Provozuje:
Juris Real Estate

Počet dlužníků se špatnou platební morálkou postupně klesá.

Lidé dokonce splácejí lépe i úvěry na bydlení.

Počet dlužníků se špatnou platební morálkou postupně klesá.

autor. JURIS REAL

Lidé dokonce splácejí lépe i úvěry na bydlení.

Ke konci druhého čtvrtletí letošního roku činil celkový dluh obyvatel ČR 2,23 bilionu korun. Meziročně dluh vzrostl o 175,1 miliardy korun, tedy o 8,5 %. Naopak klesl objem dluhu ohroženého nesplácením, a to o 3,7 miliardy na 36,9 miliardy korun. Vyplývá to z údajů Bankovního a Nebankovního registru klientských informací.

Klesá i počet lidí, kteří měli problémy se splácením úvěrů na bydlení. Meziročně jich je o 5 tisíc méně. Ubylo i lidí nesplácejících úvěry na spotřebu se snížil o více než 20 tisíc.

„Zatímco celkový objem dlouhodobého i krátkodobého dluhu roste, počet klientů zůstává na stejné úrovni jako před rokem. Každý z nich tedy dluží v průměru vyšší částku: u dlouhodobého dluhu je to průměrně 1,58 milionu korun na klienta, u krátkodobého dluhu pak 190 tisíc korun,“ říká Lenka Novotná, výkonná ředitelka Bankovního registru klientských informací.

Na celkovém dluhu se hypoteční úvěry podílejí z 65 %. Jejich objem meziročně vzrostl o téměř 115 miliard korun, respektive o 8,7 %.

„Hypotéky v uplynulých letech zažívaly velký boom, ten ale nepřinesl nárůst celkového počtu klientů, který se stále pohybuje kolem 1 110 000 až 1 120 000 lidí,“ popisuje Lenka Novotná.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Ztráta bydlení 1 000 lidí stojí rozpočet 250 milionů Kč ročně.

Zjistila podrobná analýza. Více»

Německá hnědouhelná elektrárna Schkopau bude nově patřit EPH.

Společnost EP Power Europe (EPPE) z Energetického a průmyslového holdingu (EPH) podnikatele Daniela Křetínského se stane jediným vlastníkem německé hnědouhelné elektrárny Schkopau. Více»

Samsung zavřel svou továrnu na mobilní telefony v Jižní Koreji.

U jednoho ze zaměstnanců se totiž potvrdila nákaza novým typem koronaviru, kvůli čemuž firma zbytku pracovníků nařídila karanténu. Více»

Černým odběratelem elektřiny se může člověk stát i neúmyslně.

Jestliže nemáte v pořádku smlouvu o dodávkách energií, můžete se stát neúmyslně černým odběratelem. Více»

Činže v kolínských bytech se zvýší.

Platby za nájem se v městských bytech v Kolíně zvýší. Vedení města schválilo růst ceny za bydlení o výši inflace, tedy necelá tři procenta. Více»

Všechny články a aktuality »»