Provozuje:
Juris Real Estate

Občané Litoměřic rozhodli, že svoji nemocnici prodávat nechtějí.

Občané Litoměřic se včera v místním referendu zřetelně vyslovili proti prodeji Nemocnice Litoměřice privátnímu subjektu. Hlas přišlo odevzdat 52,31 procenta lidí a proti prodeji nemocnice se vyslovilo 95,87 procent zúčastněných.

Občané Litoměřic rozhodli, že svoji nemocnici prodávat nechtějí.

autor. JURIS REAL (Zdroj: ČTK)

Občané Litoměřic se včera v místním referendu zřetelně vyslovili proti prodeji Nemocnice Litoměřice privátnímu subjektu. Hlas přišlo odevzdat 52,31 procenta lidí a proti prodeji nemocnice se vyslovilo 95,87 procent zúčastněných.

Referendum, k jehož platnosti stačila účast 35 procent oprávněných voličů, je tedy platné a výsledek je závazný pro vedení města. Výsledky referenda včera po 22:00 oznámila tisková mluvčí města Eva Břeňová.

Litoměřice již na konci minulého volebního období začaly řešit budoucnost nemocnice, jejíž provoz každoročně dotují deseti až 20 miliony.

Pro radnici je výsledek referenda závazný. "My jsme však již dříve deklarovali, že jednáme a budeme dále jednat s Ústeckým krajem o možnostech začlenění do Krajské zdravotní, která úspěšně provozuje pět dalších nemocnic v Ústeckém kraji," reagoval na výsledek starosta Ladislav Chlupáč (ODS). Dnes oznámí, jak bude město postupovat dál. Otázka v referendu zněla: "Chcete, aby orgány města Litoměřice bezodkladně zastavily jakoukoliv formu převodu vlastnictví či provozování nemocnice v Litoměřicích na jakýkoliv subjekt, který není ve výhradním vlastnictví státu, kraje či obce a zachovaly nemovitosti nemocnice i provozní majetek společnosti Nemocnice Litoměřice ve výhradním vlastnictví státu, kraje či obce?".

Podle Břeňové Litoměřice rozpoutaly diskusi, zda mají města nést odpovědnost za provoz nemocnic s vyšším rozpočtem, než mají sama. "Stále se domníváme, že jde o povinnost státu a potažmo zdravotních pojišťoven," sdělil Chlupáč. Podle mluvčí města mají Litoměřice rozpočet cca 550 milionů korun, z toho pouze zhruba 70 milionů korun mohou využít na investice. Roční rozpočet nemocnice je přitom zhruba 800 milionů korun.

Dnes přišlo hodit hlas do urny 10.108 voličů, uvedl v tiskové zprávě petiční výbor, který se o vyhlášení referenda zasazoval. V Litoměřicích má volební právo přes 19.000 občanů. "Petiční výbor je šťastný," řekla ČTK členka výboru Alena Rožcová. Rozhodnutí v místním referendu je platné, jestliže se jej zúčastnilo aspoň 35 procent oprávněných osob a je právně závazné, pokud pro odpověď v něm hlasovala většina oprávněných, zároveň však nejméně 25 procent všech oprávněných. "Dostavilo se více než zákonem stanovených 35 procent oprávněných osob a pro odpověď ANO hlasovala nadpoloviční většina osob, které se hlasování zúčastnily, což je více než 25 procent všech oprávněných osob," konstatovala včera předsedkyně místní komise referenda Martina Skoková.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Lesy ČR plánují více těžit kůrovce na Boubíně.

Hnutí Duha je proti. Více»

Do konce letošního roku by se mělo otevřít 25 km nových dálnic.

V prosinci se zprovozní nový úsek na D1 u Přerova a též trasa na jihočeské D3 mezi Ševětínem a Borkem. Včera o tom informovalo ministerstvo dopravy. Více»

Agentury CzechInvest a CzechTrade by mohly mít sídlo na Pankráci.

Státní agentury CzechInvest, CzechTrade a CzechTourism by mohly sídlit v nové administrativní budově Mayhouse v Praze na Pankráci. Informaci ČTK potvrdil ministr průmyslu a vicepremiér Karel Havlíček (za ANO). Je to podle něj jedna ze tří variant. Více»

BD na Černém mostě získají činžovní domy za 858 milionů.

Poslední čtyři bytové domy s pozemky, které byly v minulosti schváleny k privatizaci, prodá Praha za 858 milionů korun. Cena je podložena znaleckými posudky. Více»

Prazdroj bude mít vlastní minipivovar.

Skupina Plzeňského Prazdroje buduje ve své bývalé elektrárně minipivovar Proud, který má začít fungovat v polovině příštího roku. Bude experimentovat s pivními styly, surovinami i technologiemi. Více»

Všechny články a aktuality »»