Provozuje:
Juris Real Estate

Německé imobilie jsou předražené.

Centrální banka odhaduje, že jsou německé imobilie předraženy o třetinu.

Německé imobilie jsou předražené.

autor. JURIS REAL

Centrální banka odhaduje, že jsou německé imobilie předraženy o třetinu.

Zahraniční investoři dlouho považovali německé reality, které cenově zaostávaly za jinými západoevropskými zeměmi, za výhodnou investici. Jak ale zjistila nová studie německé pobočky poradenské společnosti PwC, už i jim se ceny imobilií např. v Berlíně, Hamburku nebo Mnichově jeví po dlouholetém nárůstu jako přemrštěné.

Podle PwC klesly v uplynulých 12 měsících investice do německých realit o tři miliardy na 65 miliard eur. A to i přestože si velcí investoři nadále cení německou politickou a hospodářskou stabilitu, zjistila studie. Zájem vzbuzoval hlavně Frankfurt nad Mohanem. Toto finanční centrum láká díky odchodu Velké Británie z EU k přesídlení londýnské banky. Podařilo se mu přitáhnout investice ve výši osmi miliard korun, v meziroční komparaci o 12, 5 procenta více. Vzhledem k objemu se tak vyrovnalo metropoli Berlínu.

Na 800 oslovených realitních expertů často uvádělo, že ceny v německých, ale i dalších evropských velkoměstech se nacházejí poblíž vrcholu nebo předražené. Německá centrální banka už několikrát varovala před příliš vysokými cenami v centrálních oblastech. Německá "Banka bank" odhaduje, že jsou předražené až o 30 procent, i když zatím nevidí celoněmeckou realitní bublinu.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Vlastníky Rustonky se stanou Jihokorejci.

Developer J&T Real Estate se rozhodl prodat kancelářský areál Rustonka v Praze 8 konsorciu jihokorejských investičních fondů v čele se společnostmi Hana Financial Investment a Hana Alternative Asset Management. Více»

Jeden stavební úřad v metropoli zřejmě nevznikne.

Pro nesoulad s plánovaným stavebním zákonem a možným korupčním rizikům se kabinet Ano a ČSSD postaví patrně negativně k novele Petra Dolínka (ČSSD). Více»

Osvobození od daně z nabytí nemovitostí by se měla rozšířit.

Poslanecká sněmovna schválila novelu, která rozšíří osvobození od daně v případě prvního nabytí nemovitých věcí i na bytové jednotky v rodinných domech. Více»

Další hypoteční banka zlevňuje hypotéky.

Wüstenrot hypoteční banka snížila úrokovou sazbu hypotečních úvěrů s fixací na sedm let o 0,2 procentního bodu na 2,88 procenta. Stejnou sazbu tak aktuálně dostanou klienti Wüstenrot u hypoték s fixací na tři, pět i sedm let. Více»

Stát by mohl nabízet za pozemky pro rezervu půdy tržní ceny.

Stát by mohl nabízet tržní cenu za pozemky, které bude chtít odkoupit kvůli udržení státní půdní rezervy. Počítá s tím novela zákona o Státním pozemkovém úřadu (SPÚ), kterou v prvním čtení podpořila Sněmovna. Více»

Všechny články a aktuality »»