Provozuje:
Juris Real Estate

Přes tři čtvrtiny lidí považují zadlužení obyvatel ČR za vysoké.

Více než tři čtvrtiny lidí si myslí, že míra zadlužení Čechů, Moravanů a Slezanů je vysoká. Obdobně vnímají zadlužení státu - to považují za vysoké přesně tři čtvrtiny Čechů. Vyplývá to z aktuálního průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

Přes tři čtvrtiny lidí považují zadlužení obyvatel ČR za vysoké.

autor. JURIS REAL

Více než tři čtvrtiny lidí si myslí, že míra zadlužení Čechů, Moravanů a Slezanů je vysoká. Obdobně vnímají zadlužení státu - to považují za vysoké přesně tři čtvrtiny Čechů. Vyplývá to z aktuálního průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

V komparaci s loňským průzkumem se vnímání zadlužení zlepšilo a v případě názoru na zadlužení státu je nejnižší od roku 2010.

Míru zadlužení Čechů vnímá jako velmi vysokou 28 procent lidí, podle 48 procent obyvatel je spíše vysoká. Podle 17 procent dotázaných je úroveň zadlužení občanů odpovídající a nevzbuzuje obavy. Pouze tři procenta dotázaných považuje zadluženost Čechů za nízkou. Vysoká míra zadlužení je častěji shledávána mezi lidmi se špatnou životní úrovní. Vnímání zadluženosti CVVM sleduje od roku 2010, odkdy se tento ukazatel zhoršoval až do loňska. Loni považovalo zadlužení Čechů za vysoké 77 procent respondentů, letos tento podíl klesl na 76 procent.

Zadluženost státu pak pokládá za velmi vysokou 37 procent lidí a za spíše vysokou 38 procent. Odpovídající je podle 18 procent občanů a dvě procenta ji hodnotí jako nízkou. Proti loňskému roku se názor zlepšil, a je nejlepší od roku 2010. Pro čtyři pětiny lidí představuje zadluženost běžných občanů závažný problém, skoro třetina ho považuje za velmi závažný. Za poslední rok se podíl lidí spatřujících v zadlužení občanů velmi závažný problém zvýšil (loni 26 procent). Zadlužení státu je podle Čechů vnímáno jako velmi závažný problém třetinou občanů, pro 43 procent lidí je to problém závažný. Naproti tomu obavy z míry zadlužení nemá 15 procent respondentů.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Ztráta bydlení 1 000 lidí stojí rozpočet 250 milionů Kč ročně.

Zjistila podrobná analýza. Více»

Německá hnědouhelná elektrárna Schkopau bude nově patřit EPH.

Společnost EP Power Europe (EPPE) z Energetického a průmyslového holdingu (EPH) podnikatele Daniela Křetínského se stane jediným vlastníkem německé hnědouhelné elektrárny Schkopau. Více»

Samsung zavřel svou továrnu na mobilní telefony v Jižní Koreji.

U jednoho ze zaměstnanců se totiž potvrdila nákaza novým typem koronaviru, kvůli čemuž firma zbytku pracovníků nařídila karanténu. Více»

Černým odběratelem elektřiny se může člověk stát i neúmyslně.

Jestliže nemáte v pořádku smlouvu o dodávkách energií, můžete se stát neúmyslně černým odběratelem. Více»

Činže v kolínských bytech se zvýší.

Platby za nájem se v městských bytech v Kolíně zvýší. Vedení města schválilo růst ceny za bydlení o výši inflace, tedy necelá tři procenta. Více»

Všechny články a aktuality »»