Provozuje:
Juris Real Estate

Německé imobilie jsou předražené.

Centrální banka odhaduje, že jsou německé imobilie předraženy o třetinu.

Německé imobilie jsou předražené.

autor. JURIS REAL

Centrální banka odhaduje, že jsou německé imobilie předraženy o třetinu.

Zahraniční investoři dlouho považovali německé reality, které cenově zaostávaly za jinými západoevropskými zeměmi, za výhodnou investici. Jak ale zjistila nová studie německé pobočky poradenské společnosti PwC, už i jim se ceny imobilií např. v Berlíně, Hamburku nebo Mnichově jeví po dlouholetém nárůstu jako přemrštěné.

Podle PwC klesly v uplynulých 12 měsících investice do německých realit o tři miliardy na 65 miliard eur. A to i přestože si velcí investoři nadále cení německou politickou a hospodářskou stabilitu, zjistila studie. Zájem vzbuzoval hlavně Frankfurt nad Mohanem. Toto finanční centrum láká díky odchodu Velké Británie z EU k přesídlení londýnské banky. Podařilo se mu přitáhnout investice ve výši osmi miliard korun, v meziroční komparaci o 12, 5 procenta více. Vzhledem k objemu se tak vyrovnalo metropoli Berlínu.

Na 800 oslovených realitních expertů často uvádělo, že ceny v německých, ale i dalších evropských velkoměstech se nacházejí poblíž vrcholu nebo předražené. Německá centrální banka už několikrát varovala před příliš vysokými cenami v centrálních oblastech. Německá "Banka bank" odhaduje, že jsou předražené až o 30 procent, i když zatím nevidí celoněmeckou realitní bublinu.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Babiš se staví proti záměru privatizovat nemocnici v Litoměřicích.

Premiér Andrej Babiš (ANO) se postavil proti záměru města Litoměřice prodat akcie místní nemocnice. Na twitteru uvedl, že do prodeje nechá zasáhnout ministra zdravotnictví Vojtěcha Adama (za ANO). Více»

Teplárny v Kladně a ve Zlíně získá od Alpiqu podnikatel Tykač.

Společnost Alpiq prodala své teplárny ve Zlíně a v Kladně energetické skupině Sev.en Energy miliardáře Pavla Tykače. Prodejní cena činí přibližně 280 milionů eur (7,2 miliardy korun). Transakci ještě musí schválit český antimonopolní úřad. Více»

Metropole schválí geologický průzkum, kterým zahájí stavbu metra trasy D.

Praha začne letos stavět novou trasu metra D z Pankráce do Písnice. Pražští radní na pondělím zasedání schválí záměr výstavby. Taktéž odsouhlasí zahájení geologického průzkumu, kterým výstavba metra začne. Více»

ČR před předsednictvím EU vážně zvažuje pořízení nové administrativní budovy.

Do nové budovy by se od počátku příštího roku mohli stěhovat čeští diplomaté působící v Bruselu. Více»

Kotva se stala definitivně památkou.

Proti dřívějšímu rozhodnutí ministerstva kultury nikdo nepodal rozklad, takže nabylo právní moci. ČTK to sdělila mluvčí ministerstva Martha Häckl, na informaci upozornil server iROZHLAS.cz. Více»

Všechny články a aktuality »»