Provozuje:
Juris Real Estate

V počtu kempů se Česká republika umístila na dvanáctém místě v Evropě.

Pozici evropské "Kempařské" velmoci si udržuje Francie s osmi tisíci tábořišť. Rozlohou zhruba 6,5násobně menší ČR s 565 kempy obsadilo dvanácté místo. Toto zjištění vyplývá z analýzy projektu Česko v datech.

V počtu kempů se Česká republika umístila na dvanáctém místě v Evropě.

autor. JURIS REAL (Zdroj: E15)

Pozici evropské "Kempařské" velmoci si udržuje Francie s osmi tisíci tábořišť. Rozlohou zhruba 6,5násobně menší ČR s 565 kempy obsadilo dvanácté místo. Toto zjištění vyplývá z analýzy projektu Česko v datech.

Hned za Francií se umístila Velká Británie se zhruba 4 700 kempů. Nizozemí a Německo pak mají shodně tři tisíce tábořišť.

Nejvíce kempů v tuzemsku se nachází v Jihočeském kraji. Kempy tam nabízejí zhruba 14, 3 tisíce míst pro stany a karavany, což odpovídá 26, 7 procenta z celkového počtu míst v tuzemsku. Na druhém místě s 5, 8 tisíce míst je Středočeský kraj (10, 9 procenta) a na třetím Jihomoravský kraj s 5, 6 tisíce kempovacích míst (10, 4 procenta).

Naopak nejméně kempů se nachází v hlavním městě. Je to přibližně 2, 1 procenta z celorepublikového počtu.

Umístění kempů ovlivňuje především blízkost vodních ploch. Prvenství Jihočeského kraje v počtu kempů se tak váže na skutečnost, že se v kraji nachází 26, 8 procenta všech vodních ploch v České republice.

Spousta tábořišť je situováno podél Vltavy a jejich hlavních přítoků nebo třeba kolem Máchova jezera v Libereckém kraji.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Central Group postaví na Praze 6 novou čtvrť.

Zhruba 2 200 bytů vyroste na místě skladového areálu Westpoint v Praze 6. Developer Central Group investuje do nové čtvrti třináct miliard korun. Více»

Metropole pořizuje pozemky pro vodní kanál v Troji.

Magistrát připravuje scelení pozemků, které je nutné pro plánované vybudování parku vodních sportů v Troji u stávající vodácké slalomové dráhy. Více»

Zvyšovat nájem v Chánově prý není fér.

Radní na Mostecku zdražují bydlení v sociálně vyloučeném Chánově. Více»

Hypoteční úvěry zdražují.

Ke konci roku bude pravděpodobně řada komerčních bank následovat Hypoteční banku a zvýší úrokové sazby hypotečních úvěrů. Více»

KKCG chystá prodej vznikajícího kancelářského a obchodního centra Bořislavka.

Uvedl to server E15.cz na základě vyjádření skupiny. Cenu KKCG neuvedla, ale investice do vzniku centra podle serveru přesáhne tři miliardy korun. Více»

Všechny články a aktuality »»