Provozuje:
Juris Real Estate

Občané v Trnové v referendu rozhodli o demolici luxusní vily.

Lidé v Trnové na Plzeňsku v referendu rozhodli, že má obec dát zbourat luxusní vilu číslo popisné 290. Před 20 lety ji tehdejší vedení radnice koupilo od místního podnikatele za 29 milionů korun.

Občané v Trnové v referendu rozhodli o demolici luxusní vily.

autor. JURIS REAL

Lidé v Trnové na Plzeňsku v referendu rozhodli, že má obec dát zbourat luxusní vilu číslo popisné 290. Před 20 lety ji tehdejší vedení radnice koupilo od místního podnikatele za 29 milionů korun.

Obci se ale pak nedařilo objekt prodat, dlouhodobě pronajmout či využít a vila chátrá. Referenda se účastnilo 43 procent voličů, pro demolici vily bylo 68,11 procenta hlasujících, uvedla obec na úřední desce.

Trnová byla jedna ze tří obcí, kde se v Plzeňském kraji konala referenda.

Ze 721 oprávněných voličů hlasovalo v Trnové, která leží asi 12 kilometrů od severního okraje Plzně, 310 lidí. Z toho pro demolici bylo 205 hlasů, proti 81. U referenda tak byla v obci větší účast než v souběžných krajských volbách, v nichž hlasovalo 299 lidí.

Ve vile se od roku 1996 vystřídalo několik nájemců, poslední skončil na podzim 2008, řekl ČTK starosta Jan Korejčík. Nedaří se najít nového nájemce. Budova je vytápěna elektrickými přímotopy, při běžném provozu byly zálohy přes 50.000 korun měsíčně. Do přízemí zatéká a opravy by podle odborných odhadů vyšly na více než sedm milionů korun. Přitom letošní soudní odhad vily včetně 5600 metrů čtverečných pozemků stanovil cenu na 7,1 milionu korun. Jen na udržení současného stavu vily by musela radnice v nejbližších letech investovat do oprav alespoň milion.

Demolice by měla podle starosty přijít na 1,5 až 2,5 milionu korun. Obec by pak mohla využít pozemky.

Kdyby je prodala na stavební parcely minimálně za 750 korun za metr čtvereční, což je obvyklá cena v obci, zaplatila by se demolice a ještě by zbyly nejméně dva miliony korun.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Lidovci hodlají zakázat prodej o všech svátcích.

Zákaz prodeje, který pro obchody nad 200 metrů čtverečních platí v ČR zatím jen pro vybrané svátky, chtějí lidovci rozšířit na všechny sváteční dny v roce. Příslušnou novelu zákona již vypracoval místopředseda jejich poslaneckého klubu Jiří Mihola. Více»

Staroměstskou tržnici zrekonstruují.

Metropole za 336 milionů korun opraví památkově chráněnou Staroměstskou tržnici. Radní schválili vypsání veřejné zakázky, kterou musí ještě posvětit zastupitelstvo. Více»

Uhlobaroni jdou prý po bytech.

Válka miliardářů Marka Čmejly, Jiřího Diviše a Radovana Vítka vstoupila do další fáze (pozn. jak sdělila dne 16. 3. 2018 E15). Ve hře se nyní nachází 12, 5 tisíce bytů v severních Čechách či v Moravskoslezském kraji a v Praze. Více»

Již popáté v řadě je Singapur nejdražším městem pro život.

Na druhé příčce je Curych a Paříž. Uvedla to britská analytická společnosti Economist Intelligence Unit (EIU), která hodnotila 160 míst ve 133 zemích. Více»

Naše metropole patří k nejrychleji zdražujícím místům na světě.

Nejdražším městem na světě je podle čerstvě sestaveného žebříčku týdeníku The Economist Singapur, následovaný Paříží a Curychem. Více»

Všechny články a aktuality »»