Provozuje:
Juris Real Estate

Neobydlených bytů je prý méně, než se čekalo.

Poradenská skupina KPMG provedla studii, podle které je neobydlených bytů podstatně méně, než se čekalo. Např. v Praze je podíl takových bytů v rámci nižších jednotek procent.

Neobydlených bytů je prý méně, než se čekalo.

autor. JURIS REAL (Zdroj: Hypoindex)

Poradenská skupina KPMG provedla studii, podle které je neobydlených bytů podstatně méně, než se čekalo. Např. v Praze je podíl takových bytů v rámci nižších jednotek procent.

KPMG uvádí, že v Praze je 46 tisíc neobydlených bytů. Bytový fond přitom tvoří cca 600 tisíc bytů.

Podle experta na nemovitosti Pavla Doláka z KPMG je však počet volných bytů menší.

„Problematické jsou jak samotná definice neobydleného bytu, tak zjištění jejich počtu. Existuje řada příčin, proč se byty momentálně nevyužívají k bydlení. Jednak slouží k jiným účelům, např. jako kanceláře, obchody, ordinace, studia nebo sklady. Další byty se rekonstruují nebo krátkodobě pronajímají, např. přes Airbnb,“ vysvětluje Dolák. Někteří vlastníci bytů provádějí i nekalé praktiky. Svá obydlí dlouhodobě pronajímají, ale neplatí daň z pronájmu. „Tyto byty se formálně tváří jako neobydlené. Mezi další důvody patří např. i to, že si byt drží lidé, kteří se odstěhují mimo hlavní město. Jestliže zvážíme tyto faktory, je skutečně prázdných a nevyužívaných bytů v porovnání s celkovým bytovým fondem relativně málo,“ dodává Dolák.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Vláda zrušila zmrazení nájemného u bytů soukromých vlastníků.

Vláda zrušila zmrazení nájemného u bytů, které zavedla kvůli epidemii koronaviru 23. dubna. Více»

Babiš uvažuje o výstavbě studentských kolejích v Karlíně.

V karlínských kasárnách by mohly vzniknout studentské koleje a kanceláře státní správy, při návštěvě areálu o tom mluvili premiér Andrej Babiš (ANO) a vicepremiér Karel Havlíček (za ANO). Jde podle nich zatím pouze o úvahy. Více»

Dnes je poslední den, kdy lze zaplatit daň z nemovitých věcí.

Finanční správa upozorňuje, že ti, kteří se kvůli epidemii koronaviru dostali do tíživé situace a nemají na zaplacení daně v řádném termínu finanční prostředky, mohou požádat o posečkání daně nebo o možnost zaplatit ji formou splátek. Více»

Čína chystá první občanský zákoník.

Má zakotvit mj. i ochranu osobních údajů. Více»

Liščí bouda v Jizerských horách zahajuje sezonu.

V sobotu 30. května 2020 začala sezona v Liščí boudě, jediné dochované sklářské chalupě ze zaniklé osady Kristiánov u Bedřichova. Jablonecké muzeum tam má interaktivní expozice o historii osady, součástí jsou doprovodné programy pro děti. Více»

Všechny články a aktuality »»