Provozuje:
Juris Real Estate

Přes tři čtvrtiny lidí považují zadlužení obyvatel ČR za vysoké.

Více než tři čtvrtiny lidí si myslí, že míra zadlužení Čechů, Moravanů a Slezanů je vysoká. Obdobně vnímají zadlužení státu - to považují za vysoké přesně tři čtvrtiny Čechů. Vyplývá to z aktuálního průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

Přes tři čtvrtiny lidí považují zadlužení obyvatel ČR za vysoké.

autor. JURIS REAL

Více než tři čtvrtiny lidí si myslí, že míra zadlužení Čechů, Moravanů a Slezanů je vysoká. Obdobně vnímají zadlužení státu - to považují za vysoké přesně tři čtvrtiny Čechů. Vyplývá to z aktuálního průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

V komparaci s loňským průzkumem se vnímání zadlužení zlepšilo a v případě názoru na zadlužení státu je nejnižší od roku 2010.

Míru zadlužení Čechů vnímá jako velmi vysokou 28 procent lidí, podle 48 procent obyvatel je spíše vysoká. Podle 17 procent dotázaných je úroveň zadlužení občanů odpovídající a nevzbuzuje obavy. Pouze tři procenta dotázaných považuje zadluženost Čechů za nízkou. Vysoká míra zadlužení je častěji shledávána mezi lidmi se špatnou životní úrovní. Vnímání zadluženosti CVVM sleduje od roku 2010, odkdy se tento ukazatel zhoršoval až do loňska. Loni považovalo zadlužení Čechů za vysoké 77 procent respondentů, letos tento podíl klesl na 76 procent.

Zadluženost státu pak pokládá za velmi vysokou 37 procent lidí a za spíše vysokou 38 procent. Odpovídající je podle 18 procent občanů a dvě procenta ji hodnotí jako nízkou. Proti loňskému roku se názor zlepšil, a je nejlepší od roku 2010. Pro čtyři pětiny lidí představuje zadluženost běžných občanů závažný problém, skoro třetina ho považuje za velmi závažný. Za poslední rok se podíl lidí spatřujících v zadlužení občanů velmi závažný problém zvýšil (loni 26 procent). Zadlužení státu je podle Čechů vnímáno jako velmi závažný problém třetinou občanů, pro 43 procent lidí je to problém závažný. Naproti tomu obavy z míry zadlužení nemá 15 procent respondentů.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Zájem o Novou zelenou úsporám je velký.

Zájem o peníze z programu Nová zelená úsporám je v posledních měsících navzdory opatřením proti šíření koronaviru vyšší než v loňském roce. Na on-line konferenci to sdělil náměstek ministra životního prostředí Jan Kříž. Konkrétní čísla však neuvedl. Více»

Započala stavba dřevěných konstrukcí repliky kostela v Gutech.

Obvodové stěny by měly být z připravených kmenů hotovy za několik týdnů, posléze se tesaři pustí do šindelové střechy. ČTK to sdělil vedoucí stavebního odboru ostravsko-opavského biskupství Václav Kotásek. Více»

Novým vlastníkem innogy se stane maďarská MVM Group.

Novým vlastníkem energetické skupiny innogy v České republice bude maďarská společnost MVM Group. Firmu odkoupí od německé E.ON. SE. Cenu transakce firmy neuveřejnily. Více»

Na Leopoldovu kašnu na Hradě se vrátil orel Sv. říše římské.

Na vrchol Leopoldovy kašny na druhém nádvoří Pražského hradu se vrátil orel Svaté říše římské doplněný znakem Českého království. Má připomínat, že Pražský hrad býval centrem Svaté říše římské. Kopie vznikala v letech 2019 a 2020. Více»

Hlavní město poskytne byty postiženým lidem.

Jedenáct městských bytů v metropoli poskytne hlavní město klientům se zdravotním postižením z Domova Svojšice. Více»

Všechny články a aktuality »»