Provozuje:
Juris Real Estate

Skiareál Špindlerův Mlýn loni vydělal 39 milionů, Ski Pec 12 milionů Kč.

Skiareál Špindlerův Mlýn v Krkonoších loni vykázal zisk 38,9 milionu korun, zhruba stejně jako v roce 2015. Za poslední tři roky klesla zadluženost areálu 22krát a investice vzrostly 5,5krát.

Skiareál Špindlerův Mlýn loni vydělal 39 milionů, Ski Pec 12 milionů Kč.

autor. JURIS REAL

Skiareál Špindlerův Mlýn v Krkonoších loni vykázal zisk 38,9 milionu korun, zhruba stejně jako v roce 2015. Za poslední tři roky klesla zadluženost areálu 22krát a investice vzrostly 5,5krát.

Skiareál Ski Pec loni vydělal 11,9 milionu korun, meziročně také zhruba stejně. Zadluženost se snížila 25krát. Odhadovaná cena obou areálů je nyní 882 milionů korun. Před šesti lety byly i s Harrachovem oceněny na 240 milionů Kč. Vyplývá to z údajů, které zveřejnila na dnešní tiskové konferenci Česká unie sportu.

Unie podle předsedy Miroslava Jansty nyní zahájí jednání o prodloužení pronájmu obou areálů stávajícím nájemcům - společnostem Melida a Mega Plus. "Oni samozřejmě budou chtít dál investovat ještě ve větší míře... Zahájíme jednání o pronájmu na delší dobu, protože oni potřebují si na ty investice zpátky vydělat," dodal Jansta. Melida investovala do skiareálu ve Špindlerově mlýně od roku 2013 celkem 470 milionů korun. Nájemce se zavázal po roce 2012 investovat za 20 let do areálu minimálně 800 milionů Kč. "Přičemž s ohledem na nynější investice je předpoklad, že budou mnohem vyšší," uvedla unie. V případě společnosti Mega Plus byl závazek 350 milionů za stejnou dobu. Za roky 2013 až 2016 dosáhly investice firmy Mega plus celkem 95 milionů korun.

V Peci se nyní připravuje výstavba tří parkovacích domů, chystá se i další lanovka. "V současné době plánujeme výstavbu lanovky na Javoru, která by měla nahradit stávající dva lyžařské vleky. Zároveň dnes jsem obdržel územní rozhodnutí na výstavbu nové sjezdovky z Javoru směrem do Javořího dolu společně s lyžařským vlekem a technickým zasněžováním," uvedl Petr Hynek ze společnosti Mega plus.

O pronájmu obou skiareálů rozhodl ČUS (tehdy ČSTV) v roce 2012.

Analogický model však nebyl realizován ve středisku Harrachov. "Areál v Harrachově jsme nepronajali i proto, aby v něm zůstal prostor pro mládežnický, výkonnostní a vrcholový sport a také z důvodu diverzifikace rizik," dodal Jansta.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Lichtenštejnové neuspěli u Ústavního soudu ve sporu o les u Říčan.

Nadace knížete z Lichtenštejna neuspěla u Ústavního soudu ve sporu s Českou republikou o les u středočeských Říčan. Soud odmítl stížnost nadace proti předchozímu verdiktu o nevydání 600 hektarů říčanského lesa Lichtenštejnům. Více»

Z bývalý ruských kasáren se staly ruiny, ale i škola či muzeum.

Někdejší pobyt sovětské armády v České republice připomíná i po 30 letech řada opuštěných budov. Část objektů po úpravách našla nové uplatnění jako byty, sklady či sociální ústavy. Více»

V Berlíně včera vstoupil v platnost zákon, který na pět let zmrazuje nájemné.

Cílem kontroverzního opatření je zastavit prudký růst nákladů na bydlení z posledních let, kvůli kterému se řada obyvatel z německého hlavního města vystěhovala. Jmenovaný zákon se dotýká 1, 5 mil. bytů. Více»

Velkolepý rodinný dům v blízkosti vily Tugendhat je na prodej.

Bydlet v ulici Černopolní v Brně něco znamená. Rezidenční čtvrť, která začala vznikat před první světovou válkou, skrývá ale i další méně známé poklady, jako je např. čtyřpatrový dům s benátskými žaluziemi a parapety z mramoru. Více»

Ztráta bydlení 1 000 lidí stojí rozpočet 250 milionů Kč ročně.

Zjistila podrobná analýza. Více»

Všechny články a aktuality »»