Provozuje:
Juris Real Estate

Objem realitních investic v tuzemsku bude letos vyšší než loni.

Investice do realitních nemovitostí v České republice budou letos vyšší než loni, kdy dosáhly 2,62 miliardy eur (67,3 miliardy korun). Za letošní první čtvrtletí vzrostla jejich hodnota meziročně o 214 procent na 1,08 miliardy eur.

Objem realitních investic v tuzemsku bude letos vyšší než loni.

autor. JURIS REAL (Zdroj: ČTK)

Investice do realitních nemovitostí v České republice budou letos vyšší než loni, kdy dosáhly 2,62 miliardy eur (67,3 miliardy korun). Za letošní první čtvrtletí vzrostla jejich hodnota meziročně o 214 procent na 1,08 miliardy eur.

Rekordní objem z roku 2016 (3,8 miliardy eur) však překonán nebude, vyplývá z údajů realitní poradenské společnosti Colliers, které má ČTK k dispozici.

"Dvě velké transakce nad 200 milionů eur a předpokládaná hodnota transakcí za více než 1,5 miliardy eur, které se letos připravují, povedou k tomu, že objem investic bude vyšší než loni," píše se ve zprávě. Největší transakcí v prvním čtvrtletí byl prodej kancelářského objektu Waltrovka v pražských Jinonicích jihokorejské společnosti Hanwha Investment & Securities za 255 milionů eur (6,6 miliardy korun). Druhou významnou transakcí byl prodej hotelu InterContinental společnosti R2G Group za 225 milionů eur (5,8 miliardy korun).

Dění na trhu v prvním čtvrtletí dominovali čeští investoři s podílem 35 procent na všech transakcích. Následováni byli jihokorejskými investory, jejichž podíl kvůli koupi Waltrovky vzrostl na zhruba čtvrtinu. Tradičně silní němečtí investoři s desetinovým podílem skončili třetí. Češi byli také největšími prodejci s celkovým podílem 37 procent. Následovali Slováci (22 procent), Němci (18 procent) a Britové (15 procent).

Co se týče jednotlivých odvětví, v prvním čtvrtletí dominovaly investice do kanceláří s podílem 49 procent. Následoval hotelový sektor, a to především kvůli prodeji hotelu InterContinental.

Objem investic do nemovitostí v tuzemsku v prvním čtvrtletí meziročně vzrostl o 214 procent na 1,08 miliardy eur (27,9 miliardy korun). Ve střední a východní Evropě investice klesly o pětinu na 2,3 miliardy eur (59,3 miliardy korun). Na Českou republiku tak připadala téměř polovina celkového objemu regionu. "Český trh s nemovitostmi zahájil rok 2019 velice slibně a domníváme se, že většina investorů zůstane přiměřeně optimistická. Výše dále plánovaných transakcí naznačuje, že investoři mají během tohoto roku zájem o uzavření dalších obchodů," konstatoval vedoucí výzkumného oddělení Colliers Ondřej Vlk.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Počet restauračních provozů se za devět let zdvojnásobil.

V tuzemsku se v současnosti nachází 21 072 firem, které podnikají ve stravování a pohostinství. Z analýzy poradenské společnosti Bisnode rovněž vyplývá, že počet restaurací se za posledních devět let zvýšil dvojnásobně. Více»

Mall Group odprodá Heureku.

Internetový srovnávač cen Heureka změní vlastníka. Skupina Mall Group jej prodá za zhruba 7, 5 miliardy korun. Více»

Známý izraelský miliardář investoval do významného projektu v Karlíně.

Realitní společnost Karlín Group prodala developerské skupině AFI Europe víceúčelový projekt Block B na Praze 8. Více»

Nová jednoduchá pravidla osobního bankrotu dlužníci na Slovensku zneužívají.

Osobní bankroty se staly na Slovensku národním sportem. Více»

Česká národní banka ponechala úrokové sazby beze změny.

Bankovní rada ČNB na svém dnešním jednání ponechala úrokové sazby na stávající úrovni. Dvoutýdenní repo sazba (2T repo sazba) tak zůstává na 2 %, diskontní sazba na 1 % a lombardní sazba na 3 %. Více»

Všechny články a aktuality »»