Provozuje:
Juris Real Estate

V případě Lidových domků uložil soud Hricovi 6 let vězení.

Za zpronevěru finančních záloh, které svěřili klienti realitní společnosti Lidové domky, uložil soud jejímu tehdejšímu jednateli Pavlu Hricovi šest let vězení.

V případě Lidových domků uložil soud Hricovi 6 let vězení.

autor. JURIS REAL

Za zpronevěru finančních záloh, které svěřili klienti realitní společnosti Lidové domky, uložil soud jejímu tehdejšímu jednateli Pavlu Hricovi šest let vězení.

Podle rozsudku připravil nyní jednapadesátiletý muž 261 klientů o více než 40 milionů korun. Společnost v letech 2004 až 2007 lákala zákazníky na koupi rodinného domu s pozemkem za Prahou do tří milionů korun, klienti se však bydlení nedočkali. Verdikt není pravomocný, Hric se proti němu ihned odvolal.

"S ohledem na rozsah škody je trest mírný, na druhé straně se nedomníváme, že by účel trestu byl naplněn trestem přísnějším," uvedla předsedkyně senátu Marie Marková. Rozsudek vzhledem k množství odsouzených četla déle než dvě hodiny.

Hric by měl navíc podle verdiktu části poškozených nahradit škodu, další soudkyně odkázala na občanskoprávní řízení. Soud uložil muži i zákaz výkonu funkce statutárního orgánu v obchodních korporacích na deset let.

Hric podle obžaloby plánoval koupi pozemků v obcích Sibřina. Pozemky tehdy spadaly pod ornou půdu, muž ale se zastupitelstvem obce jednal o změně územního plánu. Státní zástupkyně tvrdí, že Hric se zájemci uzavíral smlouvy a současně od nich přebíral finanční zálohy, jejichž celková výše dosáhla 44,7 milionu korun.

Část peněz však podle dnešního verdiktu Hric použil v rozporu s účelem svěření - nakoupil za ně jiné pozemky, využil je i na provoz firmy a také blíže nezjištěným způsobem.

Zastupitelstvo původně sice schválilo záměr plán změnit, poté, co začala část obyvatel obce protestovat proti plánované zástavbě, se však změna neuskutečnila.

Většina klientů pak od smlouvy odstoupila, některým z nich společnost zálohu vrátila, veškeré pohledávky ale uhradit nemohla.

Podle Markové však Hric vybíral zálohy i ve chvíli, kdy věděl, že se změna územního plánu neuskuteční. Společnost navíc podle ní poskytovala vysoké půjčky a pořizovala drahá auta.

"Se zálohami nakládali poměrně velkoryse," dodala soudkyně. Řekla také, že jednání tehdejšího zastupitelstva obce považuje "přinejmenším za pochybné".

Hric se hájí tím, že smlouvy s klienty nepodepisoval a nic neorganizoval. Na provoz firmy a další náklady prý využíval své peníze, které do firmy investoval.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Lidovci hodlají zakázat prodej o všech svátcích.

Zákaz prodeje, který pro obchody nad 200 metrů čtverečních platí v ČR zatím jen pro vybrané svátky, chtějí lidovci rozšířit na všechny sváteční dny v roce. Příslušnou novelu zákona již vypracoval místopředseda jejich poslaneckého klubu Jiří Mihola. Více»

Staroměstskou tržnici zrekonstruují.

Metropole za 336 milionů korun opraví památkově chráněnou Staroměstskou tržnici. Radní schválili vypsání veřejné zakázky, kterou musí ještě posvětit zastupitelstvo. Více»

Uhlobaroni jdou prý po bytech.

Válka miliardářů Marka Čmejly, Jiřího Diviše a Radovana Vítka vstoupila do další fáze (pozn. jak sdělila dne 16. 3. 2018 E15). Ve hře se nyní nachází 12, 5 tisíce bytů v severních Čechách či v Moravskoslezském kraji a v Praze. Více»

Již popáté v řadě je Singapur nejdražším městem pro život.

Na druhé příčce je Curych a Paříž. Uvedla to britská analytická společnosti Economist Intelligence Unit (EIU), která hodnotila 160 míst ve 133 zemích. Více»

Naše metropole patří k nejrychleji zdražujícím místům na světě.

Nejdražším městem na světě je podle čerstvě sestaveného žebříčku týdeníku The Economist Singapur, následovaný Paříží a Curychem. Více»

Všechny články a aktuality »»