Provozuje:
Juris Real Estate

Soudcovská unie na dvoudenním sjezdu zhodnotí 25 let v soudnictví.

Soudcovská unie ČR bude ode dneška do soboty v Českých Budějovicích bilancovat 25 let svého působení i řešit aktuální otázky soudnictví. Profesní sdružení zastupuje přes 50% soudců, na jihu Čech se sejde jeho nejvyšší orgán, shromáždění zástupců.

Soudcovská unie na dvoudenním sjezdu zhodnotí 25 let v soudnictví.

autor. JURIS REAL

Soudcovská unie ČR bude ode dneška do soboty v Českých Budějovicích bilancovat 25 let svého působení i řešit aktuální otázky soudnictví. Profesní sdružení zastupuje přes 50% soudců, na jihu Čech se sejde jeho nejvyšší orgán, shromáždění zástupců.

Pátečního dopoledního programu se zúčastní předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD), přítomni budou i významní představitelé justičních institucí včetně předsedů Nejvyššího a Nejvyššího správního soudu.

Po dnešním dopoledni, kdy delegáti zhodnotí úspěchy i neúspěchy unie v průběhu let, budou účastníci setkání ve Spa Hotelu Vita jednat v pracovních skupinách.

Prezidentka Soudcovské unie Daniela Zemanová ČTK řekla, že mezi témata bude patřit to, jak se mohou soudci dále odborně rozvíjet, nebo aktuální návrh vlády, který počítá s přechodem agendy související se stížnostmi na vyúčtování telekomunikačních služeb z Českého telekomunikačního úřadu na soudy.

Výstupy z pracovních skupin budou podle Zemanové důležitým podkladem pro vedení unie a jeho další jednání v těchto otázkách.

Soudcovská unie je dobrovolná stavovská organizace, která mimo jiné prosazuje a chrání nezávislost soudců. Dlouhodobě usiluje o zřízení samosprávného soudcovského orgánu, Nejvyšší rady soudnictví.

Chce, aby justice bylo nezávislé na prioritách jednotlivých ministrů spravedlnosti. Při ministerstvu dříve vznikla k přípravě rady komise v čele s Josefem Baxou, předsedou Nejvyššího správního soudu.

Podle ministra Roberta Pelikána (za ANO) ale neexistuje jistota, že případná rada bude správu justice vykonávat lépe než ministerstvo.

Přípravné práce v minulosti označil za Baxovu soukromou iniciativu. Rizika rady spatřuje v tom, že se soudnictví může uzavřít do sebe, případně se uchylovat k profesnímu populismu.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Metropole připravuje prodej pozemků pod Maršmelounem.

Ještě do voleb má zastupitelstvo schválit prodej deseti pozemků a jejich částí v ulici U Milosrdných soukromé společnosti Praga Progetti e Investimenti. Více»

V Mošnově se dokončuje logistický projekt.

Velký projekt logistického centra v Mošnově v první, právě dokončované etapě nabídne 57 tis. m2 plochy. Více»

Vyvlastňování pozemků výstavbu metra D neurychlí.

Metropole si nechala vypracovat právní analýzu vlivu zákona o liniových stavbách na stavbu metra D. Více»

Striktnější pravidla ČNB utlumí i trh stavebního spoření.

Trh stavebního spoření zažívá v letošním roce boom. S příchodem přísnějších pravidel České národní banky pro poskytování úvěrů na bydlení, ale přijde na konci roku ochlazení i na trhu stavebního spoření. Více»

Nový Zéland zakázal prodej rezidenčních realit většině cizinců.

Bojuje tak proti zdražování. Více»

Všechny články a aktuality »»