Provozuje:
Juris Real Estate

V případě Lidových domků uložil soud Hricovi 6 let vězení.

Za zpronevěru finančních záloh, které svěřili klienti realitní společnosti Lidové domky, uložil soud jejímu tehdejšímu jednateli Pavlu Hricovi šest let vězení.

V případě Lidových domků uložil soud Hricovi 6 let vězení.

autor. JURIS REAL

Za zpronevěru finančních záloh, které svěřili klienti realitní společnosti Lidové domky, uložil soud jejímu tehdejšímu jednateli Pavlu Hricovi šest let vězení.

Podle rozsudku připravil nyní jednapadesátiletý muž 261 klientů o více než 40 milionů korun. Společnost v letech 2004 až 2007 lákala zákazníky na koupi rodinného domu s pozemkem za Prahou do tří milionů korun, klienti se však bydlení nedočkali. Verdikt není pravomocný, Hric se proti němu ihned odvolal.

"S ohledem na rozsah škody je trest mírný, na druhé straně se nedomníváme, že by účel trestu byl naplněn trestem přísnějším," uvedla předsedkyně senátu Marie Marková. Rozsudek vzhledem k množství odsouzených četla déle než dvě hodiny.

Hric by měl navíc podle verdiktu části poškozených nahradit škodu, další soudkyně odkázala na občanskoprávní řízení. Soud uložil muži i zákaz výkonu funkce statutárního orgánu v obchodních korporacích na deset let.

Hric podle obžaloby plánoval koupi pozemků v obcích Sibřina. Pozemky tehdy spadaly pod ornou půdu, muž ale se zastupitelstvem obce jednal o změně územního plánu. Státní zástupkyně tvrdí, že Hric se zájemci uzavíral smlouvy a současně od nich přebíral finanční zálohy, jejichž celková výše dosáhla 44,7 milionu korun.

Část peněz však podle dnešního verdiktu Hric použil v rozporu s účelem svěření - nakoupil za ně jiné pozemky, využil je i na provoz firmy a také blíže nezjištěným způsobem.

Zastupitelstvo původně sice schválilo záměr plán změnit, poté, co začala část obyvatel obce protestovat proti plánované zástavbě, se však změna neuskutečnila.

Většina klientů pak od smlouvy odstoupila, některým z nich společnost zálohu vrátila, veškeré pohledávky ale uhradit nemohla.

Podle Markové však Hric vybíral zálohy i ve chvíli, kdy věděl, že se změna územního plánu neuskuteční. Společnost navíc podle ní poskytovala vysoké půjčky a pořizovala drahá auta.

"Se zálohami nakládali poměrně velkoryse," dodala soudkyně. Řekla také, že jednání tehdejšího zastupitelstva obce považuje "přinejmenším za pochybné".

Hric se hájí tím, že smlouvy s klienty nepodepisoval a nic neorganizoval. Na provoz firmy a další náklady prý využíval své peníze, které do firmy investoval.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Metropole se hodlá podnikem k metru D zabývat znovu od počátku.

Nové vedení Prahy se nebrání spolupráci s privátním sektorem při rozvoji okolí stanic plánované linky metra D, na projekt předchozí rady o spolupráci se společností Penta nicméně navazovat nehodlá. Více»

Stát vydává podle Nejvyššího kontrolního úřadu na bydlení miliardy.

Jejich využití ale přitom nesleduje. Více»

Nejdelším tunelem v tuzemsku již jezdí vlaky s pasažéry oběma tubusy.

Vlaky s cestujícími začaly jezdit i severním tubusem nejdelšího tunelu v České republice u Ejpovic u Plzně. Více»

Lichtenštejnové zaslali českému státu předžalobní upomínky.

Právní zástupci Nadace knížete z Lichtenštejna začali rozesílat českým státním institucím a státním podnikům předžalobní výzvy požadující vydání imobilií, které stát podle knížecí rodiny ilegálně zabavil na základě Benešových dekretů po roce 1945. Více»

Díky sporu o výkup pozemku nemůže zatím ŘSD dostavět D3 u Ševětína.

Ředitelství silnic a dálnic nemůže dokončit úsek dálnice D3 Ševětín - Borek. Vlastník jednoho pozemku se poslední den lhůty odvolal proti rozhodnutí o vyvlastnění. Více»

Všechny články a aktuality »»