Provozuje:
Juris Real Estate

Radní dnes projednají návrat tramvají na Václavské náměstí.

Pražští radní dnes projednají plán výstavby tramvajové trati na Václavském náměstí. Koleje se mají vrátit do horní poloviny náměstí.

Radní dnes projednají návrat tramvají na Václavské náměstí.

autor. JURIS REAL

Pražští radní dnes projednají plán výstavby tramvajové trati na Václavském náměstí. Koleje se mají vrátit do horní poloviny náměstí.

Na programu jednání je rovněž analýza pozemků vhodných pro bytovou výstavbu a studie takzvaných transformačních území.

Vedení hlavního města chce stavět tramvajovou trať z Vinohradské třídy přes Václavské náměstí a napojit ji na koleje spojující Vodičkovu a Jindřišskou ulici. Trať má sloužit pro snazší cestu z Žižkova a Vinohrad a současně pomoci např. při výluce či nehodě v Ječné ulici, kterou dnes mohou tramvaje objíždět pouze přes Nusle a Podskalí.

Studie transformačních území by se měla zabývat pozemky, které jsou určeny k budoucímu rozvoji. Dokument by se měl zabývat územími o velikosti nad 30 hektarů.

Radní by měli také zadat Institutu plánování a rozvoje (IPR) vypracovat přehled pozemků vlastněných Prahou, které jsou na základě platného územního plánu vhodné pro výstavbu bytů.

Vedení města projedná také jmenování členů dvou komisí pro prevenci kriminality a udělování grantů v oblasti životního prostředí.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Návrh MMR na nemožnost výpovědi nájmu je podle vlastníků domů nepřijatelný.

Návrh ministerstva pro místní rozvoj (MMR), podle kterého nesmí nájemce dostat výpověď z bytu, jestliže v důsledku koronavirové krize není schopen platit své závazky, je nepřijatelný. Více»

Situace se suchem je obdobná jako loni.

Podle vědců se má i zhoršovat. Více»

V České republice se nachází 21.600 restaurací.

Je to nejvíce za deset let. Více»

KU zamítl žádost ŘSD o vyvlastnění pozemků kvůli D3.

Krajský úřad Jihočeského kraje zamítl žádost Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) o vyvlastnění pozemků motocentra pro stavbu dálnice D3 u Tábora. Informaci ČT dnes ČTK potvrdili zástupci ŘSD i jeden z vlastníků pozemků. ŘSD se proti rozhodnutí odvolá. Více»

Hyundai v Nošovicích pojede po obnovení produkce na dvě směny.

Automobilka Hyundai v Nošovicích na Frýdecko-Místecku bude po opětovném spuštění výroby fungovat zpočátku na dvě směny místo obvyklých tří. Více»

Všechny články a aktuality »»