Provozuje:
Juris Real Estate

Vídeňský zábavní park Prátr slaví již 250 let své existence.

V roce 2016 slaví vídeňský Prátr významné výročí: Před 250 lety otevřel císař Josef II. tento bývalý lovecký revír veřejnosti.

Vídeňský zábavní park Prátr slaví již 250 let své existence.

autor. JURIS REAL

V roce 2016 slaví vídeňský Prátr významné výročí: Před 250 lety otevřel císař Josef II. tento bývalý lovecký revír veřejnosti.

Příslušné oznámení vydal císař dne 7. dubna 1766: „Všem na vědomí se tímto dává, [...] že od této chvíle po celý rok a v jakoukoliv hodinu je povoleno všem bez rozdílu se procházeti, na koni či v kočáře jezditi jak v Prátru, tak i v části Stadtgut [...], nikomu také se zakazovati nebude balonem si tam házeti, kuželky hráti a jiným povoleným zábavám dle vlastního zájmu se věnovati [...]." - Tím se tento, na šesti kilometrech čtverečních se rozkládající, lovecký revír Habsburků proměnil v zábavní a rekreační park pro všechny Vídeňany.

V roce 1873 se zde konala velká Světová výstava. V roce 1897, k 50. výročí korunovace císaře Františka Josefa I., bylo postaveno Obří kolo. V rámci oslav si v Prátru mohli prodejci postavit stánky. Mnozí z nich zůstali a vytvořili tak základ dnešního Prátru.

Tento zábavní park přitahuje každý rok jak "Vídeňáky", tak i turisty.

Počínaje starou dřevěnou skluzavkou a historickými dětskými kolotoči až po moderní mobilní atrakce a řadu restaurací, nabízí zábavní park Prátr zábavu pro děti i dospělé, zatímco tzv. Zelený Prátr je stejně jako dříve využíván jako rekreační a sportovní areál.

Také architektonicky je dnes Prátr bezesporu zajímavý: Kampus Vídeňské vysoké školy ekonomické na okraji Prátru byl navržen prominentními architekty, jako je bohužel již nedávno zesnulá Zaha Hadid.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Počet restauračních provozů se za devět let zdvojnásobil.

V tuzemsku se v současnosti nachází 21 072 firem, které podnikají ve stravování a pohostinství. Z analýzy poradenské společnosti Bisnode rovněž vyplývá, že počet restaurací se za posledních devět let zvýšil dvojnásobně. Více»

Mall Group odprodá Heureku.

Internetový srovnávač cen Heureka změní vlastníka. Skupina Mall Group jej prodá za zhruba 7, 5 miliardy korun. Více»

Známý izraelský miliardář investoval do významného projektu v Karlíně.

Realitní společnost Karlín Group prodala developerské skupině AFI Europe víceúčelový projekt Block B na Praze 8. Více»

Nová jednoduchá pravidla osobního bankrotu dlužníci na Slovensku zneužívají.

Osobní bankroty se staly na Slovensku národním sportem. Více»

Česká národní banka ponechala úrokové sazby beze změny.

Bankovní rada ČNB na svém dnešním jednání ponechala úrokové sazby na stávající úrovni. Dvoutýdenní repo sazba (2T repo sazba) tak zůstává na 2 %, diskontní sazba na 1 % a lombardní sazba na 3 %. Více»

Všechny články a aktuality »»