Provozuje:
Juris Real Estate

Petrova bouda v Krkonoších obdržela stavební povolení.

Budova, která má na hřebeni Krkonoš nahradit objekt vyhořelé Petrovy boudy, získala stavební povolení. Společnost Snowy Chalet chystá zahájit výstavbu nového objektu už letos, a dokončit jej do konce roku 2019.

Petrova bouda v Krkonoších obdržela stavební povolení.

autor. JURIS REAL

Budova, která má na hřebeni Krkonoš nahradit objekt vyhořelé Petrovy boudy, získala stavební povolení. Společnost Snowy Chalet chystá zahájit výstavbu nového objektu už letos, a dokončit jej do konce roku 2019.

Investiční náklady firma odhaduje na 120 milionů korun.

Stavební povolení vydané radnicí ve Špindlerově Mlýně nabylo právní moci 29. září. Podle serveru iDnes disponuje firma Snowy Chalet už od letošního jara také souhlasem Správy Krkonošského národního parku a energetické společnosti ČEZ.

Už letos by tak mohly začít na místě vyhořelé Petrovy boudy nezbytné úpravy inženýrských sítí a trafostanice.

Vydání stavebního povolení předcházela lednová dohoda mezi společností Snowy Chalet a památkáři o podobě objektu. Památkáři původně požadovali postavit repliku vyhořelé stavby, což firma odmítala jako ekonomicky neúnosné.

Výsledný kompromis počítá se dvěma menšími budovami, které mají navázat na podobu z přelomu 19. a 20. století.

Nová Petrovka by měla nabídnou ubytování pro přibližně 50 lidí ve společné noclehárně i samostatných pokojích, stravování ve venkovním i vnitřním bufetu či welness s vířivkou, parní lázní a saunami.

Její samoobslužnost tkví v tom, že si zájemci nejprve ve špindlerovském infocentru vyzvednou klíče a na Petrovce přespí ve spacáku s jednorázovou vložkou, aniž by k tomu potřebovali personál.

Původní Petrova bouda stála v nadmořské výšce 1288 metrů. Chátrající objekt byl od roku 2008 uzavřen pro turisty a podle některých odborníků hrozilo, že se kvůli špatnému technickému stavu zřítí.

V srpnu 2011 budovu poškodil rozsáhlý požár. Podle hasičů byl oheň založený úmyslně, policie však pachatele neodhalila.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

V Brně se slavilo už 90 let od prvního závodu na Masarykově okruhu.

Na trati starého Masarykova okruhu vyvrcholily oslavy 90. výročí prvního závodu automobilů na legendárním závodišti v západní části moravské metropole. Více»

Projednávání stavebního zákona je podle obcí v rozporu s legislativou.

Postup projednávání nového stavebního zákona je v rozporu s legislativními pravidly vlády. Návrh zákona neprošel řádným schvalovacím procesem, poněvadž nebyl projednán s povinnými připomínkovými místy. Více»

Poslanecká sněmovna projedná zrychlení přípravy výstavby dálnic.

Sněmovna rozhodne tento týden o podobě vládní předlohy ke zrychlení přípravy výstavby dálnic a další infrastruktury, kterou poslancům vrátili senátoři. Více»

V České republice má na silnicích nižších tříd 2 862 mostů nevyhovující stav.

V ČR se od roku 2004 skoro zdvojnásobil počet mostů ve špatném až havarijním stavu na silnicích II. a III. třídy. Je jich 2.862 z celkových 12.596. Více»

Ve velkých obchodech občané zítra nenakoupí.

Prodejny nad 200 m2 musejí v pondělní svátek svatého Václava zůstat podle zákona zavřené. Lidé tak nenakoupí v hypermarketech, supermarketech nebo velkých drogeriích. V provozu nebudou ani některá nákupní centra, zjistila ČTK. Více»

Všechny články a aktuality »»