Provozuje:
Juris Real Estate

O bydlení v rodinných domech je velký zájem.

Letos jdou lépe na odbyt rodinné domy v developerských projektech. K oživení podle realitních expertů přispívá širší nabídka cenově dostupnějších domů a zahájení jejich výstavby.

O bydlení v rodinných domech je velký zájem.

autor. JURIS REAL

Letos jdou lépe na odbyt rodinné domy v developerských projektech. K oživení podle realitních expertů přispívá širší nabídka cenově dostupnějších domů a zahájení jejich výstavby.

Ta pomohla prolomit nedůvěru lidí v plánované projekty a dala nově vznikajícím čtvrtím tvář. Příprava výstavby rodinných domů je náročnější, dosahuje se u nich menších marží.

Proto se developeři v uplynulých letech soustředili spíše na výstavbu bytů. Řadové vily nebo soubory samostatně stojících rodinných domů vznikají obvykle v okrajových lokalitách velkých měst nebo v obcích ne příliš vzdálených od nich. V menších městech naopak převažuje individuální výstavba, nezřídka svépomocí.

Do výstavby rodinných domů se tak s vervou pouští např. developer Finep v lokalitě Malý háj v Praze-Štěrboholích. Doposud zde stavěl jen bytové domy. V červnu začal Finep prodávat prvních 21 rodinných domů a po dvou měsících je aktuálně volných jen pět domů.

Ve stejné lokalitě již Finep postavil asi 300 bytů a další tam společně s řadovkami staví. Na všechny byty i domy nabízí do konce léta pětiprocentní slevu. A ačkoli za byt zaplatí zájemci celkem nižší sumu, v přepočtu na metr čtvereční užitné plochy vychází o pár tisíc korun levněji dům. Dosud Finep stavěl především rodinné domy doplňkově k bytovým domům v projektech jako např. Na Hvězdářně v Praze-Velké Chuchli nebo v Rezidenci Císařka v Praze 5.

Větší nabídka projektů rodinných domů je v obcích a městech v širším okolí hlavního města. V menších městech developeři spolupracují s radnicemi na společných projektech, díky kterým se radnice snaží přitáhnout mladé a perspektivní lidi do regionu. Developeři i realitní makléři se shodují, že prodeje domů v developerských projektech jdou lépe na odbyt v momentě, kdy je část nové čtvrti postavena a jeho okolí je upravené, případně doplněné o dětské hřiště a služby.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Lidovci hodlají zakázat prodej o všech svátcích.

Zákaz prodeje, který pro obchody nad 200 metrů čtverečních platí v ČR zatím jen pro vybrané svátky, chtějí lidovci rozšířit na všechny sváteční dny v roce. Příslušnou novelu zákona již vypracoval místopředseda jejich poslaneckého klubu Jiří Mihola. Více»

Staroměstskou tržnici zrekonstruují.

Metropole za 336 milionů korun opraví památkově chráněnou Staroměstskou tržnici. Radní schválili vypsání veřejné zakázky, kterou musí ještě posvětit zastupitelstvo. Více»

Uhlobaroni jdou prý po bytech.

Válka miliardářů Marka Čmejly, Jiřího Diviše a Radovana Vítka vstoupila do další fáze (pozn. jak sdělila dne 16. 3. 2018 E15). Ve hře se nyní nachází 12, 5 tisíce bytů v severních Čechách či v Moravskoslezském kraji a v Praze. Více»

Již popáté v řadě je Singapur nejdražším městem pro život.

Na druhé příčce je Curych a Paříž. Uvedla to britská analytická společnosti Economist Intelligence Unit (EIU), která hodnotila 160 míst ve 133 zemích. Více»

Naše metropole patří k nejrychleji zdražujícím místům na světě.

Nejdražším městem na světě je podle čerstvě sestaveného žebříčku týdeníku The Economist Singapur, následovaný Paříží a Curychem. Více»

Všechny články a aktuality »»