Provozuje:
Juris Real Estate

Ministerstvo spravedlnosti zpřísní ukládání pokut insolvenčním správcům.

Ministerstvo spravedlnosti uveřejnilo novou metodiku, podle níž bude ukládat sankce insolvenčním správcům. Úřad tvrdí, že dosavadní postihování za porušení zákona nebylo dostatečně účinné.

Ministerstvo spravedlnosti zpřísní ukládání pokut insolvenčním správcům.

autor. JURIS REAL

Ministerstvo spravedlnosti uveřejnilo novou metodiku, podle níž bude ukládat sankce insolvenčním správcům. Úřad tvrdí, že dosavadní postihování za porušení zákona nebylo dostatečně účinné.

Výši pokut proto hodlá přizpůsobovat příjmům jednotlivých správců z insolvenčních řízení. Za podobné delikty tak budou různí pachatelé dostávat různé postihy.

Ukládání sankcí upravuje zákon o insolvenčních správcích, který ministerstvu umožňuje uložit buď napomenutí, anebo pokutu ve výši do 100.000 nebo 200.000 korun podle typové závažnosti deliktu.

Postihuje se tak především to, že správce ministerstvu nepředloží zákonem požadované doklady a informace.

"Ministerstvo doposud ukládalo sankce výrazně při dolní polovině zákonných sazeb. Tato praxe se ukázala jako nevyhovující," uvedl úřad v metodice s tím, že ve správních řízeních zahájených od letošního 1. března již bude využívat celé rozpětí sazby.

Ministerstvo upozornilo, že totožná sankce má u různých insolvenčních správců zcela rozdílný účinek, protože se mezi nimi v souvislosti s počtem zapsaných provozoven vytvořily výrazné rozdíly ohledně množství práce, a tedy i ohledně výše odměn.

Sankce přitom podle úřadu musí svým druhem i výší odpovídat poměrům insolvenčního správce, aby byla účinná.

Dohledoví úředníci proto budou sazbu pokut individualizovat podle konkrétního pachatele deliktu tak, že v základní sazbě zohlední minimální státem garantovaný příjem daného správce z insolvenčních řízení.

Takto získanou sazbu dále upraví podle závažnosti spáchaného deliktu a výslednou částku zvýší nebo sníží s ohledem na konkrétní okolnosti spáchání - např. podle toho, zda půjde o opakovaný delikt či zda správce pochybení napraví a projeví nad ním upřímnou lítost.

Možnost uložit namísto pokuty napomenutí bude ministerstvo využívat tehdy, pokud se výsledná výše vypočítané pokuty bude rovnat nule nebo bude nižší.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Na zateplování bytových domů je připravena další miliarda.

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) navýšilo evropské dotace z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) na zateplování bytových domů o jednu miliardu korun na 5,5 miliardy. Žádosti mohou zájemci podávat do 29. listopadu. Více»

Mozaiky v istanbulském chrámu Hagia Sofia budou během modliteb zakryty.

Mozaiky a fresky v istanbulském chrámu Boží Moudrosti (Hagia Sofia) budou během muslimských modliteb zakryty závěsy či laserem, řekl novinářům v pondělí mluvčí turecké vládní strany Ömer Çelik. Více»

Žně jsou letos pomalejší.

Počátek žní je letos pomalejší než loni, uvedlo ministerstvo zemědělství. Sklizeno je 1,46 procenta ploch základních obilovin, loni to touto dobou bylo zhruba 13 procent. Více»

Zakladatel Zary investuje miliardy do realit.

Španělský miliardář Amancio Ortega, zakladatel řetězce s oděvní módou Zara s pobočkami i v České republice, soustředí své investice v nemovitostech na obou březích Atlantiku. Více»

Díky kotlíkovým dotacím se vyměnilo 63 533 kotlů po celé České republice.

Nejvíce peněz z kotlíkových dotací, tedy 2,4 miliardy, resort poslal na zlepšení ovzduší do Moravskoslezského kraje (nejméně pak do Prahy). Občané si tam zatím pořídili zhruba 14 000 nových topných zařízení. Více»

Všechny články a aktuality »»