Provozuje:
Juris Real Estate

Vlekaři ve Špindlu měli loni rekordní tržby i zisk.

Společnost Melida, která provozuje největší český skiareál ve Špindlerově Mlýně v Krkonoších, v minulém hospodářském roce 2015/2016 zvýšila tržby o čtvrtinu na rekordních 372 milionů korun.

Vlekaři ve Špindlu měli loni rekordní tržby i zisk.

autor. JURIS REAL

Společnost Melida, která provozuje největší český skiareál ve Špindlerově Mlýně v Krkonoších, v minulém hospodářském roce 2015/2016 zvýšila tržby o čtvrtinu na rekordních 372 milionů korun.

Zisk firma zvedla na dosud nejvyšších 52 milionů korun z předchozích 39 milionů korun. Údaje se týkají hospodářského roku od 1. listopadu 2015 do 31. října 2016. Toto zjištění vyplývá z výroční zprávy, kterou společnost založila do Sbírky listin.

Melida je provozovatelem špindlerovského skiareálu od listopadu roku 2012. Tehdy si areál s 24 kilometry sjezdovek a pěti lanovkami pronajala na 20 let od sportovních svazů za roční nájemné 43,8 milionu korun, které se v dalších letech zvyšuje podle inflace. Hlavní zvýšení tržeb Melida v účetním roce 2015/2016 zaznamenala u prodeje skipasů na lanovky a vleky, a to o 42 milionů korun na 262 milionů korun. Významný růst tržeb vykázala u stravovacích služeb, a to o 18 milionů korun na 50 milionů korun. Obchody a půjčovny Melidy pak zvedly tržby několikanásobně, o 21 milionů korun na 27 milionů korun. Průměrný počet zaměstnanců Melida zvýšila na 118 z 90.

Před zimou 2015/2016 Melida investovala přes 210 milionů korun, zejména do šestisedačkové lanovky na Pláně, která nahradila čtyřsedačkovou lanovku. Další peníze skireál dal do modernizace umělého zasněžování. Před zimou 2016/2017 Melida investovala skoro 100 milionů korun, hlavně do vybudování zasněžování v areálu Medvědín v hodnotě asi 60 milionů. Další významné sumy skiareál vložil do rozšíření restaurací na vrcholových stanicích lanovek Medvědín a Pláně a do zařízení a rozšíření lyžařských škol. Aktuálně skiareál pracuje na projektu lanovkového a sjezdového propojení špindlerovských areálů Svatý Petr a Medvědín za zhruba tři čtvrtě miliardy. Se stavbou by Melida chtěla začít v roce 2018, vyplývá z výroční zprávy. Ve smlouvě se sportovními svazy se Melida zavázala za 20 let investovat 800 milionů korun, přičemž více na polovinu z této sumy již investovala. Součástí nájemní smlouvy je i opce na dalších 20 let.

Ceny skipasů ve Špindlerově Mlýně jsou nejvyšší v České republice. Jednodenní skipas pro dospělého v zimě 2016/2017 stál v hlavní sezoně 890 korun, v zimě 2015/2016 to bylo 850 korun.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Alza.cz plánuje ústavní stížnost kvůli omezení prodeje o svátcích.

Největší český e-shop Alza.cz připravuje ústavní stížnost na zákon omezující prodej o některých svátcích. Obchod dostal od České obchodní inspekce (ČOI) druhou pokutu za to, že nechal své pobočky loni 8. května otevřené. Více»

Města často podporují předzahrádky.

Někde v nich vadí kuřáci. Více»

Rekonstrukce hotelu Thermal za půl miliardy by měla začít na podzim.

Opravy karlovarského hotelu Thermal za zhruba 580 milionů korun by měly začít letos na podzim. Ministerstvo financí vysoutěžilo projektanta, který již zpracovává projektovou dokumentaci. Více»

Konec textilky Veba by byl pro Broumovsko velkou ztrátou.

Případné omezení či konec výroby v textilce Veba Broumov, která se nachází v insolvenčním řízení, by byl pro region Broumovska obrovskou ztrátou. Více»

Letiště Václava Havla oznámilo investice za 27 miliard korun.

Plánuje stovky nových parkovacích míst, paralelní přistávací dráhu, rozšíření terminálů nebo projekt s názvem Airport city, v jehož rámci by měla vyrůst kongresová centra, hotely či privátní zdravotnické ambulance. Více»

Všechny články a aktuality »»