Provozuje:
Juris Real Estate

Pronajímatelé chat a chalup požadují uvolnění dříve než 8. června.

Pronajímatelé chat a chalup v tuzemsku žádají vládu, aby povolila provoz těchto ubytovacích zařízení už od 1. května. Pro některé z nich je poskytování ubytování hlavním zdrojem příjmu.

Pronajímatelé chat a chalup požadují uvolnění dříve než 8. června.

autor. JURIS REAL, ČTK

Pronajímatelé chat a chalup v tuzemsku žádají vládu, aby povolila provoz těchto ubytovacích zařízení už od 1. května. Pro některé z nich je poskytování ubytování hlavním zdrojem příjmu.

Pokud obnoví provoz až 25. května, jak předpokládá aktuální harmonogram uvolňování vládních opatření proti šíření koronaviru, bude to mít pro řadu z nich katastrofální následky.

ČTK to sdělil provozovatel webu www.e-chalupy.cz Petr Vybíral. Ještě ve čtvrtek to mělo být až 8. června.

Jeden z pronajímatelů chat Roman Kajaba zorganizoval petici za znovuotevření chat a chalup právě od 1. května. Považuje za nespravedlivé, že pro individuální ubytovací zařízení platí stejná pravidla jako pro velké hotelové řetězce.

Petici zatím podle údajů na webu www.petice.com podepsalo více než tisíc lidí.

"Můžeme otevřít až ve stejný termín jako obrovské hotelové řetězce typu Hilton. Vlastníci chat a chalup přitom většinou ubytovávají jednu až tři rodiny a jedná se o samostatně stojící objekty s vlastním pozemkem," uvedl na svém facebooku Kajaba.

V petici upozorňuje rovněž na finanční ztráty, které provozovatelům ubytovacích služeb vznikají.

"Mají nulový příjem, navíc musí rušit již objednané pobyty a svým zákazníkům vracet zaplacené zálohy, splácet bankám úvěry a platit ostatní náklady. Tato situace je dlouhodobě neudržitelná," konstatoval Kajaba.

Nesouhlas s plánovaným postupem vlády projevil v otevřeném dopisu rovněž zakladatel projektu Amazing places Petr Kotík. Otevření hobby marketů a posiloven dříve než ubytovacích zařízení považuje za nespravedlivé.

"Premiér Andrej Babiš (ANO) uvedl, že se návrhem chce zabývat. Jednáme i s Asociací hotelů a restaurací," řekl Kotík.

Provozovatelé webu www.e-chalupy.cz zprostředkovávají pronájem zhruba 9 000 chat a chalup. Podle Vybírala se zájem o tento typ ubytování zvyšuje.

"Zájem je letos obrovský. Na červen máme více rezervací, než kolik je obvykle na sezonu. Myslím, že letní termíny budou vyprodané," uvedl Vybíral.

Vláda kvůli šíření nemoci covid-19, kterou nový typ koronaviru způsobuje, zakázala prodej ubytovacích služeb od poloviny března.

Zákaz se dotkl jak hromadných, tak individuálních ubytovacích zařízení.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Lodě na řece Vltavě letos nahradily kvůli covidu průvod Prague Pride.

Dvě lodě na Vltavě nahradily letos kvůli pandemii covidu-19 tradiční duhový průvod festivalu Prague Pride. Za zvuků taneční hudby na nich kolem 13:30 vypluly od Dvořákova nábřeží stovky lidí Více»

V Počernicích praskl vodovodní řad.

Do jámy se propadla dvě auta. Více»

Prologis uhájil po děkádě soudních kauz své pozemky.

Americký developerský gigant Prologis slaví po desetiletí právních sporů a soudů definitivní vítězství v zápasu o lukrativní pozemky pod logistickým centrem v Brně-Syrovicích. Více»

HartmannRico přesouvá výrobu respirátorů z České republiky do Německa.

Havlíčkobrodský závod firmy Hartmann-Rico měl začít v těchto týdnech vyrábět ústenky a respirátory na dvou nových linkách. Výrobní linky ale nakonec skončily linky v Německu, kde sídlí vedení globální skupiny Hartmann. Více»

Na nové Harfě na Praze 9 by mohla vyrůst nová městská čtvrť.

Podle urbanistické studie zmíněného území by 49 procent plochy zabíraly veřejné prostory včetně parku. Součástí by byla i nová mateřská školka a prostory pro ordinace lékařů. Více»

Všechny články a aktuality »»