Provozuje:
Juris Real Estate

Správnímu řízení se na těchto stránkách nevěnujeme.

Nicméně změna právní normy v souvislosti s tzv. osobou blízkou v silniční dopravě je natolik závažná, že se jí na tomto místě budeme věnovat.

Správnímu řízení se na těchto stránkách nevěnujeme.

autor. JURIS REAL

Nicméně změna právní normy v souvislosti s tzv. osobou blízkou v silniční dopravě je natolik závažná, že se jí na tomto místě budeme věnovat.

Já jsem neřídil, ale nemůžu říct kdo, neboť je to osoba mně blízká a proti ní nemusím vypovídat. Od 19. 1. 2012, kdy začíná platit nový předpis, již vás taková slova před trestem neuchrání. Začne platit, že za zacházení s motorovým vozidlem odpovídá jeho vlastník (majitel). Jestliže ten ve správním řízení neřekne, kdo s vozidlem spáchal přestupek, může být sankcionován pokutou až 10 tisíc korun. Avšak trestné body nedostane.

Bohužel dnes již motoristé vědí, jak zákon obejít. Místo osoby blízké budou uvádět osobu vzdálenou - nejlépe s trvalým pobytem na druhém konci světa, anebo provozovatel jako řidiče označí osobu, která posléze prohlásí, že vůz zapůjčila osobě další, ta bude ale tvrdit, že auto půjčila dalšímu člověku, atd. Další variantou je sdělit, že řídil někdo, kdo to pak ve správním řízení zapře, a půjde o tvrzení proti tvrzení.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Vlastník nádraží Vyšehrad podle magistrátu neuhradil pokuty.

Společnost RailCity Vyšehrad, která vlastní nevyužité vyšehradské nádraží, uhradila z pěti udělených pokut pouze jednu. Tuto skutečnost sdělil pražský magistrát v tiskové zprávě. Více»

V provozu zůstalo 43 pct gastropodniků.

Po dvou týdnech od uzavření prostor restaurací či kaváren, které nyní mohou fungovat pouze prostřednictvím výdejových okének, zůstalo oproti polovině září v provozu zhruba 43 procent podniků. Více»

MVM Group je ode dneška vlastníkem innogy v České republice.

Maďarská státní společnost MVM Group je ode dneška novým stoprocentním vlastníkem společnosti innogy Česká republika a celé energetické skupiny innogy v ČR. Více»

Vrchní soud v Praze odmítl, aby úpadek Mladé fronty nově řešil pražský soud.

Nadřízený soud má za to, že důvody uváděné krajským soudem v Českých Budějovicích jsou ... nedostatečné, jelikož insolvenční soud už provedl v insolvenčním řízení řadu úkonů. Mj. vydal rozhodnutí o úpadku. Více»

Prodej automobilů kvůli uzavření autosalonů poklesl o čtvrtinu.

Díky uzavření autosalonů klesl prodej nových aut soukromým osobám proti běžnému stavu o více než čtvrtinu. Vyplývá to z dnešních informací automobilek pro ČTK. Více»

Všechny články a aktuality »»