Provozuje:
Juris Real Estate

Nález rozhodčího soudu je prý satisfakcí IDS.

Společnost bude nárokovat i finanční úhradu víceprací.

Nález rozhodčího soudu je prý satisfakcí IDS.

autor. JURIS REAL

Společnost bude nárokovat i finanční úhradu víceprací.

Rozhodčí soud při Hospodářské komoře České republiky a Agrární komoře České republiky dnes vydal nález ve sporu mezi společností Inženýring dopravních staveb a hlavním městem Prahou.

Podle tohoto nálezu má hlavní město zaplatit IDS celkem 169 miliónů Kč za činnost správce stavby na tunelovém komplexu Blanka a dalších 14 miliónů Kč na úrocích z prodlení. IDS chce ještě nárokovat odměnu za vícepráce.

“Nález rozhodčího soudu je finanční, právní a morální satisfakcí IDS. Soud jasně řekl, že město postupovalo v rozporu s dobrými mravy a IDS na základě osobního rozhodnutí generálního ředitele Bohumila Kvasiničky setrvala na stavbě ve veřejném zájmu i přesto, že jí hlavní město takřka pět let neplatilo,” řekl dnes Pavel Kočiš, mediální zástupce Inženýringu dopravních staveb. “Z právního hlediska se jedná o plné vítězství IDS. Soud zcela převzal argumentaci IDS a konstatoval, že IDS nenese vinu za prodražení ani prodloužení stavby. Byla nám přiznána vyšší než původně žalovaná částka. Navíc soud jasně otevřel cestu k uplatnění nároku za práce nad rámec původní mandátní smlouvy. O tomto nároku začneme s hlavním městem jednat co nejdřív,” řekl dnes JUDr. Marek Nespala, právní zástupce IDS.

Částka 169 miliónů Kč za činnost správce stavby a 14 miliónů Kč na úrocích z prodlení nárokovala IDS do 30.6. 2014. V tuto chvíli tak hlavní město Praha dluží IDS za další více než rok práce.

Z rozhodnutí soudu plyne povinnost Prahy uzavřít s IDS řádnou smlouvu o výkonu funkce správce stavby za odměnu, jejíž výše vyplývá z rozhodčího nálezu.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Návrh MMR na nemožnost výpovědi nájmu je podle vlastníků domů nepřijatelný.

Návrh ministerstva pro místní rozvoj (MMR), podle kterého nesmí nájemce dostat výpověď z bytu, jestliže v důsledku koronavirové krize není schopen platit své závazky, je nepřijatelný. Více»

Situace se suchem je obdobná jako loni.

Podle vědců se má i zhoršovat. Více»

V České republice se nachází 21.600 restaurací.

Je to nejvíce za deset let. Více»

KU zamítl žádost ŘSD o vyvlastnění pozemků kvůli D3.

Krajský úřad Jihočeského kraje zamítl žádost Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) o vyvlastnění pozemků motocentra pro stavbu dálnice D3 u Tábora. Informaci ČT dnes ČTK potvrdili zástupci ŘSD i jeden z vlastníků pozemků. ŘSD se proti rozhodnutí odvolá. Více»

Hyundai v Nošovicích pojede po obnovení produkce na dvě směny.

Automobilka Hyundai v Nošovicích na Frýdecko-Místecku bude po opětovném spuštění výroby fungovat zpočátku na dvě směny místo obvyklých tří. Více»

Všechny články a aktuality »»