Provozuje:
Juris Real Estate

Rekordní dražba roku 2015 v Moravskoslezském kraji

Licitace čeká ostravský areál V-Kuty.

Rekordní dražba roku 2015 v Moravskoslezském kraji

autor. JURIS REAL

Licitace čeká ostravský areál V-Kuty.

Dosavadní letošní rekord v Moravskoslezském kraji znamená dražba ostravského průmyslového areálu V-Kuty s vyvolávací cenou 39,5 milionu korun. A s velkou pravděpodobností půjde o vůbec největší dražbu roku 2015 v tomto regionu. Továrna postavená před šesti lety ještě předloni vyráběla mimo jiné podlahové rošty či spirálová schodiště.

Tu nyní kvůli konkursu, do něhož se dostal její majitel, čeká dražba.

Vyhlásila ji v těchto dnech společnost Naxos, jeden z největších dražebníků v zemi. Licitovat se bude 17. prosince v Ostravě.

„Moderní areály jako je V-Kuty se objeví na trhu v Moravskoslezském kraji jen výjimečně. A díky minimálním investicím je o ně všeobecně větší zájem než o ty, které je potřeba nákladně rekonstruovat,“ říká šéf ostravského Naxosu Miroslav Sinér. „Tento areál může být zajímavý především pro investory, kteří by tu chtěli vyrábět a skladovat prakticky cokoliv. Výrobní hala i administrativní budova jsou ve velmi dobrém stavebně technickém stavu,“ dodává.

V místech, kde nyní areál V- Kuty stojí, vznikl v roce 1912 důl Habsburk. Později změnil jméno na Pokrok a v období komunismu na Julius Fučík. Patřil mezi největší a nejznámější doly na Ostravsku.

Těžbu ukončil v roce 1998 a o jedenáct let později se tu postavila nová továrna V-Kuty.

Vyráběly se tu podlahové rošty, schodišťové stupně, spirálová schodiště, žebříkové příčky a další produkty. V roce 2013 se však firma ocitla v insolvenci a musela zastavit výrobu.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Lichtenštejnové neuspěli u Ústavního soudu ve sporu o les u Říčan.

Nadace knížete z Lichtenštejna neuspěla u Ústavního soudu ve sporu s Českou republikou o les u středočeských Říčan. Soud odmítl stížnost nadace proti předchozímu verdiktu o nevydání 600 hektarů říčanského lesa Lichtenštejnům. Více»

Z bývalý ruských kasáren se staly ruiny, ale i škola či muzeum.

Někdejší pobyt sovětské armády v České republice připomíná i po 30 letech řada opuštěných budov. Část objektů po úpravách našla nové uplatnění jako byty, sklady či sociální ústavy. Více»

V Berlíně včera vstoupil v platnost zákon, který na pět let zmrazuje nájemné.

Cílem kontroverzního opatření je zastavit prudký růst nákladů na bydlení z posledních let, kvůli kterému se řada obyvatel z německého hlavního města vystěhovala. Jmenovaný zákon se dotýká 1, 5 mil. bytů. Více»

Velkolepý rodinný dům v blízkosti vily Tugendhat je na prodej.

Bydlet v ulici Černopolní v Brně něco znamená. Rezidenční čtvrť, která začala vznikat před první světovou válkou, skrývá ale i další méně známé poklady, jako je např. čtyřpatrový dům s benátskými žaluziemi a parapety z mramoru. Více»

Ztráta bydlení 1 000 lidí stojí rozpočet 250 milionů Kč ročně.

Zjistila podrobná analýza. Více»

Všechny články a aktuality »»