Provozuje:
Juris Real Estate

Vlekaři ve Špindlu měli loni rekordní tržby i zisk.

Společnost Melida, která provozuje největší český skiareál ve Špindlerově Mlýně v Krkonoších, v minulém hospodářském roce 2015/2016 zvýšila tržby o čtvrtinu na rekordních 372 milionů korun.

Vlekaři ve Špindlu měli loni rekordní tržby i zisk.

autor. JURIS REAL

Společnost Melida, která provozuje největší český skiareál ve Špindlerově Mlýně v Krkonoších, v minulém hospodářském roce 2015/2016 zvýšila tržby o čtvrtinu na rekordních 372 milionů korun.

Zisk firma zvedla na dosud nejvyšších 52 milionů korun z předchozích 39 milionů korun. Údaje se týkají hospodářského roku od 1. listopadu 2015 do 31. října 2016. Toto zjištění vyplývá z výroční zprávy, kterou společnost založila do Sbírky listin.

Melida je provozovatelem špindlerovského skiareálu od listopadu roku 2012. Tehdy si areál s 24 kilometry sjezdovek a pěti lanovkami pronajala na 20 let od sportovních svazů za roční nájemné 43,8 milionu korun, které se v dalších letech zvyšuje podle inflace. Hlavní zvýšení tržeb Melida v účetním roce 2015/2016 zaznamenala u prodeje skipasů na lanovky a vleky, a to o 42 milionů korun na 262 milionů korun. Významný růst tržeb vykázala u stravovacích služeb, a to o 18 milionů korun na 50 milionů korun. Obchody a půjčovny Melidy pak zvedly tržby několikanásobně, o 21 milionů korun na 27 milionů korun. Průměrný počet zaměstnanců Melida zvýšila na 118 z 90.

Před zimou 2015/2016 Melida investovala přes 210 milionů korun, zejména do šestisedačkové lanovky na Pláně, která nahradila čtyřsedačkovou lanovku. Další peníze skireál dal do modernizace umělého zasněžování. Před zimou 2016/2017 Melida investovala skoro 100 milionů korun, hlavně do vybudování zasněžování v areálu Medvědín v hodnotě asi 60 milionů. Další významné sumy skiareál vložil do rozšíření restaurací na vrcholových stanicích lanovek Medvědín a Pláně a do zařízení a rozšíření lyžařských škol. Aktuálně skiareál pracuje na projektu lanovkového a sjezdového propojení špindlerovských areálů Svatý Petr a Medvědín za zhruba tři čtvrtě miliardy. Se stavbou by Melida chtěla začít v roce 2018, vyplývá z výroční zprávy. Ve smlouvě se sportovními svazy se Melida zavázala za 20 let investovat 800 milionů korun, přičemž více na polovinu z této sumy již investovala. Součástí nájemní smlouvy je i opce na dalších 20 let.

Ceny skipasů ve Špindlerově Mlýně jsou nejvyšší v České republice. Jednodenní skipas pro dospělého v zimě 2016/2017 stál v hlavní sezoně 890 korun, v zimě 2015/2016 to bylo 850 korun.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Občané zažádali o skoro polovinu peněz na státní půjčky na bydlení.

Lidé během včerejška zažádali o téměř polovinu peněz, které letos stát vyčlenil na státní půjčky na bydlení. Během prvního dne programu zájemci podali 256 žádostí za 299,2 milionu korun. Více»

Program půjček na bydlení mladým je podle odborníků čirým populismem.

Program státních půjček na bydlení mladým, jenž včera odstartoval, je podle expertů populismem politiků a dostupnost bydlení nezlepší. Při současných cenách nemovitostí je třeba v metropoli de facto nepoužitelný, shodli se analytici. Více»

Děčínské strojírny změnily vlastníka.

Český strojírenský holding, za kterým stojí jedenáct investorů a který funguje rok, koupil děčínskou strojírenskou firmu Karned Tools. Více»

Soukromí si Češi, Moravané a Slezané chrání.

Vlastní byt by totiž pronajal jen každý desátý. Více»

O půjčky na bydlení pro mladé existuje enormní zájem.

Jen za dopoledne lidé zažádali o 300 milionů korun. Více»

Všechny články a aktuality »»