Provozuje:
Juris Real Estate

O bydlení v rodinných domech je velký zájem.

Letos jdou lépe na odbyt rodinné domy v developerských projektech. K oživení podle realitních expertů přispívá širší nabídka cenově dostupnějších domů a zahájení jejich výstavby.

O bydlení v rodinných domech je velký zájem.

autor. JURIS REAL

Letos jdou lépe na odbyt rodinné domy v developerských projektech. K oživení podle realitních expertů přispívá širší nabídka cenově dostupnějších domů a zahájení jejich výstavby.

Ta pomohla prolomit nedůvěru lidí v plánované projekty a dala nově vznikajícím čtvrtím tvář. Příprava výstavby rodinných domů je náročnější, dosahuje se u nich menších marží.

Proto se developeři v uplynulých letech soustředili spíše na výstavbu bytů. Řadové vily nebo soubory samostatně stojících rodinných domů vznikají obvykle v okrajových lokalitách velkých měst nebo v obcích ne příliš vzdálených od nich. V menších městech naopak převažuje individuální výstavba, nezřídka svépomocí.

Do výstavby rodinných domů se tak s vervou pouští např. developer Finep v lokalitě Malý háj v Praze-Štěrboholích. Doposud zde stavěl jen bytové domy. V červnu začal Finep prodávat prvních 21 rodinných domů a po dvou měsících je aktuálně volných jen pět domů.

Ve stejné lokalitě již Finep postavil asi 300 bytů a další tam společně s řadovkami staví. Na všechny byty i domy nabízí do konce léta pětiprocentní slevu. A ačkoli za byt zaplatí zájemci celkem nižší sumu, v přepočtu na metr čtvereční užitné plochy vychází o pár tisíc korun levněji dům. Dosud Finep stavěl především rodinné domy doplňkově k bytovým domům v projektech jako např. Na Hvězdářně v Praze-Velké Chuchli nebo v Rezidenci Císařka v Praze 5.

Větší nabídka projektů rodinných domů je v obcích a městech v širším okolí hlavního města. V menších městech developeři spolupracují s radnicemi na společných projektech, díky kterým se radnice snaží přitáhnout mladé a perspektivní lidi do regionu. Developeři i realitní makléři se shodují, že prodeje domů v developerských projektech jdou lépe na odbyt v momentě, kdy je část nové čtvrti postavena a jeho okolí je upravené, případně doplněné o dětské hřiště a služby.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Ceny realit rostly, nejvíce zdražily byty, nejméně pak pozemky.

Tržní ceny bytů, rodinných domů a pozemků v tuzemsku v prvním čtvrtletí meziročně dále rostly. Nejvíce zdražily byty, nejméně pozemky. Více»

Vraťte stromy na zemědělskou půdu, doporučuje zemědělcům expert.

Intenzivní průmyslové zemědělství neprospívá krajině, je třeba jej změnit, uvádí odborník z Fakulty tropického zemědělství České zemědělské univerzity (ČZU) v Praze Radim Kotrba. Více»

Výletníci mohou poprvé zamířit do Brd na komentované výlety.

Destinační agentura Brdy připravila na léto seriál 15 jednodenních komentovaných výletů do Brd s průvodcem, absolvovat je lze na kole i pěšky. Mají zvýšit zájem turistů o nejatraktivnější střední Brdy, které tvoří více než polovinu plochy CHKO Brdy. Více»

Obavy z použití kompostu nabourává zajímavý pokus statku v Humpolci.

Na Vysočině se nachází 63 velkokapacitních kompostáren a 113 menších zařízení, které ročně zpracují méně než 150 tun biologického odpadu, jak vyplývá z informací krajského úřadu. Více»

Dávky na bydlení se zřejmě sníží.

Hrozí, že přibude bezdomovců. Více»

Všechny články a aktuality »»