Provozuje:
Juris Real Estate

Pronájem přes Airbnb se již jednotlivcům nevyplácí.

V důsledku proměny trhu sdíleného ubytování se již pronájem vlastních bytů jednotlivcům nevyplatí. Airbnb se stává doménou podnikatelů, kteří nabízí více nemovitostí naráz.

Pronájem přes Airbnb se již jednotlivcům nevyplácí.

autor. JURIS REAL (Zdroj: Hypoindex)

V důsledku proměny trhu sdíleného ubytování se již pronájem vlastních bytů jednotlivcům nevyplatí. Airbnb se stává doménou podnikatelů, kteří nabízí více nemovitostí naráz.

Podle dřívějších analýz může být komerčních nabídek přes Airbnb až osmdesát procent. „Na trhu jsou dva typy subjektů – jednotlivci a pak subjekty s větším počtem nemovitostí,“ uvádí Aleš Rod z Centra ekonomických a tržních analýz.

„Fenoménem jsou subjekty, které vlastní větší počet nemovitostí. Opírají se o úspory z rozsahu, dělbu práce a outsourcing služeb spojených se správou a úklidem,“ dodává. Celkový výnos z Airbnb v Praze za předchozí rok přesáhl čtyři miliardy korun.

Existují i speciální správcovské firmy, které se starají o komunikaci, úklid a finanční vypořádání s hosty.

„V poslední době se trh krátkodobých pronájmů velmi profesionalizoval. Je to dáno zejména skutečností, že řada hostitelů zjistila, jak moc časově a administrativně náročný tento byznys je,“ říká Pavel Nádvorník, šéf správcovské firmy Carebnb. Jen v hlavním městě je správcovských firem přibližně třicet.

Profesionálové vytlačují soukromé osoby, které s Airbnb začali okolo roku 2015. Ač trh stagnuje, nových hostitelů v Praze podle oficiálních vyjádření Airbnb přibývá.

Jednotlivce odrazují předepsané povinnosti jako je vedení domovní knihy a hlášení hostů na cizinecké policii. Související náklady mohou pohltit až polovinu výdělku. Proto se mnohdy vyplatí pronajímat nemovitosti spíše dlouhodobě.

Roste také konkurence mezi Airbnb a serverem Booking.com, který začal v posledních letech nabízet ubytování v soukromí. Airbnb reagovala zahájením nabídky pokojů v hotelech a penzionech.

„Rostoucí počet tradičních poskytovatelů ubytování začíná využívat Airbnb, a to k oslovení mezinárodní cílové skupiny,“ uvedla mluvčí Airbnb Kirstin MacLeod.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Lesy ČR plánují více těžit kůrovce na Boubíně.

Hnutí Duha je proti. Více»

Do konce letošního roku by se mělo otevřít 25 km nových dálnic.

V prosinci se zprovozní nový úsek na D1 u Přerova a též trasa na jihočeské D3 mezi Ševětínem a Borkem. Včera o tom informovalo ministerstvo dopravy. Více»

Agentury CzechInvest a CzechTrade by mohly mít sídlo na Pankráci.

Státní agentury CzechInvest, CzechTrade a CzechTourism by mohly sídlit v nové administrativní budově Mayhouse v Praze na Pankráci. Informaci ČTK potvrdil ministr průmyslu a vicepremiér Karel Havlíček (za ANO). Je to podle něj jedna ze tří variant. Více»

BD na Černém mostě získají činžovní domy za 858 milionů.

Poslední čtyři bytové domy s pozemky, které byly v minulosti schváleny k privatizaci, prodá Praha za 858 milionů korun. Cena je podložena znaleckými posudky. Více»

Prazdroj bude mít vlastní minipivovar.

Skupina Plzeňského Prazdroje buduje ve své bývalé elektrárně minipivovar Proud, který má začít fungovat v polovině příštího roku. Bude experimentovat s pivními styly, surovinami i technologiemi. Více»

Všechny články a aktuality »»