Provozuje:
Juris Real Estate

V NP České Švýcarsko pokračuje vyšetřování požáru historických chat.

Do dvou historických chat, které v pátek zničil rozsáhlý požár, se dnes vrátí vyšetřovatelé. ČTK tuto informaci sdělil operační důstojník Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje.

V NP České Švýcarsko pokračuje vyšetřování požáru historických chat.

autor. JURIS REAL, ČTK

Do dvou historických chat, které v pátek zničil rozsáhlý požár, se dnes vrátí vyšetřovatelé. ČTK tuto informaci sdělil operační důstojník Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje.

Proč začalo hořet, není zatím jasné a ani výši škod doposud nebylo možné stanovit.

Lovecký zámeček Na Tokáni postavený na počátku 20. století je kulturní památkou, oheň dvě ze šesti budov v areálu prakticky zničil, škody tak půjdou do milionů.

"Hasiči zůstávají na místě," řekl operační. Znovu podle něj na místo najely jednotky, které v pátek u požáru zasahovaly.

"Budou dělat průzkum a buď budou balit hadice, nebo tam budou ještě něco dodělávat. Vyšetřování bude probíhat ještě dnes," dodal. Případ podle něj převzali kriminalisté.

Požár objevili revírníci parku v pátek ráno. Hasiči vyhlásili třetí stupeň požárního poplachu, na místě zasahovaly desítky hasičů a pomáhal i vrtulník.

Oheň se rozšířil do lesa, ve špatně přístupném skalnatém terénu ho hasiči pod kontrolu dostali až po poledni. Vyšetřování příčin požáru začalo už v pátek, dnes bude pokračovat.

Místo požáru zvané Na Tokáni je oblíbeným cílem turistů. Areál patříval rodu Kinských, postavit ho nechali ve stylu švýcarské chaty.

"Budovy jsou zajímavé tím, že působí jako sruby, ale vesměs jsou to zděné stavby obložené dřevem. To lze vidět bohužel i z ohořelého torza, vystupují zdi a komíny," řekl ČTK Antonín Kadlec z Národního památkového ústavu (NPÚ).

Vyhořelé domy mají soukromého vlastníka, který je chtěl v pondělí otevřít pro turisty.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Poslanecká sněmovna podpořila zrušení daně z nabytí nemovitostí.

Sněmovna v úvodním kole (v 1. čtení) podpořila vládní návrh na zrušení daně z nabytí nemovitostí. Nejde o schválení návrhu, ale o jeho propuštění do dalšího čtení. Více»

Exekutorská komora ČR opět varuje veřejnost před podvodnými telefonáty.

Upozornil na ně soudní exekutor JUDr. Jiří Bulvas. Více»

Vlaky se na opravený Negrelliho viadukt vrátí 1. 6.

Vlaky se na opravený Negrelliho viadukt v Praze vrátí hned v první den jeho otevření, tedy 1. června. Jezdit po něm budou linky z Prahy do Kladna a Kralup nad Vltavou. Více»

Politika prý stále zasahuje do justičního systému.

Rodina Colloredo-Mansfeldových nesouhlasí s rozhodnutím Ústavního soudu (ÚS), podle kterého zámek Opočno patří státu. Více»

Do odpojených meandrů Dyje se vrátila voda.

Voda začala znovu protékat několika starými a dříve odstavenými meandry Dyje. Po čtyřiceti letech od umělého narovnání toku je s hlavním korytem řeky propojilo Povodí Moravy. V krajině tak zůstane více vody, která poskytne nová útočiště zvířatům. Více»

Všechny články a aktuality »»