Provozuje:
Juris Real Estate

Rekordně nízké sazby hypotečních úvěrů v ČS otáčejí směr a půjdou nahoru.

Rekordně nízké sazby hypotečních úvěrů v České spořitelně otočí svůj směr a půjdou mírně nahoru. Důvodem jsou ceny zdrojů, které jsou na mezibankovním trhu již několik měsíců vyšší.

Rekordně nízké sazby hypotečních úvěrů v ČS otáčejí směr a půjdou nahoru.

autor. JURIS REAL

Rekordně nízké sazby hypotečních úvěrů v České spořitelně otočí svůj směr a půjdou mírně nahoru. Důvodem jsou ceny zdrojů, které jsou na mezibankovním trhu již několik měsíců vyšší.

Spořitelna je poslední z velké trojky komerčních bank, která sazby ještě nenavýšila.

Podle manažera hypoték České spořitelny Karla Chábka tak klienti ČS mohou ještě využít posledních dnů se sazbou 1,99 procenta u pětileté fixace. Od 7. září 2015 se tato sazba zvýší na 2,09 procenta. "Lidé léto levných hypoték využili. Od příštího týdne mohou využít také proměnné sazby, která začíná na 1,85 procenta," uvedl Chábek s tím, že variabilní sazba hypotéky se tak nyní nemění. Hypotéka s proměnnou sazbou se poskytuje s degresivním způsobem splácení, kdy se splátky během trvání hypotéky postupně snižují. "Zatímco lídři trhu, Hypoteční banka a Komerční banka, zvedli tabulkově sazby jen o 0,1 procenta, v praxi klient odcházel se sazbou i o 0,25 procenta vyšší. Důvodem byla nižší ochota bank dávat výraznější individuální slevy. U zdražení České spořitelny očekávám stejný efekt," řekl ČTK ředitel finanční skupiny Chytrý Honza Jiří Paták.

Průměrná úroková sazba hypoték v České republice v červenci nepatrně vzrostla na 2,08 procenta. Růst nastal po 18 měsících poklesů. V červnu a květnu sazba činila 2,05 procenta, což byla nejnižší hodnota za dobu sledování Fincentrum Hypoindexu.

Hypoteční úvěry letos směřují k dosud nejvyššímu celoročnímu objemu i počtu.

Ten zatím drží rok 2013 s objemem úvěrů 155,8 miliardy Kč při 95.834 poskytnutých hypotékách. Letos za prvních sedm měsíců již bylo poskytnuto 60.477 hypoték za 108,12 miliardy.

Ve stejné části rekordního roku 2013 to přitom bylo 54.313 hypoték v objemu 88,4 miliardy Kč. Druhá polovina roku navíc bývá silnější než první.

Silný zájem o hypotéky byl znát i v červenci, ačkoliv některé banky zvýšily sazby. "Průměrné úrokové sazby zatím jen mírně odskočily od posledního minima a nadále platí, že pro výrazný růst nevidíme vážný důvod," uvedl vedoucí analytik Fincentra Josef Rajdl.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

V Janově dnes otevřou nový most místo zříceného.

V severoitalském Janově bude dnes večer slavnostně otevřen nový dálniční most na místě Morandiho mostu, jehož část se 14. srpna 2018 zřítila. Neštěstí si tehdy vyžádalo více než čtyři desítky lidských životů. Více»

Muzeum Kampa bylo v sobotu částečně otevřeno.

Muzeum Kampa, které se v Praze po červencovém požáru znovu otevřelo veřejnosti, v sobotu přivítalo 235 návštěvníků. Lidé si mohou prohlédnout výstavu Alfonse Muchy a Pasty Onera a stálou expozici Františka Kupky a Otto Gutfreunda. Více»

O letošní Českou cenu za architekturu se utká 27 staveb.

Mezi kandidáty se nachází např. vesnická zastávka, rodinné a bytové domy, vinařství, radnice, útulny i rozhledny. Více»

Kůrovcem je silně zasaženo či ohroženo až 47 procent katastrů.

Kůrovcem je mimořádně silně zasaženo či bezprostředně ohroženo 47 procent katastrálních území v České republice. Více»

Fio banka opětovně snižuje úrokové sazby hypotečních úvěrů.

Letos už počtvrté. Více»

Všechny články a aktuality »»