Provozuje:
Juris Real Estate

Vinařství Vaďura v Polešovicích úspěšně dokončuje letošní sklizeň hroznů.

Rodinné Vinařství Vaďura v Polešovicích na Uherskohradišťsku dokončuje letošní sklizeň hroznů. Začala v září, potrvá zhruba do 20. října, sdělil ČTK vlastník vinařství Jaroslav Vaďura.

Vinařství Vaďura v Polešovicích úspěšně dokončuje letošní sklizeň hroznů.

autor. JURIS REAL (Zdroj: ČTK)

Rodinné Vinařství Vaďura v Polešovicích na Uherskohradišťsku dokončuje letošní sklizeň hroznů. Začala v září, potrvá zhruba do 20. října, sdělil ČTK vlastník vinařství Jaroslav Vaďura.

Úroda je podle něj letos průměrná, vinařství by mělo sklidit asi 100 tun hroznů.

Včera sklízeli pracovníci ve vinicích hrozny odrůdy Tramín červený. V uplynulých dnech již sklidili např. odrůdy Muškát moravský, Modrý Portugal, Rulandské šedé nebo Rulandské bílé.

"Ještě nám zbývá Frankovka, Zweigeltrebe a Ryzlink rýnský. Už od počátku odkvetení to letos vypadalo, že bude výborný ročník. Ale dneska, když sbíráme, tak hrozny nemají tu hmotnost, jak jsme počítali," uvedl Vaďura.

Letošní úrodu ve vinařství negativně poznamenaly jarní mrazy a škůdci. "Různorožec trnkový nám udělal dost velikou škodu. Když na jaře raší réva, jeho housenky vyžírají očka. To nám hlavně poškodilo odrůdu Chardonnay, které jsme letos sklidili velmi málo," řekl Vaďura.

Cukernatost hroznů, která má vliv na chuť vína, je podle vinaře o něco nižší než loni. Pohybuje se nejčastěji mezi 21 až 22 procenty. Vzhledem k tomu, že mezi zákazníky roste poptávka po suchých vínech, to však pro podnik neznamená žádnou komplikaci.

"Odrůdy sbíráme dříve než v předchozích letech, abychom v hroznech měli kyselinu. Díky tomu jsou vína suchá, po vykvašení v nich není tolik zbytkových cukrů," uvedl Vaďura.

Část hroznů vinařství nakupuje z Maďarska a od Vinohradnické společnosti Polešovice. Ceny vína by se podle Vaďury ve srovnání s minulým rokem měnit neměly.

Podnik z valné většiny vyrábí bílá vína, která tvoří asi tři čtvrtiny produkce. Zbývající část připadá na vína červená a růžová.

Vinařství Vaďura hospodaří na 12 hektarech vinic. Do budoucna plánuje jejich rozšíření o tři hektary. Pozemky už má připravené. Chybějí mu však odborně zdatní pracovníci, což expanzi vinařství komplikuje.

"Nejsou lidi, kteří by to uměli a chtěli dělat. Sběr může dělat kdekdo, ale třeba řez v zimě nebo ošetřování révy při zelených pracích, tak to musí být člověk fundovaný," řekl Vaďura.

Společnost hrozny zpracovává v moderním areálu vybudovaném v roce 2008. Každoročně podle Vaďury prodá zhruba 70.000 lahví, což je asi třetina celkové produkce. Její většinu nadále tvoří sudové víno. Výrobky prodává vinařství ve svém sklepě a vinotékách, do obchodních řetězců nedodává.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Lichtenštejnové neuspěli u Ústavního soudu ve sporu o les u Říčan.

Nadace knížete z Lichtenštejna neuspěla u Ústavního soudu ve sporu s Českou republikou o les u středočeských Říčan. Soud odmítl stížnost nadace proti předchozímu verdiktu o nevydání 600 hektarů říčanského lesa Lichtenštejnům. Více»

Z bývalý ruských kasáren se staly ruiny, ale i škola či muzeum.

Někdejší pobyt sovětské armády v České republice připomíná i po 30 letech řada opuštěných budov. Část objektů po úpravách našla nové uplatnění jako byty, sklady či sociální ústavy. Více»

V Berlíně včera vstoupil v platnost zákon, který na pět let zmrazuje nájemné.

Cílem kontroverzního opatření je zastavit prudký růst nákladů na bydlení z posledních let, kvůli kterému se řada obyvatel z německého hlavního města vystěhovala. Jmenovaný zákon se dotýká 1, 5 mil. bytů. Více»

Velkolepý rodinný dům v blízkosti vily Tugendhat je na prodej.

Bydlet v ulici Černopolní v Brně něco znamená. Rezidenční čtvrť, která začala vznikat před první světovou válkou, skrývá ale i další méně známé poklady, jako je např. čtyřpatrový dům s benátskými žaluziemi a parapety z mramoru. Více»

Ztráta bydlení 1 000 lidí stojí rozpočet 250 milionů Kč ročně.

Zjistila podrobná analýza. Více»

Všechny články a aktuality »»