Provozuje:
Juris Real Estate

V rakouské metropoli vyroste světově první výšková budova ze dřeva.

Vídeň se rozrůstá o jeden z největších městských rozvojových projektů v Evropě. Součástí nové čtvrti bude i HolzHochhaus, první výšková budova ze dřeva na světě.

V rakouské metropoli vyroste světově první výšková budova ze dřeva.

autor. JURIS REAL

Vídeň se rozrůstá o jeden z největších městských rozvojových projektů v Evropě. Součástí nové čtvrti bude i HolzHochhaus, první výšková budova ze dřeva na světě.

Stavba budovy o 24 podlažích a 84 metrech přijde na 65 milionů eur (1,7 miliardy korun).

Ve věžáku, který bude postaven na pozemku o rozloze čtyř tisíc metrů čtverečních, nalezneme byty, hotel, kanceláře, obchody, restaurace či saunu. Stavba bude vybudovaná v pasivním energetickém standardu, její fasáda se bude podobat kůře stromu. Nová městská čtvrť u Seestadt Aspern u umělého jezera by měla do konce léta přivítat šes tisíc obyvatel. Po svém dokončení v roce 2030 by měla skýtat již 20 tisíc obyvatel, kteří zde mají najít i práci. V nové městské čtvrti na severovýchodě Vídně je v současné době již vybudováno několik bloků bytových domů, domov důchodců, studentské koleje či škola. Vídeň do této čtvrti dokonce protáhne i trasu metra.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Masarykova univerzita vyzvala hygieniky ke zrušení zákazu prezenční výuky.

Rektor brněnské Masarykovy univerzity (MU) Martin Bareš vyzval krajskou hygienickou stanici k odvolání zákazu prezenční výuky na vysokých školách. Podle univerzity je toto opatření ilegální (nezákonné). Více»

Poslanecká sněmovna obdržela ministerský návrh na ústavní ochranu vody.

Zakotvení práva lidí na pitnou vodu za sociálně a ekonomicky přijatelných podmínek nebo prohlášení ochrany vodních zdrojů za veřejný zájem obsahuje návrh ústavního zákona, který dostala Sněmovna. Více»

Zeměměřičský úřad bude poskytovat otevřená data.

Zeměměřičský úřad bude poskytovat databázové údaje nebo státní mapy bezplatně jako otevřená data. Omezený přístup k nim bude pouze kvůli ochraně kritické infrastruktury podle krizového zákona. Více»

Novela zákona o pozemkových úpravách umožní také reagovat na klimatické změny.

Jednoduché pozemkové úpravy nebudou v širší míře vyžadovat výměny nebo převody vlastnictví pozemků. Vodohospodářská opatření k ochraně před suchem se nově budou moci provádět ve více na sebe navazujících katastrálních územích. Více»

Slavnosti piva v Brně jsou zrušeny.

Jediný den před začátkem zrušili pořadatelé Slavnosti piva Františka Ondřeje Poupěte, jejichž druhý ročník se měl uskutečnit v pátek 25. září v centru Brna. ČTK to řekl zástupce agentury Snip&Co Ondřej Morávek. Více»

Všechny články a aktuality »»