze, který dostane na příštích dvacet let Werichovu vilu v pražském parku Kampa do pronájmu. Zvítězila Nadace Jana a Medy Mládkových.

Výběrová komise zvažovala mnoho kritérií, podle kterých jednoznačně nejlépe vyhodnotila projekt Museum Kampa, Nadace Jana a Medy Mládkových. Návrhy Nadace Charty 77 a o.s. Post Bellum neprošly. Nadace Mládkových tu plánuje zřídit muzeum Voskovce a Wericha, i se vzpomínkou na básníka Vladimíra Holana. Do nájmu by měla dostat vilu na Kampě na necelých 20 let. Ještě to však musí posvětit zastupitelstvo Prahy 1.

"Neumím si představit, že by zastupitelstvo nerespektovalo doporučení odborné komise, takže spíše půjde o formální schválení. K tomu by mělo dojít na zastupitelstvu 11. března. Než však dostane nadace vilu do užívání a než budou zahájeny nějaké interiérové úpravy, musí proběhnout plánovaná rekonstrukce," upozorňuje starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký (TOP 09).
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Metropole se hodlá podnikem k metru D zabývat znovu od počátku.

Nové vedení Prahy se nebrání spolupráci s privátním sektorem při rozvoji okolí stanic plánované linky metra D, na projekt předchozí rady o spolupráci se společností Penta nicméně navazovat nehodlá. Více»

Stát vydává podle Nejvyššího kontrolního úřadu na bydlení miliardy.

Jejich využití ale přitom nesleduje. Více»

Nejdelším tunelem v tuzemsku již jezdí vlaky s pasažéry oběma tubusy.

Vlaky s cestujícími začaly jezdit i severním tubusem nejdelšího tunelu v České republice u Ejpovic u Plzně. Více»

Lichtenštejnové zaslali českému státu předžalobní upomínky.

Právní zástupci Nadace knížete z Lichtenštejna začali rozesílat českým státním institucím a státním podnikům předžalobní výzvy požadující vydání imobilií, které stát podle knížecí rodiny ilegálně zabavil na základě Benešových dekretů po roce 1945. Více»

Díky sporu o výkup pozemku nemůže zatím ŘSD dostavět D3 u Ševětína.

Ředitelství silnic a dálnic nemůže dokončit úsek dálnice D3 Ševětín - Borek. Vlastník jednoho pozemku se poslední den lhůty odvolal proti rozhodnutí o vyvlastnění. Více»

Všechny články a aktuality »»