Provozuje:
Juris Real Estate

Místo kanceláří se vybuduje komunitní centrum.

Deset let bojovali obyvatelé Pankráce proti výstavbě šestnáctipodlažní kancelářské budovy. Nakonec na pankráckých pláních poblíž sídliště Zelená liška vyroste komunitní centrum Církve Ježíše Krista Svatých posledních dnů.

Místo kanceláří se vybuduje komunitní centrum.

autor. JURIS REAL

Deset let bojovali obyvatelé Pankráce proti výstavbě šestnáctipodlažní kancelářské budovy. Nakonec na pankráckých pláních poblíž sídliště Zelená liška vyroste komunitní centrum Církve Ježíše Krista Svatých posledních dnů.

Nová modlitebna mormonů vyroste v nejbližších letech v blízkosti metra Pankrác a hotelu Panorama na okraji pankrácké pláně. Církev, oficiálně zvaná Církev Ježíše Krista Svatých posledních dnů, zde má ovšem mnohem větší plány.

Součástí modlitebny na zhruba hektarovém pozemku má být i komunitní centrum, které bude přístupné i veřejnosti. Zde chce církev pořádat různé kurzy, aktivity mládeže, kulturní vystoupení, ale i třeba svatby.

„Tyto aktivity budou zdarma jak pro členy církve, tak pro zájemce z blízkého i širokého okolí,“ uvedl člen pražského vedení církve Martin Pilka. Na uvedeném místě je nyní zpustlý plácek, kde je staré volejbalové hřiště a zdržují se tam bezdomovci. Ještě před několika lety přitom mělo na uvedených pozemcích vyrůst obří kancelářské centrum, které chtěla stavět developerská společnost ING Green Fox. Městská část již v roce 2006 vydala na stavbu územní rozhodnutí i povolení, že investor nemusí zachovat zákonné vzdálenosti od ostatních budov. Proti tomu však začala protestovat místní sdružení a vydané rozhodnutí soud jako nezákonné dvakrát smetl.

Před dvěmi lety developer svůj boj vzdal a prodal pozemky mormonům. Místní tento akt vítají.

„Z našeho hlediska je to mnohem lepší, než když tam měla být ta obrovská stavba. Toto bude mít jen dvě patra,“ říká Marie Janoušková, předsedkyně občanského sdružení SOIP Praha 4, která stála za úspěšnými žalobami na developery.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Počet restauračních provozů se za devět let zdvojnásobil.

V tuzemsku se v současnosti nachází 21 072 firem, které podnikají ve stravování a pohostinství. Z analýzy poradenské společnosti Bisnode rovněž vyplývá, že počet restaurací se za posledních devět let zvýšil dvojnásobně. Více»

Mall Group odprodá Heureku.

Internetový srovnávač cen Heureka změní vlastníka. Skupina Mall Group jej prodá za zhruba 7, 5 miliardy korun. Více»

Známý izraelský miliardář investoval do významného projektu v Karlíně.

Realitní společnost Karlín Group prodala developerské skupině AFI Europe víceúčelový projekt Block B na Praze 8. Více»

Nová jednoduchá pravidla osobního bankrotu dlužníci na Slovensku zneužívají.

Osobní bankroty se staly na Slovensku národním sportem. Více»

Česká národní banka ponechala úrokové sazby beze změny.

Bankovní rada ČNB na svém dnešním jednání ponechala úrokové sazby na stávající úrovni. Dvoutýdenní repo sazba (2T repo sazba) tak zůstává na 2 %, diskontní sazba na 1 % a lombardní sazba na 3 %. Více»

Všechny články a aktuality »»