Provozuje:
Juris Real Estate

Právník Hala přišel o povolení řídit miliardové insolvence.

Právník Ivo Hala přišel o povolení řídit insolvence velkých firem s miliardovými majetky. Uvedl to server Aktuálně.cz. Povolení Halovi zrušilo ministerstvo spravedlnosti, protože nepředložil bezpečnostní prověrku.

Právník Hala přišel o povolení řídit miliardové insolvence.

autor. JURIS REAL

Právník Ivo Hala přišel o povolení řídit insolvence velkých firem s miliardovými majetky. Uvedl to server Aktuálně.cz. Povolení Halovi zrušilo ministerstvo spravedlnosti, protože nepředložil bezpečnostní prověrku.

Ministr Robert Pelikán (za ANO) poté neuznal Halův rozklad, takže rozhodnutí nabylo právní moci, a Hala bude tedy odvolán z velkých řízení. Hala se chce s Pelikánem soudit.

Pelikán zdůvodnil zrušení povolení mimo jiné tím, že Hala si o prověrku požádal pozdě.

"Podal žádost o vydání dokladu o bezpečnostní způsobilosti fyzické osoby pouze den před uplynutím přechodného období pro splnění předpokladů pro výkon citlivé činnosti, když si je navíc dobře vědom potenciální délky řízení před Národním bezpečnostním úřadem," citoval server z rozhodnutí ministra.

Pelikánovo rozhodnutí je definitivní. Dnes podle Aktuálně.cz ministerstvo vyznačilo u Halova jména zrušení zvláštního povolení. Musí to také sdělit soudům, aby Halu odvolaly z řízení, ve kterých je určen jako zvláštní správce.

Hala kvůli tomu podal žalobu a požádal, aby se platnost Pelikánova verdiktu pozdržela do pravomocného rozhodnutí soudu, píše Aktuálně.cz.

Hala považuje termín pro získání prověrky za protiústavní.

"V mém případě již řízení u Národního bezpečnostního úřadu probíhá déle než 13 měsíců. Zákonem poskytnutou lhůtu tak není objektivně možné splnit, pokud si NBÚ požádá o prodloužení lhůty, což může opakovaně až na celkových 30 měsíců," sdělil serveru.

Ministerstvo spravedlnosti pak podle Haly ve správním řízení o zrušení povolení nedodržovalo principy, insolvenční správce argumentoval i podjatostí ministra, se kterým prý měl v minulosti obchodní spor, uvedlo Aktuálně.cz.

Hala nakládá například s majetkem developera ECM Real Estate Investments, který se do insolvence dostal kvůli miliardovým dluhům.

Celkový objem přihlášených pohledávek v řízení činil 9,5 miliardy korun.

Správcem je i v kauze Metropolitního spořitelského družstva s dluhy přes 12 miliard.

Donedávna jako správce figuroval třeba i v řízení lounské vagonky Heavy Machinery Services s pohledávkami 3,285 miliardy, ale odstoupil ze zdravotních důvodů.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Na zateplování bytových domů je připravena další miliarda.

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) navýšilo evropské dotace z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) na zateplování bytových domů o jednu miliardu korun na 5,5 miliardy. Žádosti mohou zájemci podávat do 29. listopadu. Více»

Mozaiky v istanbulském chrámu Hagia Sofia budou během modliteb zakryty.

Mozaiky a fresky v istanbulském chrámu Boží Moudrosti (Hagia Sofia) budou během muslimských modliteb zakryty závěsy či laserem, řekl novinářům v pondělí mluvčí turecké vládní strany Ömer Çelik. Více»

Žně jsou letos pomalejší.

Počátek žní je letos pomalejší než loni, uvedlo ministerstvo zemědělství. Sklizeno je 1,46 procenta ploch základních obilovin, loni to touto dobou bylo zhruba 13 procent. Více»

Zakladatel Zary investuje miliardy do realit.

Španělský miliardář Amancio Ortega, zakladatel řetězce s oděvní módou Zara s pobočkami i v České republice, soustředí své investice v nemovitostech na obou březích Atlantiku. Více»

Díky kotlíkovým dotacím se vyměnilo 63 533 kotlů po celé České republice.

Nejvíce peněz z kotlíkových dotací, tedy 2,4 miliardy, resort poslal na zlepšení ovzduší do Moravskoslezského kraje (nejméně pak do Prahy). Občané si tam zatím pořídili zhruba 14 000 nových topných zařízení. Více»

Všechny články a aktuality »»