Provozuje:
Juris Real Estate

Neonacisté bohužel dobývají východ Německa.

Na severu Německa skoupili většinu vesnice.

Neonacisté bohužel dobývají východ Německa.

autor. JURIS REAL, Lidovky.cz

Na severu Německa skoupili většinu vesnice.

Bezmála třicet let od sjednocení stále trápí východní část Německa úbytek obyvatel a vylidňování celých oblastí. Kvůli nedostatku práce či chabé občanské vybavenosti se do venkovských částí Saska-Anhaltska nebo Meklenburska-Předního Pomořanska nikomu moc nechce. Výjimku pak bohužel představují pravicoví extremisté a neonacisté. Těm odstřiženost od okolí vyhovuje. Stále častěji se snaží kupovat opuštěné nemovitosti, ideálně statky či rozsáhlé pozemky, a usadit se tam. Např. v meklenburském Jamelu skoupili už většinu vesnice. A začínají ji měnit k obrazu svému. Nápis na jedné z tamních staveb hlásá, že jde o vesnické společenství, které je „svobodné, sociální a národní“. Pár metrů dál stojí rozcestník udávající směr a vzdálenost do Braunau am Inn, rakouského rodiště nacistického vůdce Adolfa Hitlera.

Německé bezpečnostní složky už delší dobu sledují snahy pravicových radikálů zapustit kořeny v regionech se specifickými problémy. Henry Krentz, odborník na pravicový extremismus saské vnitřní rozvědky, k tomu nedávno uvedl v rozhovoru pro deníky vydavatelství Funke, že radikálové využívají nemovitostí jako základen pro další aktivity, např. pro školicí centra. Jenom v Sasku registroval úřad na ochranu ústavy za loňský rok sedmadvacet objektů ve vlastnictví pravicově radikálních skupin, o pět víc než v roce 2018. Hlavně během léta, kdy se konají na řadě míst hudební festivaly, vrcholí i koncertní sezona pravicově radikálních hudebních skupin.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Muzeum Kampa bylo v sobotu částečně otevřeno.

Muzeum Kampa, které se v Praze po červencovém požáru znovu otevřelo veřejnosti, v sobotu přivítalo 235 návštěvníků. Lidé si mohou prohlédnout výstavu Alfonse Muchy a Pasty Onera a stálou expozici Františka Kupky a Otto Gutfreunda. Více»

O letošní Českou cenu za architekturu se utká 27 staveb.

Mezi kandidáty se nachází např. vesnická zastávka, rodinné a bytové domy, vinařství, radnice, útulny i rozhledny. Více»

Kůrovcem je silně zasaženo či ohroženo až 47 procent katastrů.

Kůrovcem je mimořádně silně zasaženo či bezprostředně ohroženo 47 procent katastrálních území v České republice. Více»

Fio banka opětovně snižuje úrokové sazby hypotečních úvěrů.

Letos už počtvrté. Více»

Trumpová plánuje rekonstrukci Růžové zahrady Bílého domu.

První dáma Spojených států Melania Trumpová se chystá na rozsáhlou úpravu Růžové zahrady Bílého domu, chce ji více přiblížit podobě z 60. let minulého století, kdy byl prezidentem John Kennedy. Trumpová to oznámila v prohlášení. Více»

Všechny články a aktuality »»