Provozuje:
Juris Real Estate

Soud v Havlíčkově Brodě dnes opět projedná pád mostu ve Vilémově.

Okresní soud v Havlíčkově Brodě bude dnes téměř po roce pokračovat v projednávání tragického pádu mostu ve Vilémově ze září 2014. Pod zříceným mostem tehdy zemřeli čtyři lidé. Obvinění čelí devět lidí včetně stavbyvedoucích.

Soud v Havlíčkově Brodě dnes opět projedná pád mostu ve Vilémově.

autor. JURIS REAL, ČTK

Okresní soud v Havlíčkově Brodě bude dnes téměř po roce pokračovat v projednávání tragického pádu mostu ve Vilémově ze září 2014. Pod zříceným mostem tehdy zemřeli čtyři lidé. Obvinění čelí devět lidí včetně stavbyvedoucích.

K okresnímu soudu věc vrátil odvolací krajský soud svým rozhodnutím ze srpna 2019. Nové jednání před okresním soudem bylo naposledy v listopadu 2019.

Původně bylo po tragédii obžalováno deset lidí. Devět z nich v roce 2018 okresní soud zprostil obžaloby, čtyřletým vězením a zákazem činnosti byl potrestán jen stavbyvedoucí firmy Bögl & Krýsl.

Odvolací soud verdikt zrušil a zastavil trestní stíhání koordinátorky bezpečnosti práce, protože už byla za stejnou věc postižena ve správním řízení.

Státní úřad inspekce práce jí uložil pokutu 96.000 korun a 1.000 korun jako náklady řízení.

Most byl rekonstruován při modernizaci silnice druhé třídy 345 mezi Chotěboří a Golčovým Jeníkovem. Kraj Vysočina zakázku za více než 200 milionů korun zadal konsorciu stavebních firem M-Silnice a Strabag. Most ve Vilémově opravovala jako subdodavatel společnost Bögl & Krýsl.

Most se zřítil v okamžiku, kdy pod ním dělníci začali stavět podpěry klenby. Současně těžká technika bagrovala zeminu za patou klenby.

Soudní znalci se shodli na tom, že odtěžení zeminy zřícení klenby způsobilo, přišla o svou oporu. Obžalovaní se hájili přesným dodržením postupu prací popsaných v projektu.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

V Brně se slavilo už 90 let od prvního závodu na Masarykově okruhu.

Na trati starého Masarykova okruhu vyvrcholily oslavy 90. výročí prvního závodu automobilů na legendárním závodišti v západní části moravské metropole. Více»

Projednávání stavebního zákona je podle obcí v rozporu s legislativou.

Postup projednávání nového stavebního zákona je v rozporu s legislativními pravidly vlády. Návrh zákona neprošel řádným schvalovacím procesem, poněvadž nebyl projednán s povinnými připomínkovými místy. Více»

Poslanecká sněmovna projedná zrychlení přípravy výstavby dálnic.

Sněmovna rozhodne tento týden o podobě vládní předlohy ke zrychlení přípravy výstavby dálnic a další infrastruktury, kterou poslancům vrátili senátoři. Více»

V České republice má na silnicích nižších tříd 2 862 mostů nevyhovující stav.

V ČR se od roku 2004 skoro zdvojnásobil počet mostů ve špatném až havarijním stavu na silnicích II. a III. třídy. Je jich 2.862 z celkových 12.596. Více»

Ve velkých obchodech občané zítra nenakoupí.

Prodejny nad 200 m2 musejí v pondělní svátek svatého Václava zůstat podle zákona zavřené. Lidé tak nenakoupí v hypermarketech, supermarketech nebo velkých drogeriích. V provozu nebudou ani některá nákupní centra, zjistila ČTK. Více»

Všechny články a aktuality »»