Provozuje:
Juris Real Estate

Vídeňský zábavní park Prátr slaví již 250 let své existence.

V roce 2016 slaví vídeňský Prátr významné výročí: Před 250 lety otevřel císař Josef II. tento bývalý lovecký revír veřejnosti.

Vídeňský zábavní park Prátr slaví již 250 let své existence.

autor. JURIS REAL

V roce 2016 slaví vídeňský Prátr významné výročí: Před 250 lety otevřel císař Josef II. tento bývalý lovecký revír veřejnosti.

Příslušné oznámení vydal císař dne 7. dubna 1766: „Všem na vědomí se tímto dává, [...] že od této chvíle po celý rok a v jakoukoliv hodinu je povoleno všem bez rozdílu se procházeti, na koni či v kočáře jezditi jak v Prátru, tak i v části Stadtgut [...], nikomu také se zakazovati nebude balonem si tam házeti, kuželky hráti a jiným povoleným zábavám dle vlastního zájmu se věnovati [...]." - Tím se tento, na šesti kilometrech čtverečních se rozkládající, lovecký revír Habsburků proměnil v zábavní a rekreační park pro všechny Vídeňany.

V roce 1873 se zde konala velká Světová výstava. V roce 1897, k 50. výročí korunovace císaře Františka Josefa I., bylo postaveno Obří kolo. V rámci oslav si v Prátru mohli prodejci postavit stánky. Mnozí z nich zůstali a vytvořili tak základ dnešního Prátru.

Tento zábavní park přitahuje každý rok jak "Vídeňáky", tak i turisty.

Počínaje starou dřevěnou skluzavkou a historickými dětskými kolotoči až po moderní mobilní atrakce a řadu restaurací, nabízí zábavní park Prátr zábavu pro děti i dospělé, zatímco tzv. Zelený Prátr je stejně jako dříve využíván jako rekreační a sportovní areál.

Také architektonicky je dnes Prátr bezesporu zajímavý: Kampus Vídeňské vysoké školy ekonomické na okraji Prátru byl navržen prominentními architekty, jako je bohužel již nedávno zesnulá Zaha Hadid.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Metropoli čeká řešení daní u nemovitostí.

Jestliže Sněmovna nepřistoupí na zrušení daně z nabytí nemovitostí, jak navrhl Senát, bude opoziční TOP 09 usilovat o vznik podobné novely v pražském zastupitelstvu. Více»

Vesnicí roku 2019 České republiky se stala Lipová na Děčínsku v Ústeckém kraji.

Na druhém místě skončila Ratiboř ze Vsetínska ve Zlínském kraji, třetí příčku obsadily Libovice z Kladenska ve Středočeském kraji. Více»

Hradecký soud dnes rozhodne v kauze hřebčína Kladruby.

Krajský soud v Hradci Králové dnes vynese rozsudek v kauze údajně zmanipulovaných zakázek na opravy Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem na Pardubicku. Obžalobě čelí pět firem a 17 lidí, osmnáctý obviněný zemřel před podáním obžaloby. Více»

Boj s kůrovcem má být snadnější.

Poslanecká sněmovna schválila nová pravidla. Více»

Úroda jablek v ČR po mrazech a suchu klesne asi o 30 pct.

Letošní úroda jablek v sadech českých pěstitelů by podle posledního odhadu k 1. září měla meziročně klesnout o 30 procent na 101.988 tun. Mělo by se tak jednat o jednu z nejnižších sklizní jablek v novodobé historii České republiky. Více»

Všechny články a aktuality »»