Provozuje:
Juris Real Estate

Objem realitních investic v tuzemsku bude letos vyšší než loni.

Investice do realitních nemovitostí v České republice budou letos vyšší než loni, kdy dosáhly 2,62 miliardy eur (67,3 miliardy korun). Za letošní první čtvrtletí vzrostla jejich hodnota meziročně o 214 procent na 1,08 miliardy eur.

Objem realitních investic v tuzemsku bude letos vyšší než loni.

autor. JURIS REAL (Zdroj: ČTK)

Investice do realitních nemovitostí v České republice budou letos vyšší než loni, kdy dosáhly 2,62 miliardy eur (67,3 miliardy korun). Za letošní první čtvrtletí vzrostla jejich hodnota meziročně o 214 procent na 1,08 miliardy eur.

Rekordní objem z roku 2016 (3,8 miliardy eur) však překonán nebude, vyplývá z údajů realitní poradenské společnosti Colliers, které má ČTK k dispozici.

"Dvě velké transakce nad 200 milionů eur a předpokládaná hodnota transakcí za více než 1,5 miliardy eur, které se letos připravují, povedou k tomu, že objem investic bude vyšší než loni," píše se ve zprávě. Největší transakcí v prvním čtvrtletí byl prodej kancelářského objektu Waltrovka v pražských Jinonicích jihokorejské společnosti Hanwha Investment & Securities za 255 milionů eur (6,6 miliardy korun). Druhou významnou transakcí byl prodej hotelu InterContinental společnosti R2G Group za 225 milionů eur (5,8 miliardy korun).

Dění na trhu v prvním čtvrtletí dominovali čeští investoři s podílem 35 procent na všech transakcích. Následováni byli jihokorejskými investory, jejichž podíl kvůli koupi Waltrovky vzrostl na zhruba čtvrtinu. Tradičně silní němečtí investoři s desetinovým podílem skončili třetí. Češi byli také největšími prodejci s celkovým podílem 37 procent. Následovali Slováci (22 procent), Němci (18 procent) a Britové (15 procent).

Co se týče jednotlivých odvětví, v prvním čtvrtletí dominovaly investice do kanceláří s podílem 49 procent. Následoval hotelový sektor, a to především kvůli prodeji hotelu InterContinental.

Objem investic do nemovitostí v tuzemsku v prvním čtvrtletí meziročně vzrostl o 214 procent na 1,08 miliardy eur (27,9 miliardy korun). Ve střední a východní Evropě investice klesly o pětinu na 2,3 miliardy eur (59,3 miliardy korun). Na Českou republiku tak připadala téměř polovina celkového objemu regionu. "Český trh s nemovitostmi zahájil rok 2019 velice slibně a domníváme se, že většina investorů zůstane přiměřeně optimistická. Výše dále plánovaných transakcí naznačuje, že investoři mají během tohoto roku zájem o uzavření dalších obchodů," konstatoval vedoucí výzkumného oddělení Colliers Ondřej Vlk.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Metropoli čeká řešení daní u nemovitostí.

Jestliže Sněmovna nepřistoupí na zrušení daně z nabytí nemovitostí, jak navrhl Senát, bude opoziční TOP 09 usilovat o vznik podobné novely v pražském zastupitelstvu. Více»

Vesnicí roku 2019 České republiky se stala Lipová na Děčínsku v Ústeckém kraji.

Na druhém místě skončila Ratiboř ze Vsetínska ve Zlínském kraji, třetí příčku obsadily Libovice z Kladenska ve Středočeském kraji. Více»

Hradecký soud dnes rozhodne v kauze hřebčína Kladruby.

Krajský soud v Hradci Králové dnes vynese rozsudek v kauze údajně zmanipulovaných zakázek na opravy Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem na Pardubicku. Obžalobě čelí pět firem a 17 lidí, osmnáctý obviněný zemřel před podáním obžaloby. Více»

Boj s kůrovcem má být snadnější.

Poslanecká sněmovna schválila nová pravidla. Více»

Úroda jablek v ČR po mrazech a suchu klesne asi o 30 pct.

Letošní úroda jablek v sadech českých pěstitelů by podle posledního odhadu k 1. září měla meziročně klesnout o 30 procent na 101.988 tun. Mělo by se tak jednat o jednu z nejnižších sklizní jablek v novodobé historii České republiky. Více»

Všechny články a aktuality »»