Provozuje:
Juris Real Estate

V počtu kempů se Česká republika umístila na dvanáctém místě v Evropě.

Pozici evropské "Kempařské" velmoci si udržuje Francie s osmi tisíci tábořišť. Rozlohou zhruba 6,5násobně menší ČR s 565 kempy obsadilo dvanácté místo. Toto zjištění vyplývá z analýzy projektu Česko v datech.

V počtu kempů se Česká republika umístila na dvanáctém místě v Evropě.

autor. JURIS REAL (Zdroj: E15)

Pozici evropské "Kempařské" velmoci si udržuje Francie s osmi tisíci tábořišť. Rozlohou zhruba 6,5násobně menší ČR s 565 kempy obsadilo dvanácté místo. Toto zjištění vyplývá z analýzy projektu Česko v datech.

Hned za Francií se umístila Velká Británie se zhruba 4 700 kempů. Nizozemí a Německo pak mají shodně tři tisíce tábořišť.

Nejvíce kempů v tuzemsku se nachází v Jihočeském kraji. Kempy tam nabízejí zhruba 14, 3 tisíce míst pro stany a karavany, což odpovídá 26, 7 procenta z celkového počtu míst v tuzemsku. Na druhém místě s 5, 8 tisíce míst je Středočeský kraj (10, 9 procenta) a na třetím Jihomoravský kraj s 5, 6 tisíce kempovacích míst (10, 4 procenta).

Naopak nejméně kempů se nachází v hlavním městě. Je to přibližně 2, 1 procenta z celorepublikového počtu.

Umístění kempů ovlivňuje především blízkost vodních ploch. Prvenství Jihočeského kraje v počtu kempů se tak váže na skutečnost, že se v kraji nachází 26, 8 procenta všech vodních ploch v České republice.

Spousta tábořišť je situováno podél Vltavy a jejich hlavních přítoků nebo třeba kolem Máchova jezera v Libereckém kraji.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

KU zamítl žádost ŘSD o vyvlastnění pozemků kvůli D3.

Krajský úřad Jihočeského kraje zamítl žádost Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) o vyvlastnění pozemků motocentra pro stavbu dálnice D3 u Tábora. Informaci ČT dnes ČTK potvrdili zástupci ŘSD i jeden z vlastníků pozemků. ŘSD se proti rozhodnutí odvolá. Více»

Hyundai v Nošovicích pojede po obnovení produkce na dvě směny.

Automobilka Hyundai v Nošovicích na Frýdecko-Místecku bude po opětovném spuštění výroby fungovat zpočátku na dvě směny místo obvyklých tří. Více»

Právní norma by měla omezit výpovědi z bytů kvůli nezaplacenému nájemnému.

Vláda schválila návrh zákona, podle kterého nesmí nájemce dostat výpověď z bytu, pokud není kvůli epidemii koronaviru schopen platit nájemné. Více»

Společnosti s uzavřenými provozy budou mít nárok na odklad nájmu.

Firmy, které jsou v nájmu a kvůli vládním opatřením musely zavřít své provozy, budou moci požádat o odklad nájmu do 30. června. Využít ho budou moci od 12. března. Více»

Metropole hodlá v dubnu začít s rekonstrukcí Václavského náměstí.

I přes komplikace způsobené šířením koronaviru plánuje pražský magistrát v dubnu zahájit rekonstrukci spodní části Václavského náměstí. ČTK to sdělil mluvčí magistrátu Vít Hofman Více»

Všechny články a aktuality »»