Provozuje:
Juris Real Estate

Pronajímatelé chat a chalup požadují uvolnění dříve než 8. června.

Pronajímatelé chat a chalup v tuzemsku žádají vládu, aby povolila provoz těchto ubytovacích zařízení už od 1. května. Pro některé z nich je poskytování ubytování hlavním zdrojem příjmu.

Pronajímatelé chat a chalup požadují uvolnění dříve než 8. června.

autor. JURIS REAL, ČTK

Pronajímatelé chat a chalup v tuzemsku žádají vládu, aby povolila provoz těchto ubytovacích zařízení už od 1. května. Pro některé z nich je poskytování ubytování hlavním zdrojem příjmu.

Pokud obnoví provoz až 25. května, jak předpokládá aktuální harmonogram uvolňování vládních opatření proti šíření koronaviru, bude to mít pro řadu z nich katastrofální následky.

ČTK to sdělil provozovatel webu www.e-chalupy.cz Petr Vybíral. Ještě ve čtvrtek to mělo být až 8. června.

Jeden z pronajímatelů chat Roman Kajaba zorganizoval petici za znovuotevření chat a chalup právě od 1. května. Považuje za nespravedlivé, že pro individuální ubytovací zařízení platí stejná pravidla jako pro velké hotelové řetězce.

Petici zatím podle údajů na webu www.petice.com podepsalo více než tisíc lidí.

"Můžeme otevřít až ve stejný termín jako obrovské hotelové řetězce typu Hilton. Vlastníci chat a chalup přitom většinou ubytovávají jednu až tři rodiny a jedná se o samostatně stojící objekty s vlastním pozemkem," uvedl na svém facebooku Kajaba.

V petici upozorňuje rovněž na finanční ztráty, které provozovatelům ubytovacích služeb vznikají.

"Mají nulový příjem, navíc musí rušit již objednané pobyty a svým zákazníkům vracet zaplacené zálohy, splácet bankám úvěry a platit ostatní náklady. Tato situace je dlouhodobě neudržitelná," konstatoval Kajaba.

Nesouhlas s plánovaným postupem vlády projevil v otevřeném dopisu rovněž zakladatel projektu Amazing places Petr Kotík. Otevření hobby marketů a posiloven dříve než ubytovacích zařízení považuje za nespravedlivé.

"Premiér Andrej Babiš (ANO) uvedl, že se návrhem chce zabývat. Jednáme i s Asociací hotelů a restaurací," řekl Kotík.

Provozovatelé webu www.e-chalupy.cz zprostředkovávají pronájem zhruba 9 000 chat a chalup. Podle Vybírala se zájem o tento typ ubytování zvyšuje.

"Zájem je letos obrovský. Na červen máme více rezervací, než kolik je obvykle na sezonu. Myslím, že letní termíny budou vyprodané," uvedl Vybíral.

Vláda kvůli šíření nemoci covid-19, kterou nový typ koronaviru způsobuje, zakázala prodej ubytovacích služeb od poloviny března.

Zákaz se dotkl jak hromadných, tak individuálních ubytovacích zařízení.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Poslanecká sněmovna podpořila zrušení daně z nabytí nemovitostí.

Sněmovna v úvodním kole (v 1. čtení) podpořila vládní návrh na zrušení daně z nabytí nemovitostí. Nejde o schválení návrhu, ale o jeho propuštění do dalšího čtení. Více»

Exekutorská komora ČR opět varuje veřejnost před podvodnými telefonáty.

Upozornil na ně soudní exekutor JUDr. Jiří Bulvas. Více»

Vlaky se na opravený Negrelliho viadukt vrátí 1. 6.

Vlaky se na opravený Negrelliho viadukt v Praze vrátí hned v první den jeho otevření, tedy 1. června. Jezdit po něm budou linky z Prahy do Kladna a Kralup nad Vltavou. Více»

Politika prý stále zasahuje do justičního systému.

Rodina Colloredo-Mansfeldových nesouhlasí s rozhodnutím Ústavního soudu (ÚS), podle kterého zámek Opočno patří státu. Více»

Do odpojených meandrů Dyje se vrátila voda.

Voda začala znovu protékat několika starými a dříve odstavenými meandry Dyje. Po čtyřiceti letech od umělého narovnání toku je s hlavním korytem řeky propojilo Povodí Moravy. V krajině tak zůstane více vody, která poskytne nová útočiště zvířatům. Více»

Všechny články a aktuality »»