Provozuje:
Juris Real Estate

Rodinné domy a vlastnické bydlení vládnou EU.

V rodinných domech žije v Evropě téměř 60 procent lidí. Více než 70 procent Evropanů žije ve vlastním domě či bytě, zbylých necelých třicet procent lidí si pronajímá byt. Vyplývá to z údajů Eurostatu.

Rodinné domy a vlastnické bydlení vládnou EU.

autor. JURIS REAL

V rodinných domech žije v Evropě téměř 60 procent lidí. Více než 70 procent Evropanů žije ve vlastním domě či bytě, zbylých necelých třicet procent lidí si pronajímá byt. Vyplývá to z údajů Eurostatu.

Počet Evropanů, kteří bydlí v rodinném domě vzrostl od roku 2007 z 57,1 procenta na 59,3 procenta. Ve Velké Británii a Chorvatsku žije v domech dokonce více než 80 procent obyvatel.

Češi ale stále dávají přednost bytům, kde žije 52,8 procenta. Bydlení v bytech je nejrozšířenější ve Španělsku, v bytech zde žije 66,5 procenta lidí.

Nejvíce obyvatel s vlastním bydlení je v Rumunsku, ve vlastním bydlí více než 96 procent obyvatel. Vlastnické bydlení je rozšířené i v České republice, kde vlastní dům či byt 78,9 procenta obyvatel, z toho je hypotečním nebo jiným úvěrem zatíženo 18,2 procenta lidí.

Nejzadluženější v oblasti vlastnického bydlení jsou obyvatelé Švédska (61,3 procenta) a Nizozemska (59,2 procenta).
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Metropole se hodlá podnikem k metru D zabývat znovu od počátku.

Nové vedení Prahy se nebrání spolupráci s privátním sektorem při rozvoji okolí stanic plánované linky metra D, na projekt předchozí rady o spolupráci se společností Penta nicméně navazovat nehodlá. Více»

Stát vydává podle Nejvyššího kontrolního úřadu na bydlení miliardy.

Jejich využití ale přitom nesleduje. Více»

Nejdelším tunelem v tuzemsku již jezdí vlaky s pasažéry oběma tubusy.

Vlaky s cestujícími začaly jezdit i severním tubusem nejdelšího tunelu v České republice u Ejpovic u Plzně. Více»

Lichtenštejnové zaslali českému státu předžalobní upomínky.

Právní zástupci Nadace knížete z Lichtenštejna začali rozesílat českým státním institucím a státním podnikům předžalobní výzvy požadující vydání imobilií, které stát podle knížecí rodiny ilegálně zabavil na základě Benešových dekretů po roce 1945. Více»

Díky sporu o výkup pozemku nemůže zatím ŘSD dostavět D3 u Ševětína.

Ředitelství silnic a dálnic nemůže dokončit úsek dálnice D3 Ševětín - Borek. Vlastník jednoho pozemku se poslední den lhůty odvolal proti rozhodnutí o vyvlastnění. Více»

Všechny články a aktuality »»