Provozuje:
Juris Real Estate

Vlekaři ve Špindlu měli loni rekordní tržby i zisk.

Společnost Melida, která provozuje největší český skiareál ve Špindlerově Mlýně v Krkonoších, v minulém hospodářském roce 2015/2016 zvýšila tržby o čtvrtinu na rekordních 372 milionů korun.

Vlekaři ve Špindlu měli loni rekordní tržby i zisk.

autor. JURIS REAL

Společnost Melida, která provozuje největší český skiareál ve Špindlerově Mlýně v Krkonoších, v minulém hospodářském roce 2015/2016 zvýšila tržby o čtvrtinu na rekordních 372 milionů korun.

Zisk firma zvedla na dosud nejvyšších 52 milionů korun z předchozích 39 milionů korun. Údaje se týkají hospodářského roku od 1. listopadu 2015 do 31. října 2016. Toto zjištění vyplývá z výroční zprávy, kterou společnost založila do Sbírky listin.

Melida je provozovatelem špindlerovského skiareálu od listopadu roku 2012. Tehdy si areál s 24 kilometry sjezdovek a pěti lanovkami pronajala na 20 let od sportovních svazů za roční nájemné 43,8 milionu korun, které se v dalších letech zvyšuje podle inflace. Hlavní zvýšení tržeb Melida v účetním roce 2015/2016 zaznamenala u prodeje skipasů na lanovky a vleky, a to o 42 milionů korun na 262 milionů korun. Významný růst tržeb vykázala u stravovacích služeb, a to o 18 milionů korun na 50 milionů korun. Obchody a půjčovny Melidy pak zvedly tržby několikanásobně, o 21 milionů korun na 27 milionů korun. Průměrný počet zaměstnanců Melida zvýšila na 118 z 90.

Před zimou 2015/2016 Melida investovala přes 210 milionů korun, zejména do šestisedačkové lanovky na Pláně, která nahradila čtyřsedačkovou lanovku. Další peníze skireál dal do modernizace umělého zasněžování. Před zimou 2016/2017 Melida investovala skoro 100 milionů korun, hlavně do vybudování zasněžování v areálu Medvědín v hodnotě asi 60 milionů. Další významné sumy skiareál vložil do rozšíření restaurací na vrcholových stanicích lanovek Medvědín a Pláně a do zařízení a rozšíření lyžařských škol. Aktuálně skiareál pracuje na projektu lanovkového a sjezdového propojení špindlerovských areálů Svatý Petr a Medvědín za zhruba tři čtvrtě miliardy. Se stavbou by Melida chtěla začít v roce 2018, vyplývá z výroční zprávy. Ve smlouvě se sportovními svazy se Melida zavázala za 20 let investovat 800 milionů korun, přičemž více na polovinu z této sumy již investovala. Součástí nájemní smlouvy je i opce na dalších 20 let.

Ceny skipasů ve Špindlerově Mlýně jsou nejvyšší v České republice. Jednodenní skipas pro dospělého v zimě 2016/2017 stál v hlavní sezoně 890 korun, v zimě 2015/2016 to bylo 850 korun.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Osud Libeňského mostu budou zastupitelé řešit v březnu.

Budoucností pražského Libeňského mostu se budou zastupitelé hlavního města zabývat na březnovém jednání. Na nejbližším, tedy čtvrtečním zasedání dostanou pouze dokument o rozhodnutí ministerstva kultury, že most není památkou. Více»

Dávky na bydlení se zřejmě sloučí.

Ze současných dvou dávek na bydlení pro futuro bude nejspíš jen jedna. Příspěvek a doplatek na bydlení by se podle ministryně práce a sociálních věcí Jaroslavy Němcové z hnutí ANO mohly letos sloučit do nové dávky pro občany v hmotné nouzi. Více»

Ceny nájemného dále zdraží.

Zdražování realit se podepsalo i na nájemním bydlení. Během posledního roku v krajských městech včetně Prahy vzrostly cen nájmů o desetinu. Více»

Švédsko se v národním hospodářství soustředí na lithium a další materiály.

Švédové v následujících letech vynaloží větší úsilí na nalezení ložisek drahých kovů a minerálů. Největší pozornost věnuje lithiu a kobaltu, které jsou klíčovými složkami akumulátorů v elektrických vozidlech. Více»

Budou se stavět mrakodrapy ze dřeva?

Stále častěji se ve stavebnictví dostávají ke slovu tradiční materiály. Nejprve dřevěné stavby zažívaly boom ve stavbách rodinných domů a nyní stavaři přicházejí s využitím dřeva dokonce při stavbě mrakodrapů. Více»

Všechny články a aktuality »»