Provozuje:
Juris Real Estate

Památkáři se bouří.

Z osmi historických domů v centru se stane luxusní hotel.

Památkáři se bouří.

autor. JURIS REAL

Z osmi historických domů v centru se stane luxusní hotel.

Na Staroměstském náměstí u Celetné ulice vznikne luxusní hotel. Památkáři projekt neschválili. Firma Akretorion i tak získala všechna stavební povolení. Lidé z osmi domů se budou muset vystěhovat.

Památkářům a obyvatelům centra Prahy se nelíbí ničení historických domů. „Projekt jsme zamítli, zejména s ohledem na zásahy do sousedních, dosud bytových domů a dopady na půdorys zástavby, historické konstrukce a terény,“ řekl ředitel pražské pobočky Národního památkového ústavu Ondřej Šefců. Boj bohužel prohráli, společnost má již veškerá stavební povolení.

Společnost nabídla nájemníkům 40 tisíc korun za metr čtvereční bytu. „Považujeme to za velkorysou částku. Ti lidé nejsou vlastníci bytů, mají pouze nájemní dekret,“ uvedl Ogi Jaksic, ředitel Akroterionu. Odhadované náklady projektu jsou 2 miliardy korun. Zatím však není jasné, který z hotelových řetězců bude provozovatelem, Ritz-Carlton spolupráci odmítl. „Rozeslali jsme dopisy největším světovým řetězcům s nabídkou na provoz objektu, teď čekáme na reakce. Teprve poté, co vybereme správného operátora, můžeme začít s přestavbou,“ říká Ogi Jaksic.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Návrh MMR na nemožnost výpovědi nájmu je podle vlastníků domů nepřijatelný.

Návrh ministerstva pro místní rozvoj (MMR), podle kterého nesmí nájemce dostat výpověď z bytu, jestliže v důsledku koronavirové krize není schopen platit své závazky, je nepřijatelný. Více»

Situace se suchem je obdobná jako loni.

Podle vědců se má i zhoršovat. Více»

V České republice se nachází 21.600 restaurací.

Je to nejvíce za deset let. Více»

KU zamítl žádost ŘSD o vyvlastnění pozemků kvůli D3.

Krajský úřad Jihočeského kraje zamítl žádost Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) o vyvlastnění pozemků motocentra pro stavbu dálnice D3 u Tábora. Informaci ČT dnes ČTK potvrdili zástupci ŘSD i jeden z vlastníků pozemků. ŘSD se proti rozhodnutí odvolá. Více»

Hyundai v Nošovicích pojede po obnovení produkce na dvě směny.

Automobilka Hyundai v Nošovicích na Frýdecko-Místecku bude po opětovném spuštění výroby fungovat zpočátku na dvě směny místo obvyklých tří. Více»

Všechny články a aktuality »»