Provozuje:
Juris Real Estate

Pražský magistrát začne s družstevní výstavbou ve Stodůlkách.

Již příští rok by měly vzniknout první družstevní byty, na jejichž výstavbě se podílí magistrát. Pilotní projekt bude stát zřejmě v Praze 13, kde má hlavní město k dispozici pozemek ve Stodůlkách.

Pražský magistrát začne s družstevní výstavbou ve Stodůlkách.

autor. JURIS REAL (Zdroj: E15)

Již příští rok by měly vzniknout první družstevní byty, na jejichž výstavbě se podílí magistrát. Pilotní projekt bude stát zřejmě v Praze 13, kde má hlavní město k dispozici pozemek ve Stodůlkách.

Na místě mají vzniknout tři domy s celkem 150 byty. Do bytových družstev budou moci vstoupit jen lidé, kteří nevlastní jinou imobilii a kteří hodlají v daném bytě dlouhodobě žít a nebudou ho dál pronajímat. Vyjma nich do bytových družstev vstoupí i sám magistrát, který si třetinu nově postavených bytů ponechá. Jednání se vedou rovněž s radnicemi v Praze 12 a 14.

Praha aktuálně připravuje veřejnou soutěž na stavební družstva, která výstavbu, financování i správu domů zajistí. "Družstvům poskytneme městské pozemky, kde zřídíme právo stavby," uvedla radní pro podporu bydlení Hana Marvanová (STAN), která má projekt na starosti. Tím, že družstvo nebude muset pozemek kupovat, budou podle Marvanové byty levnější než na komerčním realitním trhu.

"Letos jsme dokončili tři družstevní bytové domy - bez podpory hlavního města nebo státu - a průměrná cena za m2 činila 60 tis. korun," sdělil jako příklad předseda stavebního družstva Stavbař František Sojka. Průměrná cena za metr čtvereční u nových komerčních bytů v Praze přesahuje v současnosti sto tisíc korun.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Správa železnic má letos zprovoznit 49 km zmodernizovaných tratí.

Správa železnic letos plánuje zprovoznit skoro 49 kilometrů zmodernizovaných tratí, dalších až 107 kilometrů pak hodlá začít rekonstruovat. Více»

Hrubá stavba českého pavilonu pro EXPO v Dubaji je hotova.

Hrubá stavba českého pavilonu pro světovou výstavu EXPO 2020 v Dubaji, která začne v říjnu, je dokončena. Připraveno už je i zařízení na výrobu vody ze vzduchu S.A.W.E.R., které bude jeho součástí. Více»

Objem hypotečních úvěrů loni klesl o 17 procent.

Byl tak nejnižší za pět let. Více»

IKEA změní v rakouské Vídni způsob nakupování.

Nový obchodní dům bude zelený a bez parkovacích míst. Více»

V ČR existuje přes 40 tisíc e-shopů.

Nejvíce se prodávají mobily a bazény. Více»

Všechny články a aktuality »»