Provozuje:
Juris Real Estate

Stavebnictví v ČR se vrátilo k dvoucifernému růstu.

Bytová výstavba v metropoli ale stále zaostává.

Stavebnictví v ČR se vrátilo k dvoucifernému růstu.

autor. JURIS REAL (Zdroj: Hypoindex)

Bytová výstavba v metropoli ale stále zaostává.

Stavebnictví se v březnu opět vrátilo k dvoucifernému růstu. Podle údajů Českého statistického úřadu vzrostla stavební produkce v tuzemsku o 11,6 procenta. Počet zahájených bytů se zvýšil o 62,4 procenta. Praha však stále zaostává.

Počet zahájených bytů vzrostl v České republice v prvním čtvrtletí na 4 224 bytů. „Nicméně o tom, že se jedná o nový trend, je velmi předčasné hovořit. Může totiž jít jen o rozjezd několika málo větších projektů, který měsíční statistiky dokáže velmi snadno rozhodit,“ uvedl Petr Dufek z ČSOB. V hlavním městě se během prvních třech měsíců roku začalo stavět pouze 922 bytů v bytových domech. Současně se ale prodalo více než 1 100 nových bytů. Více se začalo stavět nejen ve Středočeském kraji (1 733 bytů), nýbrž i v Jihomoravském kraji (1 515 bytů).

„Pomoci by mohl vznik specializovaného stavebního úřadu pro větší stavby, který připravuje pražský magistrát. Ten by koncentroval největší odborníky, kterým by nedělalo problém rychle rozhodnout o stavbách se stovkami bytů. Dělali by to totiž pravidelně, takže by to pro ně nebylo nic nového a neznámého. A menší stavební úřady v jednotlivých městských částech by měly více času na řešení drobnějších staveb lokálního významu. Je to podobné jako ve zdravotnictví, kde jednodušší zákroky zvládnou i doktoři v okresních nemocnicích a složitější operace provádí odborníci v nadregionálních specializovaných centrech. Tento princip by se více než hodil i pro stavebnictví,“ uzavřel Evžen Korec, generální ředitel a předseda představenstva společnosti Ekospol.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Návrh MMR na nemožnost výpovědi nájmu je podle vlastníků domů nepřijatelný.

Návrh ministerstva pro místní rozvoj (MMR), podle kterého nesmí nájemce dostat výpověď z bytu, jestliže v důsledku koronavirové krize není schopen platit své závazky, je nepřijatelný. Více»

Situace se suchem je obdobná jako loni.

Podle vědců se má i zhoršovat. Více»

V České republice se nachází 21.600 restaurací.

Je to nejvíce za deset let. Více»

KU zamítl žádost ŘSD o vyvlastnění pozemků kvůli D3.

Krajský úřad Jihočeského kraje zamítl žádost Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) o vyvlastnění pozemků motocentra pro stavbu dálnice D3 u Tábora. Informaci ČT dnes ČTK potvrdili zástupci ŘSD i jeden z vlastníků pozemků. ŘSD se proti rozhodnutí odvolá. Více»

Hyundai v Nošovicích pojede po obnovení produkce na dvě směny.

Automobilka Hyundai v Nošovicích na Frýdecko-Místecku bude po opětovném spuštění výroby fungovat zpočátku na dvě směny místo obvyklých tří. Více»

Všechny články a aktuality »»