Provozuje:
Juris Real Estate

Poskytovatelé Airbnb budou mít povinnost s úřady sdílet informace.

Poskytovatelé služby ubytování v soukromí, jako je např. Airbnb, budou povinni sdílet s českými úřady informace o uzavřených smlouvách.

Poskytovatelé Airbnb budou mít povinnost s úřady sdílet informace.

autor. JURIS REAL (Zdroj: ČTK)

Poskytovatelé služby ubytování v soukromí, jako je např. Airbnb, budou povinni sdílet s českými úřady informace o uzavřených smlouvách.

Počítá s tím novela zákona o některých podmínkách podnikání a o výkonu některých činností v oblasti cestovního ruchu, který schválila vláda.

Podle ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové (za ANO) je takové opatření nezbytné pro trasování při tzv. chytré karanténě.

Tu české úřady zavádějí ve snaze omezit šíření epidemie nového typu koronaviru.

Návrh zákona bude ve zkráceném jednání projednán v rámci vyhlášeného stavu legislativní nouze Parlamentem.

Provozovatelé digitálních platforem typu Airbnb budou podle zákona povinni sdělit obecnímu živnostenskému úřadu na základě jeho výzvy počet uzavřených smluv o službě cestovního ruchu, celkovou cenu za tyto služby, ale i adresu místa, na které jsou poskytovány, uvedlo ministerstvo.

Podle Dostálové si budou moct následně tyto údaje vyžádat hygienické stanice nebo cizinecká policie.

Podle mínění Dostálové je důležité, aby po otevření hranic a po spuštění chytré karantény bylo možné trasovat lidi, kteří by mohli být nakaženi koronavirem.

K tomu úřady budou potřebovat znát identitu lidí, kteří jsou např. přes Airbnb ubytováni.

Novela zákona podle ministerstva pro místní rozvoj navrhuje, aby ten, kdo zprostředkuje na dálku kontakt podnikatele se zákazníkem za účelem uzavření smlouvy o službě cestovního ruchu, byl povinen sdělit obecnímu živnostenskému úřadu na základě jeho výzvy počet uzavřených smluv, celkovou cenu, adresu místa, na které jsou služby poskytovány, a označení poskytovatele služby, se kterým zákazníkovi zprostředkoval uzavření smlouvy.

Zákon současně umožňuje tyto údaje předat dalším úřadům.

Navrhovaná úprava podle ministerstva pro místní rozvoj pomůže odbourání nejtvrdších opatření, která byla kvůli epidemii přijata.

Předseda České asociace pronajímatelů a ubytovatelů v soukromí David Bureš ČTK sdělil, že ubytování typu Airbnb využívají v tuzemsku nejčastěji Němci, Američané a Britové.

Tyto státy jsou podle něj koronavirem hodně zasažené a návrat těchto turistů ve vysokých počtech se proto nedá v blízké době předpokládat.

V ČR se přes platformu Airbnb podle údajů služby a Českého statistického úřadu (ČSÚ) předloni ubytovalo 1,16 milionu zahraničních turistů.

Při domácích cestách ji využilo 115.000 Čechů.

Nejvíce lidí využilo krátkodobé ubytování v Praze.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Poslanecká sněmovna podpořila zrušení daně z nabytí nemovitostí.

Sněmovna v úvodním kole (v 1. čtení) podpořila vládní návrh na zrušení daně z nabytí nemovitostí. Nejde o schválení návrhu, ale o jeho propuštění do dalšího čtení. Více»

Exekutorská komora ČR opět varuje veřejnost před podvodnými telefonáty.

Upozornil na ně soudní exekutor JUDr. Jiří Bulvas. Více»

Vlaky se na opravený Negrelliho viadukt vrátí 1. 6.

Vlaky se na opravený Negrelliho viadukt v Praze vrátí hned v první den jeho otevření, tedy 1. června. Jezdit po něm budou linky z Prahy do Kladna a Kralup nad Vltavou. Více»

Politika prý stále zasahuje do justičního systému.

Rodina Colloredo-Mansfeldových nesouhlasí s rozhodnutím Ústavního soudu (ÚS), podle kterého zámek Opočno patří státu. Více»

Do odpojených meandrů Dyje se vrátila voda.

Voda začala znovu protékat několika starými a dříve odstavenými meandry Dyje. Po čtyřiceti letech od umělého narovnání toku je s hlavním korytem řeky propojilo Povodí Moravy. V krajině tak zůstane více vody, která poskytne nová útočiště zvířatům. Více»

Všechny články a aktuality »»