Provozuje:
Juris Real Estate

Primátor Hřib vyzval Babiše, aby neblokoval směny majetku s metropolí.

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) vyzval dopisem premiéra Andreje Babiše (ANO), aby dal Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) pokyn k uskutečnění už dříve domluvených majetkových směn mezi státem a hlavním městem.

Primátor Hřib vyzval Babiše, aby neblokoval směny majetku s metropolí.

autor. JURIS REAL (Zdroj: ČTK)

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) vyzval dopisem premiéra Andreje Babiše (ANO), aby dal Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) pokyn k uskutečnění už dříve domluvených majetkových směn mezi státem a hlavním městem.

Hřib v dopisu píše, že Babiš tyto už připravené transakce zastavil kvůli pozemkům v Letňanech, kde chce premiér postavit areál pro úředníky a s hlavním městem se mu nedaří najít shodu.

ČTK má dopis k dispozici. Babiš žádá, aby mu primátor odpověděl na dopisy k vládní čtvrti.

Hřibovi jde o dojednané výměny areálů škol a sportovišť za hasičské zbrojnice, policejní služebny a další nemovitosti v majetku města. Město je podle primátora připravilo v červnu 2016, ale byly na příkaz premiéra "plošně zastaveny kvůli Letňanům".

"Navrhuji proto, abyste dal pokyn ředitelce ÚZSVM Kateřině Arajmu ke spuštění dlouho připravovaných majetkových směn a vzájemně jsme mohli nalézt majetek, který je možné směnit a pomůže oběma stranám k řešení jejich strategických záměrů," vyzval primátor Babiše.

Premiér dříve uvedl, že směny neblokuje.

"Pan primátor má ode mě od července vícero dopisů, tak ať se obtěžuje na ně odpovědět," napsal Babiš v textové zprávě ČTK na žádost o vyjádření ke Hřibově výzvě.

Vedení města je ochotné uvolnit pozemky pro vládní čtvrť v Letňanech za předpokladu, že stát dostaví pražský vnější dálniční okruh, přispěje na vnitřní okruh a postaví nemocnici.

Babiš v červenci Hřibovi napsal, že stát s financováním výstavby vnějšího okruhu počítá, pro vnitřní okruh se nabízí forma projektu spolupráce veřejného a soukromého sektoru (PPP) a místo nemocnice preferuje traumacentrum.

Primátor v dopisu také uvedl, že v případě dalšího zdržení propadnou cenové posudky nemovitostí, což by celý proces zdrželo o dalších několik desítek měsíců až let.

ÚZSVM tím navíc podle něj porušuje občanský zákoník. Primátor dodal, že by se členové vlády a pražské rady měli sejít ke konstruktivnímu jednání namísto vyměňování dopisů.

Hřib napsal i to, že by město uvítalo, kdyby mu ÚZSVM směnil či prodal pozemky zahrádkářské kolonie Na Balkáně tak, aby magistrát mohl zajistit její zachování.

Vedení města se nebrání ani bezplatnému převzetí chátrajících karlínských kasáren a rádo by jednalo o dalších prázdných budovách v majetku státu, dodal primátor.

Babiš by rád od města získal pozemky v Letňanech, kde by chtěl postavil areál pro tisíce státních úředníků.

Na plánu se s vedením Prahy dlouhodobě nemůže shodnout, Hřib opakovaně uvedl, že v Letňanech nechce "Úřednické ghetto" a že před dalším jednáním požaduje splnění několika podmínek.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Central Group postaví na Praze 6 novou čtvrť.

Zhruba 2 200 bytů vyroste na místě skladového areálu Westpoint v Praze 6. Developer Central Group investuje do nové čtvrti třináct miliard korun. Více»

Metropole pořizuje pozemky pro vodní kanál v Troji.

Magistrát připravuje scelení pozemků, které je nutné pro plánované vybudování parku vodních sportů v Troji u stávající vodácké slalomové dráhy. Více»

Zvyšovat nájem v Chánově prý není fér.

Radní na Mostecku zdražují bydlení v sociálně vyloučeném Chánově. Více»

Hypoteční úvěry zdražují.

Ke konci roku bude pravděpodobně řada komerčních bank následovat Hypoteční banku a zvýší úrokové sazby hypotečních úvěrů. Více»

KKCG chystá prodej vznikajícího kancelářského a obchodního centra Bořislavka.

Uvedl to server E15.cz na základě vyjádření skupiny. Cenu KKCG neuvedla, ale investice do vzniku centra podle serveru přesáhne tři miliardy korun. Více»

Všechny články a aktuality »»