Provozuje:
Juris Real Estate

Soudobou podobu metropole lze porovnávat na mapách.

Pražský institut plánování a rozvoje rozšířil mapovou aplikaci.

Soudobou podobu metropole lze porovnávat na mapách.

autor. JURIS REAL

Pražský institut plánování a rozvoje rozšířil mapovou aplikaci.

Pražský institut plánování a rozvoje (IPR) rozšířil svou mapovou aplikaci Dvě Prahy, která provádí srovnání (komparaci) území hlavního města v rozmezí více než století. "Pražané si tak mohou prohlédnout hlavní město z ptačí perspektivy od roku 1842 až do dnešní doby," popsal Marek Vácha z tiskového odboru IPR. Původně mohli lidé na mapách IPR porovnávat současnou Prahu s tou z roku 1953. Nyní institut rozšířil mapy o císařské otisky stabilního katastru z roku 1842 a o letecké snímky z let 1938, 1953, 1975, 1988 až 1989 a 2013. "Aplikace umožňuje intuitivní nacházení míst, která prošla dramatičtějšími změnami. Lidé mají např. možnost porovnat, jak vypadaly tradiční průmyslové čtvrti Smíchov, či Vysočany nebo území, na kterých dnes leží rozsáhlá pražská sídliště, mezi něž patří Jižní Město nebo třeba Bohnice," uvádí Jiří Čtyřoký, ředitel Sekce prostorových informací IPR.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Vlastník nádraží Vyšehrad podle magistrátu neuhradil pokuty.

Společnost RailCity Vyšehrad, která vlastní nevyužité vyšehradské nádraží, uhradila z pěti udělených pokut pouze jednu. Tuto skutečnost sdělil pražský magistrát v tiskové zprávě. Více»

V provozu zůstalo 43 pct gastropodniků.

Po dvou týdnech od uzavření prostor restaurací či kaváren, které nyní mohou fungovat pouze prostřednictvím výdejových okének, zůstalo oproti polovině září v provozu zhruba 43 procent podniků. Více»

MVM Group je ode dneška vlastníkem innogy v České republice.

Maďarská státní společnost MVM Group je ode dneška novým stoprocentním vlastníkem společnosti innogy Česká republika a celé energetické skupiny innogy v ČR. Více»

Vrchní soud v Praze odmítl, aby úpadek Mladé fronty nově řešil pražský soud.

Nadřízený soud má za to, že důvody uváděné krajským soudem v Českých Budějovicích jsou ... nedostatečné, jelikož insolvenční soud už provedl v insolvenčním řízení řadu úkonů. Mj. vydal rozhodnutí o úpadku. Více»

Prodej automobilů kvůli uzavření autosalonů poklesl o čtvrtinu.

Díky uzavření autosalonů klesl prodej nových aut soukromým osobám proti běžnému stavu o více než čtvrtinu. Vyplývá to z dnešních informací automobilek pro ČTK. Více»

Všechny články a aktuality »»