Provozuje:
Juris Real Estate

Soudcovská unie na dvoudenním sjezdu zhodnotí 25 let v soudnictví.

Soudcovská unie ČR bude ode dneška do soboty v Českých Budějovicích bilancovat 25 let svého působení i řešit aktuální otázky soudnictví. Profesní sdružení zastupuje přes 50% soudců, na jihu Čech se sejde jeho nejvyšší orgán, shromáždění zástupců.

Soudcovská unie na dvoudenním sjezdu zhodnotí 25 let v soudnictví.

autor. JURIS REAL

Soudcovská unie ČR bude ode dneška do soboty v Českých Budějovicích bilancovat 25 let svého působení i řešit aktuální otázky soudnictví. Profesní sdružení zastupuje přes 50% soudců, na jihu Čech se sejde jeho nejvyšší orgán, shromáždění zástupců.

Pátečního dopoledního programu se zúčastní předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD), přítomni budou i významní představitelé justičních institucí včetně předsedů Nejvyššího a Nejvyššího správního soudu.

Po dnešním dopoledni, kdy delegáti zhodnotí úspěchy i neúspěchy unie v průběhu let, budou účastníci setkání ve Spa Hotelu Vita jednat v pracovních skupinách.

Prezidentka Soudcovské unie Daniela Zemanová ČTK řekla, že mezi témata bude patřit to, jak se mohou soudci dále odborně rozvíjet, nebo aktuální návrh vlády, který počítá s přechodem agendy související se stížnostmi na vyúčtování telekomunikačních služeb z Českého telekomunikačního úřadu na soudy.

Výstupy z pracovních skupin budou podle Zemanové důležitým podkladem pro vedení unie a jeho další jednání v těchto otázkách.

Soudcovská unie je dobrovolná stavovská organizace, která mimo jiné prosazuje a chrání nezávislost soudců. Dlouhodobě usiluje o zřízení samosprávného soudcovského orgánu, Nejvyšší rady soudnictví.

Chce, aby justice bylo nezávislé na prioritách jednotlivých ministrů spravedlnosti. Při ministerstvu dříve vznikla k přípravě rady komise v čele s Josefem Baxou, předsedou Nejvyššího správního soudu.

Podle ministra Roberta Pelikána (za ANO) ale neexistuje jistota, že případná rada bude správu justice vykonávat lépe než ministerstvo.

Přípravné práce v minulosti označil za Baxovu soukromou iniciativu. Rizika rady spatřuje v tom, že se soudnictví může uzavřít do sebe, případně se uchylovat k profesnímu populismu.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Zeman se kvůli HSystému obrátil na Ústavní soud.

Miloš Zeman poslal Ústavnímu soudu nevyžádanou intervenci podporující stanovisko stěžovatelů z družstva Svatopluk v kauze H-System. V listinném dokumentu prezident Zeman navrhuje zrušení rozsudku Nejvyššího soudu. Více»

Golf v Klánovicích skončil.

Za areál s někdejším golfovým hřištěm v blízkosti metropole požaduje vlastník přes osmdesát milionů korun. Více»

V Lysé nad Labem hoří Kovona!

Hasiči vyhlásili druhý a posléze třetí stupeň poplachu ze čtyř možných, s plameny bojují desítky hasičů, sdělila mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková. Nikdo zatím nebyl zraněn, situace na místě se ale zhoršuje. Více»

Další prohraný spor ohledně regulace nájemného u ESLD ve Štrasburku.

ČR prohrála další spor u Evropského soudu pro lidská práva ve francouzském Štrasburku, který se týkal problematiky neoprávněné regulace nájemného ze strany českého státu, o které jsme vás již několikrát konzistentně informovali od roku 2007. Více»

Ministerstvo spravedlnosti iniciuje změnu legislativy o soudcích.

Resort spravedlnosti předloží v prvním pololetí příštího roku návrh změněného zákona o soudcích. Zákon stanoví kritéria pro výběr soudců a standardy, které je potřeba dodržet. Více»

Všechny články a aktuality »»