Provozuje:
Juris Real Estate

Podíl občanů ČR, jež neplatí včas dluhy, letos klesl na 8,18 pct.

V letošním roce se dále mírně zlepšuje schopnost Čechů splácet své závazky. Ke konci března mělo dluhy po splatnosti 8,18 procenta dospělých obyvatel České republiky, zatímco koncem roku 2014 to bylo 8,23 procenta.

Podíl občanů ČR, jež neplatí včas dluhy, letos klesl na 8,18 pct.

autor. JURIS REAL

V letošním roce se dále mírně zlepšuje schopnost Čechů splácet své závazky. Ke konci března mělo dluhy po splatnosti 8,18 procenta dospělých obyvatel České republiky, zatímco koncem roku 2014 to bylo 8,23 procenta.

ČTK o tom informovalo sdružení Solus. Členství ve sdružení umožňuje přístup k informacím o klientech, kteří měli nebo mají potíže se splácením závazků.

Vůbec poprvé v historii sledování regionálních statistik se situace zlepšila ve všech krajích.

Dlouhodobě nejhorší je v Ústeckém kraji, kde u členů sdružení dlouhodobě neplní své závazky 15,24 procenta obyvatel kraje.

Desetiprocentní hranici překračují také Karlovarský kraj, Liberecký kraj a Moravskoslezský kraj.

Nejméně potíží se splácením závazků eviduje Solus na Vysočině a ve Zlínském kraji, kde se pohybuje podíl osob s dluhem po splatnosti kolem 5,5 procenta.

Solus sdružuje 46 společností. Jsou mezi nimi nebankovní finanční instituce, banky, telekomunikační operátoři či energetické společnosti.

Členská společnost se na základě dotazu do databáze dozví informaci o existenci dluhu klienta, případně o jeho úhradě. Ta je v registru uchována tři roky.

kraj Podíl osob v prodlení v procentech

Jihočeský 7,57

Jihomoravský 6,61

Karlovarský 13,9

Královéhradecký 7,71

Liberecký 11,01

Moravskoslezský 10,16

Olomoucký 7,75

Pardubický 6,88

Plzeňský 8,42

Praha 6,70

Středočeský 7,95

Ústecký 15,24

Vysočina 5,44

Zlínský 5,45

ČR 8,18
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Na zateplování bytových domů je připravena další miliarda.

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) navýšilo evropské dotace z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) na zateplování bytových domů o jednu miliardu korun na 5,5 miliardy. Žádosti mohou zájemci podávat do 29. listopadu. Více»

Mozaiky v istanbulském chrámu Hagia Sofia budou během modliteb zakryty.

Mozaiky a fresky v istanbulském chrámu Boží Moudrosti (Hagia Sofia) budou během muslimských modliteb zakryty závěsy či laserem, řekl novinářům v pondělí mluvčí turecké vládní strany Ömer Çelik. Více»

Žně jsou letos pomalejší.

Počátek žní je letos pomalejší než loni, uvedlo ministerstvo zemědělství. Sklizeno je 1,46 procenta ploch základních obilovin, loni to touto dobou bylo zhruba 13 procent. Více»

Zakladatel Zary investuje miliardy do realit.

Španělský miliardář Amancio Ortega, zakladatel řetězce s oděvní módou Zara s pobočkami i v České republice, soustředí své investice v nemovitostech na obou březích Atlantiku. Více»

Díky kotlíkovým dotacím se vyměnilo 63 533 kotlů po celé České republice.

Nejvíce peněz z kotlíkových dotací, tedy 2,4 miliardy, resort poslal na zlepšení ovzduší do Moravskoslezského kraje (nejméně pak do Prahy). Občané si tam zatím pořídili zhruba 14 000 nových topných zařízení. Více»

Všechny články a aktuality »»