Provozuje:
Juris Real Estate

Úvěry poskytnuté českým domácnostem vzrostly o 4,5 procenta.

Celkový objem úvěrů ke konci února vzrostl o 5,2 procenta na 2 643,4 miliardy korun. Úvěry poskytnuté domácnostem dosáhl 1 144 miliardy korun, což činilo nárůst o 4,5 procenta. Objem hypoték meziročně stoupl o 6,8 procenta na 802,4 miliardy korun.

Úvěry poskytnuté českým domácnostem vzrostly o 4,5 procenta.

autor. JURIS REAL

Celkový objem úvěrů ke konci února vzrostl o 5,2 procenta na 2 643,4 miliardy korun. Úvěry poskytnuté domácnostem dosáhl 1 144 miliardy korun, což činilo nárůst o 4,5 procenta. Objem hypoték meziročně stoupl o 6,8 procenta na 802,4 miliardy korun.

„Solidní makroekonomický obrázek potvrzují i nová data z bankovní statistiky. Celkový objem úvěrů roste prakticky ve všech segmentech, podíly úvěrů se selháním pomalu klesají. Nové úvěry rostly v únoru nejrychleji u velkoobjemových úvěrů podnikové sféře. Dynamický je stále zájem o nové úvěry spojené s bydlením, především o hypotéky. Úrokové sazby svého dna zřejmě ještě úplně nedosáhly, silné konkurenční prostředí v bankovním sektoru v únoru ještě mírně stlačilo sazby ve všech segmentech. Banky pravděpodobně nevylučují možnost, že ČNB sáhne po vzoru řady centrálních bank k zavedení negativní úrokové sazby,“ uvedla hlavní ekonomka České bankovní asociace Eva Zamrazilová. „Díky silné investiční poptávce zaznamenaly banky vysoký vzestup investičních úvěrů. Jejich objem se meziročně zvýšil o pětinu, resp. o více než 100 mld. Kč a dosáhl objemu 618,5 mld. Kč. Investiční úvěry tedy tvoří téměř čtvrtinu z celkového objemu úvěrů v ekonomice. Naopak úvěry na přechodný nedostatek zdrojů činily ke konci února pouhých 0,4 mld. Kč. Tato položka je sice relativně volatilní, nicméně za pozornost stojí to, že se jedná o rekordně nízké číslo od počátku evidence této složky úvěrů – tedy od začátku roku 1997,“ dodala Eva Zamrazilová.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

V Janově dnes otevřou nový most místo zříceného.

V severoitalském Janově bude dnes večer slavnostně otevřen nový dálniční most na místě Morandiho mostu, jehož část se 14. srpna 2018 zřítila. Neštěstí si tehdy vyžádalo více než čtyři desítky lidských životů. Více»

Muzeum Kampa bylo v sobotu částečně otevřeno.

Muzeum Kampa, které se v Praze po červencovém požáru znovu otevřelo veřejnosti, v sobotu přivítalo 235 návštěvníků. Lidé si mohou prohlédnout výstavu Alfonse Muchy a Pasty Onera a stálou expozici Františka Kupky a Otto Gutfreunda. Více»

O letošní Českou cenu za architekturu se utká 27 staveb.

Mezi kandidáty se nachází např. vesnická zastávka, rodinné a bytové domy, vinařství, radnice, útulny i rozhledny. Více»

Kůrovcem je silně zasaženo či ohroženo až 47 procent katastrů.

Kůrovcem je mimořádně silně zasaženo či bezprostředně ohroženo 47 procent katastrálních území v České republice. Více»

Fio banka opětovně snižuje úrokové sazby hypotečních úvěrů.

Letos už počtvrté. Více»

Všechny články a aktuality »»