Provozuje:
Juris Real Estate

Rekonstrukce Šlechtovy restaurace v metropoli prý bude stát 120 milionů.

Politici se bouří kvůli pronájmu památky.

Rekonstrukce Šlechtovy restaurace v metropoli prý bude stát 120 milionů.

autor. JURIS REAL (Zdroj: Extra.cz)

Politici se bouří kvůli pronájmu památky.

Šlechtova restaurace je nádherná kulturní památka, která byla postavena v 17. století a v současnosti ji vlastní hlavní město Praha.

Šlechtova restaurace v Praze 7 by měla být otevřena pro veřejnost příští rok. Znovuotevření restaurace bohužel rozpoutalo spor na magistrátu hlavního města. Opozičním členům zastupitelstva se nelíbí způsob výběru provozovatele a výše nájemného. „My jsme se z různých důvodů, zejména ovšem v zájmu rekonstrukce Šlechtovky, pokusili vybrat budoucího provozovatele co nejrychleji, efektivně, tak, aby to bylo v zájmu hlavního města, aby to bylo v zájmu obchodní společnosti, kterou řídíme, ale také v zájmu Pražanů,“ sdělil TN.cz předseda představenstva akciové společnosti Obecní dům. Podle nejnovějších informací by se novým provozovatelem od následujícího roku měla stát společnost Vinohradský pivovar. Ve Vinohradském pivovaru má podíl kandidát do městského zastupitelstva za Prahu sobě Matěj Turek. „Žádný střet zájmů v tom necítím, protože nejsme ani na jedné straně nijak zapojení. V pivovaru jsem navíc menšinový podílník,“ nechal se slyšet Turek. Způsob výběru nového provozovatele se ale nelíbí managementu Prahy a chtějí novou soutěž. „Je zvláštní, že to výběrové řízení proběhlo uzavřeně, nebylo k dispozici celé veřejnosti, čili my tvrdíme, že nemohl vyhrát ten, kdo poskytl nejlepší nabídku,“ uzavřel Tomáš Portlík.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Metropoli čeká řešení daní u nemovitostí.

Jestliže Sněmovna nepřistoupí na zrušení daně z nabytí nemovitostí, jak navrhl Senát, bude opoziční TOP 09 usilovat o vznik podobné novely v pražském zastupitelstvu. Více»

Vesnicí roku 2019 České republiky se stala Lipová na Děčínsku v Ústeckém kraji.

Na druhém místě skončila Ratiboř ze Vsetínska ve Zlínském kraji, třetí příčku obsadily Libovice z Kladenska ve Středočeském kraji. Více»

Hradecký soud dnes rozhodne v kauze hřebčína Kladruby.

Krajský soud v Hradci Králové dnes vynese rozsudek v kauze údajně zmanipulovaných zakázek na opravy Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem na Pardubicku. Obžalobě čelí pět firem a 17 lidí, osmnáctý obviněný zemřel před podáním obžaloby. Více»

Boj s kůrovcem má být snadnější.

Poslanecká sněmovna schválila nová pravidla. Více»

Úroda jablek v ČR po mrazech a suchu klesne asi o 30 pct.

Letošní úroda jablek v sadech českých pěstitelů by podle posledního odhadu k 1. září měla meziročně klesnout o 30 procent na 101.988 tun. Mělo by se tak jednat o jednu z nejnižších sklizní jablek v novodobé historii České republiky. Více»

Všechny články a aktuality »»