Provozuje:
Juris Real Estate

Stavebnictví trápí nedostatek zaměstnanců, ale i stavebního materiálu.

Českému stavebnictví se v posledních měsících daří. I tak by výsledky mohly být ještě lepší. Pokulhává bytová výstavba, chybí pracovní síly a stavaře trápí také nedostatek stavebního materiálu.

Stavebnictví trápí nedostatek zaměstnanců, ale i stavebního materiálu.

autor. JURIS REAL

Českému stavebnictví se v posledních měsících daří. I tak by výsledky mohly být ještě lepší. Pokulhává bytová výstavba, chybí pracovní síly a stavaře trápí také nedostatek stavebního materiálu.

Chybějí nejen izolační materiály, zdicí systémy, nýbrž i obyčejné cihly.

Stavebnictví se odrazilo ode dna a výroba materiálu toto tempo nestíhá. Nedostatek je i pracovníků, přitom mzdy ve stavebním oboru rostou.

„V současné době je velmi obtížné zahajovat další zakázky, protože hrubé stavby není z čeho stavět. Na trhu chybí minerální střešní izolace, pálené zdicí materiály a další prvky,“ uvedl Ondřej Wachal, ekonomicko-provozní ředitel stavební firmy VW Wachal. „Třeba na cihly se čeká pět až šest týdnů od objednání. Některé stavební výrobky zdražily. S tím ale původní kalkulace cen počítala. Téměř zmizely i množstevní slevy, které velcí odběratelé dostávali. Problémy jsou i s kapacitami vnitrostátní přepravy. Firmám navíc hrozí smluvní pokuty za nedodržení termínů dokončení staveb,“ vysvětlil Právu současné problémy mluvčí Metrostavu Vojtěch Kostiha.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Návrh MMR na nemožnost výpovědi nájmu je podle vlastníků domů nepřijatelný.

Návrh ministerstva pro místní rozvoj (MMR), podle kterého nesmí nájemce dostat výpověď z bytu, jestliže v důsledku koronavirové krize není schopen platit své závazky, je nepřijatelný. Více»

Situace se suchem je obdobná jako loni.

Podle vědců se má i zhoršovat. Více»

V České republice se nachází 21.600 restaurací.

Je to nejvíce za deset let. Více»

KU zamítl žádost ŘSD o vyvlastnění pozemků kvůli D3.

Krajský úřad Jihočeského kraje zamítl žádost Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) o vyvlastnění pozemků motocentra pro stavbu dálnice D3 u Tábora. Informaci ČT dnes ČTK potvrdili zástupci ŘSD i jeden z vlastníků pozemků. ŘSD se proti rozhodnutí odvolá. Více»

Hyundai v Nošovicích pojede po obnovení produkce na dvě směny.

Automobilka Hyundai v Nošovicích na Frýdecko-Místecku bude po opětovném spuštění výroby fungovat zpočátku na dvě směny místo obvyklých tří. Více»

Všechny články a aktuality »»