Provozuje:
Juris Real Estate

Památkáři odmítli zrušit ochranu železničního mostu na pražské Výtoni.

Čeká se proto na správní rozhodnutí ministerstva.

Památkáři odmítli zrušit ochranu železničního mostu na pražské Výtoni.

autor. JURIS REAL

Čeká se proto na správní rozhodnutí ministerstva.

Vyjádření si od památkářů vyžádalo ministerstvo kultury, které bude mít o sejmutí památkové ochrany mostu definitivní slovo. Most patří Správě železniční dopravní cesty, která ho chce kvůli špatnému stavu zbourat a na místě postavit kopii. To ovšem bez sejmutí památkové ochrany není možné.

Vyjádření pro ministerstvo kultury odeslali památkáři koncem října. „K požadovanému sejmutí památkové ochrany vyjadřujeme nesouhlas, což dokládáme řadou posudků a vyjádření. Např. závěry z Vědecké rady generální ředitelky NPÚ,“ uvedl Ševců. Památkáři jsou si současně vědomi velmi špatného stavu ocelové konstrukce mostu. Hodlají proto jednat o možnostech rekonstrukce, ne však o zbourání. Ministerstvo kultury (MK) nechce zatím vyjádření památkářů komentovat. „K probíhajícímu správnímu řízení není možné podávat jakýkoli komentář, to je dáno právním předpisem,“ konstatovala mluvčí Simona Cigánková.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Návrh MMR na nemožnost výpovědi nájmu je podle vlastníků domů nepřijatelný.

Návrh ministerstva pro místní rozvoj (MMR), podle kterého nesmí nájemce dostat výpověď z bytu, jestliže v důsledku koronavirové krize není schopen platit své závazky, je nepřijatelný. Více»

Situace se suchem je obdobná jako loni.

Podle vědců se má i zhoršovat. Více»

V České republice se nachází 21.600 restaurací.

Je to nejvíce za deset let. Více»

KU zamítl žádost ŘSD o vyvlastnění pozemků kvůli D3.

Krajský úřad Jihočeského kraje zamítl žádost Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) o vyvlastnění pozemků motocentra pro stavbu dálnice D3 u Tábora. Informaci ČT dnes ČTK potvrdili zástupci ŘSD i jeden z vlastníků pozemků. ŘSD se proti rozhodnutí odvolá. Více»

Hyundai v Nošovicích pojede po obnovení produkce na dvě směny.

Automobilka Hyundai v Nošovicích na Frýdecko-Místecku bude po opětovném spuštění výroby fungovat zpočátku na dvě směny místo obvyklých tří. Více»

Všechny články a aktuality »»