Provozuje:
Juris Real Estate

Pražský magistrát začne s družstevní výstavbou ve Stodůlkách.

Již příští rok by měly vzniknout první družstevní byty, na jejichž výstavbě se podílí magistrát. Pilotní projekt bude stát zřejmě v Praze 13, kde má hlavní město k dispozici pozemek ve Stodůlkách.

Pražský magistrát začne s družstevní výstavbou ve Stodůlkách.

autor. JURIS REAL (Zdroj: E15)

Již příští rok by měly vzniknout první družstevní byty, na jejichž výstavbě se podílí magistrát. Pilotní projekt bude stát zřejmě v Praze 13, kde má hlavní město k dispozici pozemek ve Stodůlkách.

Na místě mají vzniknout tři domy s celkem 150 byty. Do bytových družstev budou moci vstoupit jen lidé, kteří nevlastní jinou imobilii a kteří hodlají v daném bytě dlouhodobě žít a nebudou ho dál pronajímat. Vyjma nich do bytových družstev vstoupí i sám magistrát, který si třetinu nově postavených bytů ponechá. Jednání se vedou rovněž s radnicemi v Praze 12 a 14.

Praha aktuálně připravuje veřejnou soutěž na stavební družstva, která výstavbu, financování i správu domů zajistí. "Družstvům poskytneme městské pozemky, kde zřídíme právo stavby," uvedla radní pro podporu bydlení Hana Marvanová (STAN), která má projekt na starosti. Tím, že družstvo nebude muset pozemek kupovat, budou podle Marvanové byty levnější než na komerčním realitním trhu.

"Letos jsme dokončili tři družstevní bytové domy - bez podpory hlavního města nebo státu - a průměrná cena za m2 činila 60 tis. korun," sdělil jako příklad předseda stavebního družstva Stavbař František Sojka. Průměrná cena za metr čtvereční u nových komerčních bytů v Praze přesahuje v současnosti sto tisíc korun.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Lesy ČR plánují více těžit kůrovce na Boubíně.

Hnutí Duha je proti. Více»

Do konce letošního roku by se mělo otevřít 25 km nových dálnic.

V prosinci se zprovozní nový úsek na D1 u Přerova a též trasa na jihočeské D3 mezi Ševětínem a Borkem. Včera o tom informovalo ministerstvo dopravy. Více»

Agentury CzechInvest a CzechTrade by mohly mít sídlo na Pankráci.

Státní agentury CzechInvest, CzechTrade a CzechTourism by mohly sídlit v nové administrativní budově Mayhouse v Praze na Pankráci. Informaci ČTK potvrdil ministr průmyslu a vicepremiér Karel Havlíček (za ANO). Je to podle něj jedna ze tří variant. Více»

BD na Černém mostě získají činžovní domy za 858 milionů.

Poslední čtyři bytové domy s pozemky, které byly v minulosti schváleny k privatizaci, prodá Praha za 858 milionů korun. Cena je podložena znaleckými posudky. Více»

Prazdroj bude mít vlastní minipivovar.

Skupina Plzeňského Prazdroje buduje ve své bývalé elektrárně minipivovar Proud, který má začít fungovat v polovině příštího roku. Bude experimentovat s pivními styly, surovinami i technologiemi. Více»

Všechny články a aktuality »»