Provozuje:
Juris Real Estate

Neobydlených bytů je prý méně, než se čekalo.

Poradenská skupina KPMG provedla studii, podle které je neobydlených bytů podstatně méně, než se čekalo. Např. v Praze je podíl takových bytů v rámci nižších jednotek procent.

Neobydlených bytů je prý méně, než se čekalo.

autor. JURIS REAL (Zdroj: Hypoindex)

Poradenská skupina KPMG provedla studii, podle které je neobydlených bytů podstatně méně, než se čekalo. Např. v Praze je podíl takových bytů v rámci nižších jednotek procent.

KPMG uvádí, že v Praze je 46 tisíc neobydlených bytů. Bytový fond přitom tvoří cca 600 tisíc bytů.

Podle experta na nemovitosti Pavla Doláka z KPMG je však počet volných bytů menší.

„Problematické jsou jak samotná definice neobydleného bytu, tak zjištění jejich počtu. Existuje řada příčin, proč se byty momentálně nevyužívají k bydlení. Jednak slouží k jiným účelům, např. jako kanceláře, obchody, ordinace, studia nebo sklady. Další byty se rekonstruují nebo krátkodobě pronajímají, např. přes Airbnb,“ vysvětluje Dolák. Někteří vlastníci bytů provádějí i nekalé praktiky. Svá obydlí dlouhodobě pronajímají, ale neplatí daň z pronájmu. „Tyto byty se formálně tváří jako neobydlené. Mezi další důvody patří např. i to, že si byt drží lidé, kteří se odstěhují mimo hlavní město. Jestliže zvážíme tyto faktory, je skutečně prázdných a nevyužívaných bytů v porovnání s celkovým bytovým fondem relativně málo,“ dodává Dolák.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Lesy ČR plánují více těžit kůrovce na Boubíně.

Hnutí Duha je proti. Více»

Do konce letošního roku by se mělo otevřít 25 km nových dálnic.

V prosinci se zprovozní nový úsek na D1 u Přerova a též trasa na jihočeské D3 mezi Ševětínem a Borkem. Včera o tom informovalo ministerstvo dopravy. Více»

Agentury CzechInvest a CzechTrade by mohly mít sídlo na Pankráci.

Státní agentury CzechInvest, CzechTrade a CzechTourism by mohly sídlit v nové administrativní budově Mayhouse v Praze na Pankráci. Informaci ČTK potvrdil ministr průmyslu a vicepremiér Karel Havlíček (za ANO). Je to podle něj jedna ze tří variant. Více»

BD na Černém mostě získají činžovní domy za 858 milionů.

Poslední čtyři bytové domy s pozemky, které byly v minulosti schváleny k privatizaci, prodá Praha za 858 milionů korun. Cena je podložena znaleckými posudky. Více»

Prazdroj bude mít vlastní minipivovar.

Skupina Plzeňského Prazdroje buduje ve své bývalé elektrárně minipivovar Proud, který má začít fungovat v polovině příštího roku. Bude experimentovat s pivními styly, surovinami i technologiemi. Více»

Všechny články a aktuality »»